*) ..:: Türkçe Forumlar ::.. (*

here you can make posts that do not belong in other forums
agreS

Post by agreS »

Sen bize rakip oLabilirmisin ? HaHaHaHaHahA Sen beni güLdürdün ALLah'Ta seni güLdürSün
[img]http://img527.imageshack.us/img527/945/agresec9.jpg[/img]

Gokhan

Post by Gokhan »

Ewet ßaþka Sazan Yokmu :)
Best Of The Trabzon

agreS

Post by agreS »

SazaN Koysun Sana :) amuhahahahha

(_!_) < Touch and fe3l =) 2 gündür gülmekten öLdürdün beni yaw

bLuE^

Post by bLuE^ »

Hadi birileri fikirler üretsin bizde yorumlayalým :)
[url=http://imageshack.us][img]http://img527.imageshack.us/img527/6176/utrrd8.jpg[/img][/url]

Gokhan

Post by Gokhan »

" Undernet'te Türk Giriþleri Düþmeye ßaþladý. Genel Olarak Bütün Türk Kanallarýnda Normal User Giriþi Fazla Yok Bunun Nedeni Sizce Ne Olabilir? "
Diye ßir Soru Okudum ßir Forum'da...
Yanýtlar Gayet Gerçekçi seßepler Sizce Undernet'in Türk User Giriþi Bu Kadar Düþmesi Neyin Göstergesidir?
Artýk Türk'ler Undernet'ten Býktýmý Yoksa Býktýrýldýmý :)
Kendi Soruma Ýlk Önce Kendim Yanýt Vereyim..
Undernet'te Daha Doðrusu Kanal Operatörü Olan ßirisi Operatör Olduðu Kanal'a Þu Gözle ßakýyor " ßen ßu Kanalýn Opuyum ( Kanal ßüyük Ýse Eðer Anca Yandýk ) ßenim Aðýr Takýlmam Gerek..Muhabbet Etmem Gerek ) Diye Saçma Sapan Seßeplerden Dolayý Konuþmuyor..Artýk Ýnsanlar Eskisi Gibi Kanal Operatörü Yada Kanal Sahibi Olmak Peþinde Deðil..IRC'den Zevk Almak Ýstiyo Fakar Bu Ve Bunun Gibi düþünceler Yüzünden Ýnsanlar Soðuyor..Diyeceksiniz ki " Ýlla Kanal Operatörünün Mu Konusmasý Gerek " Kesinlikle Hayýr Fakat Kanal Operatorunun KanaLý CanLý Tutmasý Gerekiyor Diye Düþünüyorum..Sizce?
Best Of The Trabzon

Gokhan

Post by Gokhan »

Haa Birde Neden Türkler Türkçe'de onca Kelime Varken Hemde Çok Mânâ lý Ýngilizce Nickler Seçiyorlar..Sonrada Neden Undernet'te Doðru Dürüst Türkçe Yardým Kanalý Yok Diyorlar..
Belki Nick Ýle Undernet Yardým Kanalý Ýçin ßir ßaðlantý Kormanýz Zor Olaßilir Yada ßenim Gördüðüm Gißi Çok Ýyi ßir ßaðlantý Kuraßilirsiniz..
Best Of The Trabzon

Revival

Post by Revival »

Selam

Bazi buyuk kanallari baz alirsak gercektende turkler undernetten sIkILdi ve cogu birakdi..
Zatem msn ciktiktan sonra büyük bi düþüþ oldu ve eskilere bakiyorumda unutmuslar bile underneti cogu msn de yada bazi arkadas arama sitelerinde.

Nick konusuna gelince sadece zevkler ve renkler tartisilmaz diyip gecicem.

Iyi gunler
[img]http://img201.imageshack.us/img201/4200/revitp8.jpg[/img]

LaZrAiL

Post by LaZrAiL »

Gokhan dediklerine katiliyorum fakat undernette yeterince Turk yardim kanali var bence ama yardim kalitelerini bilmiyorum.
..::TRABZON::..

