*) ..:: Türkçe Forumlar ::.. (*

here you can make posts that do not belong in other forums
Crater

selamlar

Post by Crater »

herkeze iyi gunler

Oncellikle ben IRC yi birakali 2 seneye yakin oluyor ama yaklasik 1 hafta once geri donmeye kara verdim.herneyse soylemek istedigim birkac sey var.#turquaz kanalinin suanki durumu hakkinda soylenenlerin asilsiz oldugunu dusunuyorum. cunku ben 2 senedir bir defa bile #turquaz a girmedim ve ragorn u tanimiyordum. ve haliyle oda beni tanimiyordu. ben ona birkac sey sordugumda hicte burda anlatilan gibi ters bir yanit veya hakaret iceren bir cevap almadim. benim gorusum burda bunu yazan userlarin kisa yoldan kendilerini daha yukariya tasimak isteyen userlar oldugu kanaatindeyim.madem ki cavalry cok seviyorsunuz onun kararina saygi duymaniz gerekir

bunlarin hepsi benim gorusum ve inanin anlattiklarimin tersi biseyler olsaydi onlarida yazardim iyi gunler...

Hekim

Post by Hekim »

Session Ident: `Aragorn (~Iam@ragorn.users.undernet.org)
(`Aragorn): muahahah
(`Aragorn): hay a.q senin
(kotucocuk): :)
(kotucocuk): nie
(`Aragorn): bak baþka zaman saldýrtmam
(`Aragorn): bu son þansýn:P
(`Aragorn): :)
(kotucocuk): banamý saldýrtcan
(kotucocuk): ha ha
(`Aragorn): kotucocuk
(`Aragorn): baþkasýnýn nickini kullanýyosun
(`Aragorn): nicki býrak
(kotucocuk): demin sen beni kotucocuk mu
(kotucocuk): sandýn bunlarý yazdýn
lamerligin kaniti burda millete saldirtiyor....
Crater yazmissin soylenenlerin asilsiz oldugunu dusunuyorum diye kanala yeni giriyorumda diyorsun birsey bilmiyorsan nasil boyle dusunebiliyorsun???
Hekimoglu®

Crater

Post by Crater »

sanirim beni yanlis anladin ben kimseyi savunmuyorum. Ben sadece bana sizin bahsettiginiz sekilde davranilmadigini ve 1 haftadir kanalda boyle olaylari hic gormedigimi belirtmek istedim. Ama bana gore senin suan yaptiginda cok yanlis belirli bir kesit aliyorsun ve bunlari bize sunuyosrsun. peki bu konusmanin oncesini ve sonrasini biz biliyomuyuz? veya bunun sahte loglar olmadigini nerden bilelim? benim anlatmak istedigim sizin bu konusmalarinizin amaci bir cesit intikam mi? yada kendi menfaatleriniz dogrultusunda bisey mi? bu insana bu gorev verilmis ise desteklemeseniz bile saygi duymaniz gerekir.Sen bisey bilmeden konusma dicek olursanda ben #turquaz ilk acildiginda vardim ve bu zamana kadar hep takip ettim

bu konuda baska bisey yazmicam

iyi gunler

Hekim

Post by Hekim »

Crater ilk mesajinda "cunku ben 2 senedir bir defa bile #turquaz a girmedim" diyorsun simdi ise "#turquaz ilk acildiginda vardim ve bu zamana kadar hep takip ettim" diyorsun...Valla daha sen konusmalarinda celiskilisin. ayrica o konusmayi demin loglara girip yazdim.
Emanete ihanet oldugu ortadir.napalim yani kanal ona verildi diye gercekleri yazmayalim mi? Kanalda bir ise yaramayan yabanci erisimliler var bunlari hic anlamis degilim.Turkce ogrenip yardim etcekler herhalde zamanla...
Hekimoglu®

Revival

Post by Revival »

Selam güzel insanlar.

Baslik bi slogandi alinmasi gerekenler icin.

Besiktasin fenerbahce karsisinda aldigi tarihi galibiyeti konusmak varken.
Turk-yunan iliskileri varken
Ermeni soy kirimi iddialari basini almis giderken

1 avuc kendini bilmez idealistsizleri dinlemeye devam ediyoruz

Ozyy ve roy yazdiklariniza katiliyorum.

