*) ..:: Türkçe Forumlar ::.. (*

here you can make posts that do not belong in other forums
Napoleon

Post by Napoleon »

On 2002-10-11 11:05, Later wrote:
Napoleon sen SirLegend misin? bu arada bekle bi
|{-musty on @#etiler #arlington #nastrand #zT @#fbl @#ChatOps #chatcolic
Neden dedigin #zT #arlington #nastrand banlý deilim ? Whjez sana gelince sende Haa 17 olacam 19 mayis da euhe :smile: ok neyse Napoleon sende zararli cikarsin bende!

Ben zararli cikmam.
Regards,

Napoleon @ Undernet
"If you don't like something, change it. If you can't change it, change your attitude."
=============================

OzzY

Post by OzzY »

Eskiden azdik ve özdük...
Aslinda cav burada olan herturlu kavga mesajlarini silmeli. Karsilikli kavga olmamali bence... Duzenli olarak temizlik yapilirsa bi problem kalmaz herhalde, bunun icinde acik ugrasmak lazim...
Herneyse,
"turQuaz - The world of the Lords"
Ozan Güven aka OzzY

Who is a lamer? -> http://www.lamerism.com/

TheLegend

Post by TheLegend »

On 2002-10-11 11:52, OzzY wrote:
Aslinda cav burada olan herturlu kavga mesajlarini silmeli. Karsilikli kavga olmamali bence... Duzenli olarak temizlik yapilirsa bi problem kalmaz herhalde, bunun icinde acik ugrasmak lazim...
Herneyse,

Hea katiliom sonuna kadar haklisin ozzy yuru ozzy kim tutar seni! :razz: heheh Moderator emice uyuyo galiba :razz: rofl
Lamerlarda zt ye girebildiklerini kanitlayip sevinio :smile: eee tabi Sir zt ekibine girmis kmusti ise kanala dahi giremio uahah acikli bisey :razz: nerde devlet nerde adalet hahah Neyse party var gidicem partye ;p Beach partyyy yiihhaaaa :razz: lol anca cav anlar benim halimden :grin:
Sex is like hacking. You get in, you get out, and you hope you didn't leave something behind that can be traced back to you.
[ TheLegend WiLL _NeveR_ Die!.. ]

crazyl0ve

Post by crazyl0ve »

Napo maili okudum abi en kisa zamanda cevap yazacam ama devir islemi hala olmadi, yeniden basvurduk ondada 16 Oct.'ye kadar basvuru yapamayacagimizi soyledi.

* Gencler kendinie gelin nedir bu gergin ortam ? ReLaX biraz gevseyin, gevseyin, kapayin gozleri simdi... Kari dusunun kiz dusunun rahatlayin, atin uzerinizden bu siniri :razz:

* K-Musti, seni Allah iflah etsin baska birsey demiyorum vallahi...

* Mail listesi degismis beni kim uye yapacak yaaaa ?

Saygilar & Sevgiler
Cti

aspirinn

Post by aspirinn »

Ders çalýþmaktan geliyorum..Biras bakim dedim nete.Kavga almýþ baþýný gidiyo..Kavga üzerinde durmýycam..Bu arada seçim yaklaþýyo þu Cem UZAN ýn duyduguma göre mitinglerde tavuk döner dagýtýyomuþ adamlar dürümlerini yerken Cem UZAN ý dinliomuþ :smile:) Sloganý da þu;
GENÇLER ACMISINIZ?
Acýzzzzzzzz
Genç parti baþkaný CEM UZAN :smile:
Sizleri seviyorum..Kendinize iyi bakýn.ACIZZZ.:smile:Bui.

Wjhes

Post by Wjhes »

On 2002-10-11 11:52, OzzY wrote:
Herneyse,

Ozzy Hakli Bence Sana Katýlýyorum Ozzy Bu Forum'un Amacanýn Bilmeyenlerde Var... Saygýlarimla..