ManhattaN

Post by ManhattaN »

Kavabanga burdan sana tesekkur etmek istiyorum yardimlarindan dolayi :)
[img]http://img339.imageshack.us/img339/4576/dockers2nf2.jpg[/img]

KaVaBaNGa

Post by KaVaBaNGa »

Herzaman dostum... :o
[img]http://img477.imageshack.us/img477/8747/kavabangacopylh7.png[/img]

Gokhan

Post by Gokhan »

ßilmiyorum ßen Girdiðim Kadarýyla Yardým Kanallarýna Yardýma Ýhtiyaçlý Giriyorum Bakýyorum ki Benden Fazla Yardýma Ýhtiyacý Olanlar Kanalda Operatörlük Yapýyor :) E Dolayýsýyla Türk Yardým Kanallarýnda Çok Bilgili Ýnsanlar Olmuyorlar.Herkes muhabbette gerçi öylede olmasý lazým fakat ne bileyim iþte:)
Best Of The Trabzon

Gokhan

Post by Gokhan »

LaZrAiL wrote:Gokhan dediklerine katiliyorum fakat undernette yeterince Turk yardim kanali var bence ama yardim kalitelerini bilmiyorum.

Bana Yardým Edecekleri Sayar mýsýn?
Dur ben bir kaçýný sayayým Bildiklerimi

TurkHelp
HelpTurk
Turquaz
Yardým
Yardim

Birkaçtane daha buna benzer kanal Var Eðer ircde isen bi bakmaný tavsiye ederim..
Best Of The Trabzon

agreS

Post by agreS »

TurkHelp ? muhahahahahahahahahahahah
Bu cocuk beni Cok egLendiriyor yaw :) :lol:

Theft

Post by Theft »

Gokhan wrote:" Undernet'te Türk Giriþleri Düþmeye ßaþladý. Genel Olarak Bütün Türk Kanallarýnda Normal User Giriþi Fazla Yok Bunun Nedeni Sizce Ne Olabilir? "
Diye ßir Soru Okudum ßir Forum'da...
Yanýtlar Gayet Gerçekçi seßepler Sizce Undernet'in Türk User Giriþi Bu Kadar Düþmesi Neyin Göstergesidir?
Artýk Türk'ler Undernet'ten Býktýmý Yoksa Býktýrýldýmý :)
Kendi Soruma Ýlk Önce Kendim Yanýt Vereyim..
Undernet'te Daha Doðrusu Kanal Operatörü Olan ßirisi Operatör Olduðu Kanal'a Þu Gözle ßakýyor " ßen ßu Kanalýn Opuyum ( Kanal ßüyük Ýse Eðer Anca Yandýk ) ßenim Aðýr Takýlmam Gerek..Muhabbet Etmem Gerek ) Diye Saçma Sapan Seßeplerden Dolayý Konuþmuyor..Artýk Ýnsanlar Eskisi Gibi Kanal Operatörü Yada Kanal Sahibi Olmak Peþinde Deðil..IRC'den Zevk Almak Ýstiyo Fakar Bu Ve Bunun Gibi düþünceler Yüzünden Ýnsanlar Soðuyor..Diyeceksiniz ki " Ýlla Kanal Operatörünün Mu Konusmasý Gerek " Kesinlikle Hayýr Fakat Kanal Operatorunun KanaLý CanLý Tutmasý Gerekiyor Diye Düþünüyorum..Sizce?

Selam,
Sanirim sana gerekli cevaplari bir global kanalin admini olarak benim vermem lazim. Evet bu siralar user sayisinda bariz bir sekilde azalma vardi.Bunun sebebi ise, flooding yuzunden yabanci IP adreslerinin banli olmasi ve Revival'in de bahsettigi gibi MSN, Yahoo gibi diger chat programlarinin daha fazla ragbet gormesinden dolayi, ve ayrica artik internet kullanicilarinin chat olarak tercih ettigi yer mIRC degil, arkadaslik siteleri ve o sitelerden kurulan diger sunucular. "Buyuk kanallardaki operatorler neden konusmuyor?" sorusuna da yanit veriyim. Evet, belki bazilari konusmuyor olabilirler, aslinda bende pek konusmuyorum cunku bir kisiyle 10-15 dakika sohbet edin ertesi gun hemen size "hey kanka naber ya, voice versene" diyerek geliyor. Bu tabi insandan insana degisir, benim karakterim boyle, yani o operatorun sahsiyetiyle alakali birsey. Bir de, kullanilan rumuz konusunda yorum yapmissin, zevkler ve renkler tartisilmazmis, isteyen her nicki kullanabilir. Bunun ne zarari olabilir ki? Ayrica yardim kanallari konusunda da Turk'lerin yeterince Turkce olarak alabilecegi yardim kanali var, bunlarin arasindaki en iyi kanal #TurQuaz kanalidir. #TurkHelp kanali nedir, kimlerin kurdugu kanaldir mechul. Ordaki yardim edecek kisilerin ne kadar yeterli bilgisi oldugu da mechul... Umarim sorularina yanit bulmussundur.
Saygi ve baris.