Revival

drimi007

Post by drimi007 »

öncelikle hepinize merhaba
hernekadar fazla tanýmasamda sizleri
#turquaz kanalý gayet güzel geldi ve yardýmcý oldunuz yardýmlarýnýz için öncelýkle yardým edenlere tessekkür ederim
kanalýnýz gayet guzel bundan sonra bende süreklilerinden olucam
simdilik bukadar
i am interesting boy
i love undernet

TimSaH

Post by TimSaH »

Neyi paylaþamýyorsunuz? Eleþtiren arkadaþlarýn içindeki duygu ve düþünceleri gerçekten iyi niyet mi? Keza.. eleþtirilere yanýt verenlerde iyi niyetli mi? Mesela þimdi bi konuda yardým almak istesem.. Helpturk kanalýna girerim. Turquaz kanalýna girmem.. Anlatabildiysem derdimi, ne mutlu bana..

SaLuT

Post by SaLuT »

ragorn wrote:Selam,Ben turquaz da herkeze sans verdim,Kanalda yardim etmek serbest dedim,Herkeze elimden geldigince yardým ettim.Ama ne zamanki bu adamlar ozelime gelip benden access isteyince bu isde samimi olmadiklarini anladim,insanlara yardým etmek icin erisime ihtiyaciniz yok.Ama bu demek degilki turquaz dan erisim alamazsiniz.Tabii'ki alabilirsiniz.Ama bu sizin isteginiz ile olmaz,sizin kanalda ne kadar emek verdiginize baglidir bu.Buraya beni sikayet eden adamlarýn kanalda hic bir aktivitesi yokdur.Salut denen adam ben kanalda birine yardým ederken gidiyor cservice operatorunu kanala cagirip bize yardim et diyor.Bu nasýl bir saçmalikdir böyle ? Biz yardým kanalý degilmiyizde onu kanala cagiriyosun?Ayrýca en buyuk sacmalikda kanala cagirdigi adam turkce bilmiyor!Miqrop dedigimiz adam 5 tane username ile undernet de fink atan adam,hekimoglu kanal take etmekden baska bisey bilmeyen bir sahis,hayir arkadaslar bana bu insanlara tahammul gostermemi beklemeyin.. Sikayet eden adamlarin hicbiri cavalry kanaldayken erisimli degildi.Benim sucum onlara bi sans verip yardým etmelerini saðlamamdý heralde.Simdilerde Mehmet abi'nin bulundugu durumu daha iyi anliyorum,sizinle ugrasmak gerçekden de zormus,ama sanmayýnki ben cabuk pes ederim..Hayir,it urur kervan yurur beyler...Bu emanet bende oldugu surece bu emaneti en iyi yerlere getirmek icin elimden geleni yapacgimm ve sirasi geldigi zaman da emaneti sahibine teslim edicem... Ve bunun ne zaman olacagýný da siz degil Cavalry karar verir.O istedigi an ben bu emaneti vermeye hazýrým...Ben ekibimden memnunum kimse vaktimi bu sacmalýklarla almasin....Bu formda beni ve turquazi sikayet eden herkez EMANETE hiyanet etmisdir ve turquaz kanalýna kesinlikle alinmayacakdir.Kisisel sorunlarýnizi buraya yazip kendinizi rezil ediyorsunuz.Bu form birileri birilerini sikayet etsin diye acilmadi.Ozzy , roy sizleri de turquaz da görmek isterim,bunun icin benden davetiye beklemiyosunuzdur heralde? ve ozzy bu form da bu tur tartismalara neden izin verdigini de hala anlamis degilim.Beni dokunulur kilip bana cevap hakký doguruyosun..Biraz daha dikkat..
Aragorn