007BOND

Post by 007BOND »

Selam,
Nasýlsýnýz Yahu?Ben Gene sizi Ösledim AMA BENi Ösleyen yok herhalde :razz: Neyse Yaptýklarým hakkýnda Kisa bir bilgi veriyim :razz:
Ders Çalýþýorum,Okullar Arasý Voleybol Turnuvasý için Türkiye Þampionluðuna oynýcamýz için Antremanlar Çok,Birde Dershane,Birde Futbol Antremaný,CS(Vaz Geçemediðim :smile:
Neyse Herkese Selam Benden.En Kýsa Zamanda Görüþmek Üzere :smile:)

aspirinn

Post by aspirinn »

TELEFONDAKI ''ALO'' KELIMESI

Telefonda hemen hemen hergün kimbilir kaç kez kullandigimiz "Alo" sözcügü, gerçekte bir sevgilinin kisaltilmis adidir.

Sevgilinin tam adi Allessandra Lolita Oswaldo'dur.Bu sevimli genç kiz, telefonu icat eden, A.Graham Bell'in sevgilisiydi.
Graham Bell telefonu icat edince ilk hatti sevgilisinin evine çekmisti. Atölyesinde telefon çalinca arayanin Allessandra Lolita Oswaldo'dan baskasi olamayacagini bildiginden Graham Bell, telefonu açar açmaz "Allessandra Lolita Oswaldo" diyordu.
Bell, zamanla sevgilisine, adini kisaltarak hitap etmeye basladi ve telefonu her açisinda onu "Ale Lol Os" diye karsiladi.
Çalismalari uzadikça Graham Bell, sevgilisinin adini daha da kisaltti ve one iki heceli bir ad buldu.
Bu kisa ad "Alo" idi.

Allessandra Lolita Oswaldo, gelistirip, tüm kente yaymaya çalistigi telefondan baska birsey düsünmeyen sevgilisinin bitmek tükenmek bilmeyen deneylerinden rahatsiz olmaya baslayinca Graham Bell'i telefonuyla basbasa birakip onu terketti.

Yasli Bell, sevgilisinin birgün onu arayacagi umuduyla telefonun basindan ayrilmadi. Kentte çekilen telefon hatlarinin sayisi da giderek artmaya baslamisti. Graham Bell'i artik baska kisiler de ariyordu. Fakat o,telefonun her çalisinda kendisini sevgilisinin aradigini sanarak telefonunu "Alo"diyerek açiyordu. O günlerde hemen herkes telefonu açtiklarinda Alexander Graham Bell'in anisina saygi olarak "Alo" demeye basladi.

Bugün tümümüzün kullandigi "Alo" sözcügü iste o günlerden uzanmaktadir günümüze. (Kaynak:Bütün Dünya,subat 2000 sayisi)

Ýlgilmi çekti okuyun..Alo deyip geçmeyin :smile: Bui.

Wjhes

Post by Wjhes »

Alo :smile:

crazyl0ve

Post by crazyl0ve »

Selam,

Napo devir islemi oldu (Cav sagolsun) mail kutuna bak reply gonderdim.

Cti

OzzY

Post by OzzY »

Aspi, internette her okuduguna inanma :smile:
Asagidaki yaziyi dikkatlice oku;
----
Telefonun mucidi Bell deðil, Ýtalyan Meucci

ABD Temsilciler Meclisi'nden, telefonun mucidinin Ýskoç Graham Bell deðil, Ýtalyan göçmeni Antonio Meucci olduðu kararý çýktý.

Tarihçiler ve Ýtalyan asýllý Amerikalýlarýn yaptýklarý çalýþmalar sonucu, telefonun icadýnýn üzerindeki esrar perdesi, 113 yýl aradan sonra kaldýrýldý. Telefonun icadý, 1808 Floransa doðumlu Ýtalyan mucid Antonio Meucci'nin zorluklarla dolu, trajik ve ilginç yaþam öyküsünün bir eseri. Floransa'da güzel sanatlar akademisinde mekanik mühendislik eðitimi alan Antonio Meucci, sahne teknisyeni olarak çalýþtýðý kent tiyatrosunda meslektaþlarýnýn iletiþim kurmasý için ilkel bir sistem geliþtirdi. 1830 yýlýnda Küba'ya giden Meucci, burada bazý hastalýklarýn elektrik þokuyla tedavisi tekniði üzerinde çalýþýrken sesin, bakýr telle ve elektrik yardýmýyla iletilebildiðini keþfetti. Buluþunun önemini kavrayan Floransalý mucit, 1850 yýlýnda New York yakýnlarýndaki Staten Adasý'na göç etti.