Hekim

Post by Hekim »

Selamlar;
uzun zamandir bakmiyorum ama maalesef hala yardim kanallariydi oydu ,buydu, suydu...
mircin bitisimi desek...yoksa kendini yenilememesi mi desek...
bir zamanlar hepimizin keyifle girip.bir kanal sevdasina uykusuz geceler geçirdiði.kahkahalar attýðý.istanbul semtlerinin ve okullarinin tek tek kanallari oldugunu gozlemledigi.yillar once liseli genclerin kanal acip takildigi, hatta okulun panosuna kanal adini asip tüm mirc e giren tayfasini cekmesinden tutun bir sürü kesim bulunuyordu.
bir zamanlarin populer programi mirc...net aleminde eskilerden olupta mirce girmeyen yoktur undernet olmasa bile kesin bir servera girmislikleri vardir.
mirc ornek vermek gerekirse osmanli gibi.1998-2001(yukselme donemi)
2002-2005(duraklama donemi)2005-2007(gerileme donemi)...
icq yenilik yapmadi tahtini msn e kaptirdi.msn tahtini skype ,camfrog vb. programlara kaptirmamak icin surekli yenilikler icinde ilk zamanlar sesli gorusme olayi tamamen berbatti mesela msnde.sonrasinda skype mukemmel adeta telefon gibi sesli gorusme imkani sagladi hatta konferans gorusme yapabilme ekstrasiydi.msnde geri kalmadi ve sesli gorusmeyi gelistirdi en azindan hizini gelistirdi hala konferans gorusme olmasada.
camfrog denen program ise mirce benziyor bir bakimsan #kanal adi altinda toplaniyor insanlar @operator +voice bulunuyor.ama ekstra olarak nickini tikladiginiz kisinin kamerasindan goruntusunu gorebiliyorsunuz.Ayrica @operatorler tarafindan tum kanal ayni muzikleri dinliyor.Pek takilmisligim yok atladigim kisimlar olabilir.
Sozun kisasi mirc yikilma evresine gelmek uzere. Kisinin nickinin ustunde tikladigimizda querynin altinda en azindan web cam olayini acabilirsek giren kisi sayisi korunabilir hatta artmamasi icin bir neden kalmaz.Eskilerde hatirlarsiniz ame komutu ile yazarlardi radyomuz bu tiklayin dinleyin diye camfrog gibi bunuda mirc kendi saglasa cok guzel olurdu bence tum kanal ayni sarkiyi dinliyor.Muhabbetler,sohbetler,dertlesmesler artardi boylece.
Simdi insanlar mirci acana kadar yonja vb. arkadaslik sitelerini acip gunes gozluklu,araba onu,bikinili,deniz kiyisinda fotolarini yayinlayip kendini bir halt zannedip ona buna artistlik yapmak pesinde kosuyor.Skype acip biri arasada girgir samata yapsam diye bekliyor.Birini nasil isletsem onu bunu keklesem.Mirc sesli aramaya kadar herseyi koymali bence.Mesela arkadaslik arayanlar icin bu tarz siteleri programlari terk edip atiyorum girer #zurna kanalini acar.150-200 kisi arasindan hosuna gideni arar konusur kabul edip etmemek her zaman kisinin kendi elinde tabikide;)
Yukarda arkadas demis mircin user sayisinin azalma sebebi olarak yabanci ip banlari ,flooding falandi filandi...bunlar %10 luk kesimi bile etkilemez.
Mirc`in en kisa zamanda kendini yenilmesi lazimdir.Yok olmanin esigine gelmis bulunmaktadir.
Saygilarimla
Hekimoglu®