"ROMANIA - mai aproape de useri"

here you can make posts that do not belong in other forums
ditt0

Post by ditt0 »

Masoneria nu are treaba cu religia, fiecare membru e liber sa ishi urmeze propria religie. Astfel vei intilni masoni ortodocsi, catolici, protestanti etc.
Puterea politica nu are, de asemenea, legatura cu masoneria, decit la nivelele cele mai inalte, unde deja legatura dintre politica si masonerie este prea putin importanta, puterea sociala si financiara fiind mult mai mare.
My advice:read more about a subject before u post anything on it.

---Dreams are the only reality---

anaxor

Post by anaxor »

buna !

Parerea mea este ca atata timp cat esti operator pe un canal mare - nu dau exemple , ai obligatia de a ajuta un user care iti intra pe privat si te intreaba Ex:"care e comanda pentru logare la x" nu sa iti bati joc de el "uite mai asta nici macar atata nu stie" intreaba'te oare tu ai stiuit in prima saptamana de IRC chiestia asta ? De aceea operatorii de pe canalele mari nu trebuie sa dea ignore la toti ce le intra pe privat , bun la asl pls nu discut , dar au existat unele persoane op pe canale mari care si'au batut joc pur si simplu de acei useri. Daca tu nu sti , si nu il poti ajuta , macar trimite'l intr'un canal de help. Nu cred ca toti operatorii sunt pusi doar pentru kick & ban dar unii stau doar pentru a se mandri pe ce canal sunt si unde au ajuns.
Scuzati daca exista greseli de ortografie dar e 7 si 17 :)

B.T.W - fiecare cu religia lui :)

P.S O Duminica placuta

anaxor
ain't no sunshine

sirAndrew

Post by sirAndrew »

Imi pare rau ca nu am avut timp sa citesc tot dar am citit prima shi ultima pagina si vreau sa stiu si eu ce legatura are religia cu proietul inceput de /cpt/? Multumesc pt intelegere! Si apropo pe cei care ma vor sfatui sa citesc tot ii sfatuiesc politicos sa se abtina shi sa raspunda numai cei care au ceva de spus :devil:
sirAndrew @ Undernet.org

8 years on this forum and i'm still the #1 poster around.

Getodacul

Post by Getodacul »

Era vorba despre infiintarea unui canal romanesc de help pe care sa fie toti(sau majoritatea) operatorilor de pe canalele mari si unde sa se discute anumite probleme ale canalelor respective. In mare e cam cum fac parlamentarii cand nu au ce face.... mai infiinteaza o comisie! Asa si cu proiectul "Umbra canalelor mari romanesti de pe undernet".... Oricum au lasat balta proiectul...
P.S. Cum a observat orice roman, in tara asta toti suntem experti la facut proiecte, dar suntem repetenti in realizarea lor!
Image
Drive defensively; buy a tank.

Dude2

Post by Dude2 »

masoneria... daca intrebi pe oricine practica yoga de mai mult de 1 an iti zice simplu ca este o organizatie fondata de Diavol pentru a aduce lumea la picioarele sale. Am auzit si de masoni 'buni', care au contribuit mult la dezvoltarea lumii, mai putin de masoni 'rai', dar.... asta se spune. In fine. SirAndrew copile, tu de ce nu incerci latura filozifica a vietii ?

sirAndrew

Post by sirAndrew »

Dude2 shi totusi nu pricep ce legatura are religia cu internetul shi in principal cu proiectul "Romania mai aproape de useri" ? Poate sunt eu prost sau poate doar te bagi unde nu te priveste! Conteaza pe irc daca esti alb sau daca esti negru? Conteaza daca esti crestin ortodox catolic protestant....? Conteaza daca practici yoga sau daca crezi in Dumnezeu? Eu nu cred! Oricum "copile" tine filozofia pt tine shi lasa irc-ul pe mainile mele k? bubye :evil:
sirAndrew @ Undernet.org

sirAndrew

Post by sirAndrew »

Dude sau Dude2 sau mai stiu eu ce alte username-uri ai aici pe forum cat shi ceilalti care au scris aici in ultimele 2 pagini am impresia ca ati deviat de la subiect.....de la un proiect care s-a vrut a fi unul de help pt useri normali(fara privilegii) ca sa nu zic amarati ca se supara getodacul ati ajuns sa va criticati intre voi shi mai ales sa-i criticati pe altii pt ca au coada de maimuta pe #Romania #Bucuresti etc. Hello Earth to Romania daca noi ne criticam intre noi ce sa mai zic de restul undernetului?
sirAndrew @ Undernet.org

Irku

Post by Irku »

Sir, tu trebuia sa fi fost moderator pe forum aici, ca sa iti impui cu adevarat punctul de vedere. Dar ce/cine ma opreste pe mine, Dude, sa vorbesc despre religie aici ? Bunul simt ? Tu ? Nu cred. No ofence :)

Apropo, Gregorian Bivolaru e cam gay, nu credeti ? Dar cred ca are dreptate totusi omul...

sirAndrew

Post by sirAndrew »

Irku asta e scopul unui forum: sa ne spunem parerea despre un anumit subiect, cat despre cei care se iau d mine ii sfatuiesc frumos sa se duca sa fac un duc rece sa ia o carte buna si sa citeasca in liniste...asa cel putin nu pierd timpul aiurea pentru ca indiferent ce zice lumea eu tot tzacanit o sa raman! O sa-mi stearga mesajele sau user-ul asta e! e dreptul lor dar de schimbat nu o sa ma schimbe!
App topicul e expirat deja, ar fi o idee buna ca cineva sa-l inchida!
The topic is getting lame it would be a good idee for a moderator to lock it!
sirAndrew @ Undernet.org

Melksedek

Post by Melksedek »

E o idee buna infiintarea aceastui canal de help (desi daca imi aduc aminte mai sunte cateva canale care au convingerea ca sunt canale de help). Si uite asa, o sa incep sa vrb cu persoanele in cauza si sper ca si voi sa o faceti.

Ma gasiti pe #galati

PS: Vreti help la toate compartimentele sau numai la unu anume?

sirAndrew

Post by sirAndrew »

Draga domnule Melksedek te-ai trezit un pic camk tarziu, proiectul s-a terminat asa cum a inceput, fara ca cuiva sa ii pese despre el si fara ca cineva sa lase postatul pe forum la subiectul asta si sa se apuce de treaba, problema noastra a romanilor? avem idei, suntem entuziasti la incercarea de a pune in aplicare ideile dar ne plictisim repede si lasam balta o idee la mijlocul ei pentru a incepe alt proiect pe care nu o sa-l terminam!

Pentru mine si cred ca si pentru restul problema asta e incheiata!
Propun inchiderea subiectului!
Can a moderator lock this topic plz? Thank you!
sirAndrew @ Undernet.org