TELETROFONO

ABD'deki çalýþmalarý sýrasýnda, eþi Ester felç oldu. Meucci, eþiyle konuþabilmek için, yattýðý odasýndan çalýþtýðý yakýndaki atölyesine bir hat çekti. 1860 yýlýnda, ‘‘teletrofono’’ adýný verdiði ve ilk telefon hattý denilebilecek bu sistemi tanýtmak amacýyla, halký toplayýp gösteri yaptý. Bu gösteri, New York'ta Ýtalyanca yayýnlanan gazetelerde haber oldu.

Buluþuna maddi destek bulmak için uðraþýrken, seyehat ettiði buharlý gemide geçirdiði bir kaza sonucu, kötü biçimde yandý. Ýcadýna yeni bir prototip yapmak için para bulamayýnca eþi, odasýyla atölye arasýnda kurulan eski sistemi 6 dolara satmak zorunda kaldý.

Meucci'nin yeni yaptýðý model, eskisinden çok daha sofistike oldu. Bulup geliþtirdiði silindir þeklindeki metal parça, uzun mesafeli konuþmalar için sonradan yýllarca kullanýldý. Ancak Meucci, icat ettiði ‘‘konuþan telgraf’’a patent almak için gerekli olan 250 dolarý bir türlü denkleþtiriyordu. 1871 yýlýnda, cihazýný yenilemek için, patent bürosuna dilekçe yazdý. Ancak aradan 3 yýl geçmesine karþýn, cihazýný yenileyebilmek için 10 dolar bulamadý. Parasal destek bulmak için, cihazýný, teknik ayrýntýlarýný içeren bir yazýyla birlikte Western Union Telgraf þirketine gönderdi, ancak þirket yetkilileriyle bir türlü görüþemedi. Umudu kýrýlan Meucci, 1874 yýlýnda cihazýný geri istedi. Kendisine verilen yanýtta, cihazýnýn kaybolduðu bildirildi.

HÝLEBAZ ÝSKOÇYALI

Ýki yýl sonra, bir zamanlar sürekli Meucci ile ayný laboratuvarý kullanan Graham Bell, telefon adýný verdiði icadýyla ortaya çýktý ve buna hemen patent aldý. Bell, kýsa bir süre sonra da Western Union Telgraf Þirketi ile bol paralý bir anlaþma yaptý. Meucci, Bell'in icadýný çaldýðýný belirterek dava açtý. Yüksek Mahkeme, Bell'e dolandýrýcýlýk ve sahtecilik suçlamasýnýn yöneltildiði davayý ele almayý kabul etti. Meucci, tam davayý kazanmak üzereyken 1889 yýlýnda öldü. Böylece dava düþtü ve Bell, telefonun mucidi olarak anýldý.

Temsilciler Meclisi'nin Meucci ile ilgili kararýný mutlu bir ifadeyle yayýnlayan Ýtalyan La Repubblica gazetesi, Bell'den, ‘‘hilebaz Ýskoç’’ ve ‘‘hýrsýz’’ diye söz etti.