öncelikle,aragorn nickli arkadasim sozlerinde biraz samimiyet lutfen...
1.acceccc muhabbetine gelelim.kac sefer sahit oldum!!!adam yardim veriyor,oteki adam yardim alinca kufur ediyor.sen olaya seyirci kaliyorsun.adam tabiki access isteyecek.opereator olunca basinin cagresine bakabilir.hee bak soyle olur,sen kanalin forumnu ve aktivitesini %80 lere kadar cikartirsin ve kanal ici duzenide kurmus olursun.ikincisi biz su anda sana bir kotuluk yapmiyoruz sadece gidisatini soylyoruz ve belirli bir duzen istiyoruz.CService Officiel & irc Operator Olarak Turk Yok Dimi?Ates(Cservice Officiel)Oda Pek Gelmez.Adam Yardim 0stiyor Sende Halledemiyor Ve Sesini Cikartmiyorsun...O Zamanda Arkadasin Yardim Almasi 0cinde Bende Kanalina 0rc Operatorleri Davet Ederim.Konuyu Cozemiyorsan Yardim Almak Ayip Bir Sey Degil...Yani Sucmu Oluyor Bu?O zaman senin zoruna gidiyor yada hoslanmiyorsan dersin ki bana;arkadasim ben hoslanmiyorum bir daha yapma bunu.senin yaptigin tavir neydi?direk kanaldan atiyor ve apuk sapuk konusuyorsun.Yaptigin Dogru bir davranis degil...

Oncelikle ragorn cok iyi birisin sanirim.pek fazla seni tanimiyor olabiliriz.amacimiz senin kotulugun degil.amacimiz turklerin daha iyi bir yerde olmasi.yani su anda #turQuaz gercek anlamda olmasi gereken yerde degil.

SaLuT

Post by SaLuT »

TimSaH wrote:Neyi paylaþamýyorsunuz? Eleþtiren arkadaþlarýn içindeki duygu ve düþünceleri gerçekten iyi niyet mi? Keza.. eleþtirilere yanýt verenlerde iyi niyetli mi? Mesela þimdi bi konuda yardým almak istesem.. Helpturk kanalýna girerim. Turquaz kanalýna girmem.. Anlatabildiysem derdimi, ne mutlu bana..

elbetteki anlatabilfin dernizi.TimSaH iste bizde bu problemi cosmek istiyoruz.resmi bi turk yardim kanali niye bu durumdada yardim almak isteyenler resmi bi kanal yerine apuk supuk belli olmayan kanallara gidiyorlar.amacimiz ve cabamiz;daima turkerin en iyisi almasi.ve bu olacak Allahin izniyle insallah.

Neden Turkler En iyi Hizmeti Ve Yardimi Almasin Ki?

Totrakan

Post by Totrakan »

öncelikle ozzy ve roy'un söylediklerine tamamiyle katılıyorum..
zamanında bizde bu tip tartışmalar FAZLASIYLA yaşadık ve hiçbiryere varamadık..

aragorndan quote:

.Bu emanet bende oldugu surece bu emaneti en iyi yerlere getirmek icin elimden geleni yapacgimm ve sirasi geldigi zaman da emaneti sahibine teslim edicem... Ve bunun ne zaman olacagýný da siz degil Cavalry karar verir.O istedigi an ben bu emaneti vermeye hazýrým...Ben ekibimden memnunum kimse vaktimi bu sacmalýklarla almasin....Bu formda beni ve turquazi sikayet eden herkez EMANETE hiyanet etmisdir ve turquaz kanalýna kesinlikle alinmayacakdir.Kisisel sorunlarýnizi buraya yazip kendinizi rezil ediyorsunuz.Bu form birileri birilerini sikayet etsin diye acilmadi.Ozzy , roy sizleri de turquaz da görmek isterim,bunun icin benden davetiye beklemiyosunuzdur heralde? ve ozzy bu form da bu tur tartismalara neden izin verdigini de hala anlamis degilim.Beni dokunulur kilip bana cevap hakký doguruyosun..Biraz daha dikkat..
Aragorn

anlaşılıyoki aragorn arkadaşımız (aragorn kimsin nesin bilmem)
yazdıklarımız özellikle benim yazdıklarımı pek iyi okuyamamış.

bak arkadaşım bu iş Cavalry ile falan olmaz,öyle mehmet abi falan demeklede olmaz o senin Mehmet abi dediğin insan yanlışı gördüğü anda adamı aşağıya alır istediği zaman yukarıya çıkarır.O güce sahip bir insandır o.Senin o emanete HIYANET etmiştir dediğin insanlarda hiçbir zaman olmamıştır.Kimsen sen? ne cürretle bu yorumu yaparsın?
yaşın kaç?bilgin nedir?