---
Kaynak: hurriyetim.com.tr
Ozan Güven aka OzzY

Who is a lamer? -> http://www.lamerism.com/

Napoleon

Post by Napoleon »

Haberler

- Dunyanin en buyuk network'u Quake.net, daha 8 ay oncesine kadar, 8. olan Quake.net Undernet'e fark atti, IRCnet'i gecti. Bu network'de 3 tane wineasy server'i var. :)

- Symantec, W32.HLLW.Tufas isimli yeni bir worm tespit etti, bu pc'nize bulastiginda, mIRC ile sizi otomatik olarak bir kanala sokuyor ve ayrica bazi port'lari acarak, hacker'larin pc'nize erismesini sagliyor. Pc'nize indirmek icin, cehennem.com a gidebilirsiniz :)

- Bildiginiz gibi, +k veya +i kanallara netsplit sirasinda girilebiliyor, Bu sekilde +k veya +i modlarindaki bir kanala giris yaptiginizda server'lar birlestiginde sebebi "net rider" olarak kanaldan kick'leniyorsunuz. (-Yeni- Undernet)

- Moscow.RU.EU.undernet.org sponsoru olan Rostelecom, IRCnet'e server ekledi (ircnet.rt.ru) ayrica Rostelecom'un Efnet'te de server'i bulunmakta (irc.rt.ru).Server admin'i ile yaptigimiz gorusmede "Server eklenmedik yer birakmayagiz" dedi, dermisim. :)

- mIRC.Net ve Chatnet.Org birlesti, Chat.net dunyanin en buyuk 35. server'i.

- Cavalry, cm4'un aralikta cikacagini soyledi, bu haber en cok roy u uzdu, iste uzuldugu an:
<`-cav> cm4 aralikta cikiyomus ;(
<`-roy> :o((

- #Yardým yakinda tekrar aciliyor.

<font size=-1>[ This Message was edited by: Napoleon on 2002-10-13 12:51 ]</font>

cavalry

Post by cavalry »

Alo sadece fransada ve turkiyede deniyo, sen amerikada alo demiyosun, yada ispanyada oyga diyosun ;P

aspirinn

Post by aspirinn »

Kadýnlarý Anlamak Zor Ýþ...

- Öperseniz Beyefendi Deðilsinizdir. Öpmezseniz Adam Deðilsiniz.
- Ýltifat Edersiniz Yalan Der. Etmezseniz Býrakýr Gider.
- Her Ýsteðine Evet Derseniz Karaktersiz Olursunuz Karþý Çýkarsanýz Anlayýþsýz.
- Çok Yanýna Giderseniz Sýkýldým Der. Az Giderseniz Küser.
- Ýyi Giyinirseniz Çapkýnsýn Der .Dikkat Etmezseniz Zevksizlikle Suçlar.
- Kýskanýrsýnýz Huyun Kötü Der. Kýskanmazsýnýz Sevmiyorsun Der.
- Siz Bir Dakika Geç Kalýn Kýyamet Kopar.Kendisi Bir Saat Gecikirse Bunda Ne Var Der.
- Arkadaþýnýzla Buluþursunuz Adý Ýhmal Olur O Buluþur "Bizim Kýzlar" Olur.
- Siz Baþka Kadýna Bakacak Olsanýz Gözleriniz Oyulur Baþka Bir Adam Ona Baktýðýnda Adý Hayranlýk Konur.
- Konuþtuðunuz Anda Dinlemenizi Ýster Dinlediðiniz Anda "Neden Konuþmuyorsun?" Der

Kýsacasý...
Sade Ama Çok Karýþýk. Zayýf Gibi Ama Çok Güçlü. Akýl Karýþtýran Ama Hayranlýk Uyandýran. Ýnsaný Çýldýrtan Ama Mükemmel! Çok Güzelse Nadiren Sadýktýr. Çok Sadýksa Da Nadiren Güzel...

Baþka bi forumda yazý dikkatimi çekti ve bayagý güzel bi yasý..Sislerinde okumasýný istedim..Tamamiyle doðru bence :smile: Bui.

Police

Post by Police »

Yurt dýþýndan olan arkadaþlardan malibu, viski, sex on the beach, absolute votka (çileklisi tercihimdir) bekliyoruz...Burdada var ama þimdi kalkacan gidecen alacan o biþe deðil çok da pahalý meletler. mümkünse ev adresine göndersinler :razz:
Send Angel.