Mehmet abin sana insanları kanaldan sebepsiz yere atma hakkını vermemiştir.
+++ Sen hiçbir Undernet kullanıcısına bu forumda "KENDiNi REZiL ETME" tabirini kullanamazsın.Arkanda "MEHMET ABİN" olsa bile.
Onun için aklını başına topla EMANETE HIYANET ETME!

Ayrıca(!),Bu kanal Cavalry'den başka kimseye emanet edilmemiştir çömez efendi!(siz bilsenizde bilmeseniz de)
Aynen senin yazdığın gibi (Aragorn).
Turquaz kanalı çoğu kullanıcının yazdığı gibi zurna,klavye vs. popüleritesi
yüksek olan kanalların operatörü olan kullanıcılarla dolu.
Biz zamanında bu adamlarla şÃ¶yle başaçıkabildik,
Popüleriteden VAZGEÇ emek VER!
ve belli zamandan sonra hepsi kayboldu ve yeni bir düzenlemeyle hepsini sildik.

Kendi şahsım için ÖNEMLİ bir not iletmek istiyorum sizlere.Bu forumda yazdığım mesajların HİÇBİRİ bir kişiye karşı değildir,SADECE ve sadece gerçekten eski bir IRC kullanıcısı ve RESMİ YARDIMCI/YÖNETİCİ(Bizim kurduğumuz ve yönettiğimiz) olduğum serverlarda birlikte çalıştığım insanların sıkıntıda olduğunu veya birlikte çalıştığımız Turquaz kanalının saçmasapan bir yönetim altında gördüğüm için bu YORUMLARI/ELEŞTİLERİ yazmaktayım.

Umarım mesajlarım yerini buluyordur ki benim kanaatıimce buldu ve mesajlar aldım.

Sevgi & Saygı

Totrakan
to beer or not to beer shakesbeer..

Totrakan

Post by Totrakan »

Crater ne yalan söyliyeyim,şimdi sana sinir oldum.
2 senedir irc'e girmiyosun şimdi #turquaz'ı savunuyosun.
+ foruma #turquaz yönetimini destekleyen mesajlar yazan birkaç arkadaşımız var.

siz aynı Amerika'nın israil'i desteklediği kişiler gibisiniz.

Öncelikle Crater adını bile hatılramıyorum +(turquaz'ın kuruluşunda sen yoktun)

neyin peşindesin?

Sevgi & Saygı

Totrakan

Totrakan

Post by Totrakan »

Açılmaması gereken muhabbetleri açmayın..

Kardeşik! & Beraberlik!

Sevgi & Saygı

Totrakan

SaLuT

Post by SaLuT »

arkadaslar bunu her seferinde soyluyorum.sonuc olarak turQuaz kanalinin en iyi mertebede olmasini istiyoruz.kimseyi asagladigimiz yada savundugumuz yok.turQuaz kanalinin en iyisi olmasini istiyorum anladiniz mi derdim bu!derdim ragorn la yada bilmem kimlerle degil.ragornun daha iyi ve ileriye donuk olmasini istiyorum.bizden sonralarinda bizi hatirlamasini istiyorum.iste tipki cavalry gibi...o gitti ama bir cok anisi yani basimizda :D

ragorn

Post by ragorn »

totrakaran donnakaran mýsýn nesin,ben bu forumda seninle labali olmamak icin elimden geleni yaparken goruyorumki benim senden bahsetmem icin elinden geleni yapiyorsun....Neyse cevap vermiyecegim sana...Siz kendi kendinize burda dovunup durun,catlayýp patlayýn ben kendi isime bakarim,bu forum'a son kez yaziyorum..Siz anca burda tartýsýn..Yardýma ihtiyacýnýz olduðunda /join #turquaz ,, cekinmeyin...
Aragorn

Hekim

Post by Hekim »

ragorn *silindi* birak bu son mesajim ayaklarini...Verecek cevap bulamiyorsun yok siz burda konusun diyosun.daha cevap yazabilme kapasiten yok cunku *silindi*.!!Daha Turkce bile konusamiyorsun laubali nasil yazilir onu bile bilmiyorsun.
Hekimoglu®

kucuk dusurucu ithamlar silindi.