*) ..:: Türkçe Forumlar ::.. (*

here you can make posts that do not belong in other forums
Revival

Post by Revival »

agreS wrote:Biz onumuze geLeni eklemiyoruz.. test edildikten sonra kanala ekleniyoLar....
TÜrkler helpturk deðiL turQuaz kanaLina giriyo. Yardim deðÝlde o kanalda durup yalakalik yapmaya veya baska biseylerin pesinde kosmak icin giriyolardir eminim.. helpturk ün sahibi darty de aragoorn gibi cservice zT kanallarýnýn pesine düsseydi oda o bir yerlere gelirdi bu seferde de helpturke geLirdi insanlaR. Bilmem bisey anladin mi revivaL.!

Ilk once sunu duzeltmek istiyorum; Helpturk kanali onune geleni ekliyor ne kadar guvenilir yardim alinir o kanaldan derken ben zaten senden ve oteki yenilerden bahsetmisdim ve sen simdi bana kanal admini gibi ''Biz onumuze geleni eklemiyoruz'' diyorsun test ettik diyosun.. bahse girerim sen kendinden bahsediyorsun umarimda bu testi gecebilmissindir :}

Turkler yardim almak istedigi zaman istedigi kanala girer yardima ihtiyaci olan birinin kanal sahiplerine yalakalik yapmasimi gerekiyor? sacmaladin..

Helpturk un sahibi zamaninda nelerin pesine dusdu ben senden iyi biliyorum o yuzden 2. bi agiz olmakdan sakinmalisin cunki bilmedigin konular hakkinda cok densiz aciklamalarda bulunuyorsun

Sunu unutma Turquaz Ilk ve tek official turk help kanali olarak ismini undernete duyurmusdur ve kendisinden sonrada bu kanala hakkini vererek yoneticek kisi olarak Aragoorn u secmistir sevgili Cavalry
Ve simdi goruyoruzki gercekten hakkini veriyor,Cokda guzel bi kadro kurmus biseylerinde pesinde kosanlarla deilde adam gibi adamlarla calisiyor :}

Sen simdi parali askerlik yapmayi birakda Darty i yolla buraya ne dicekse kendisi soylesin en azindan ciddiye alincak bi konu olur

daS

Post by daS »

Bos bir konu hakkinda mantiksiz tartismalar yapmayin arkadaslar. Bence kafamizdaki dusunce oncelikli olarak kisilere nasil helper olunur diye ogretmek degil, once onlara nasil user olmalari gerektigini ogretmektir. Cunku user olmadan helper olunamaz, kisileri once test etmek tabii ki mantikli bir sey - tecrubelerime dayanarak soyluyorum bunu- ama biriyle 15 dk muhabbet edip ondan sonra o kisiye guvenmek olmaz, pek saglikli degil, diliniz yanabilir vezir olamaz rezil olursunuz sadece..

Uzun lafin kisasi, senelerden beri Undernet userlarinin gozundeki Turkler lamerdir, aptaldir vs gorunumunu silmek icin cok sey yapildi ve yapmamiz gerekenleri yaptikca bu imajin yavas yavas dogruya dondugu izlenimindeyim. Tabii ki bu izlenim tamami ile zit bir hal alicak diye bir kaide yok, herkesin icinde sorunlu insanlar vardir ve Turkleri bahsettigim sekilde gorenler lamer degil, sadece on yargili kisilerdir. Herkesin dusuncelerine saygimiz sonsuz ama sakin bilmediginiz konular hakkinda yorum yapmayin, gercekten diliniz yanar ve rezil olursunuz...

Kalin saglicakla.

tecnic / daaS

OzzY

Post by OzzY »

user: kullanıcı
help: yardım
official: resmi
server: sunucu
admin: yönetici
deil: değil
bi: bir

Lütfen Türkçe yazım kurallarına biraz daha dikkat edelim...
Ozan Güven aka OzzY

Who is a lamer? -> http://www.lamerism.com/

|2oY

Post by |2oY »

Öncelikle şunu belirtmeliyim, Türkler bu serverda bir yere gelemediyse işte birbirini çekemiyor gibi yarattığı bu tartışmalar yüzünden gelemediler. Helpturk ister resmi olsun ister olmasın, amaç yardım etmekse Türklere, resmi olmak gibi bir şart yok. Önemli olan insanların iyi niyetli olması.

Ayrıca, agres demişsin ki turquaz a girenler yalakalık için giriyor.. Aragoorn 'a yada Cavalry 'ye ( zamanında )

kimse kimseye bu kanalda ne yalakalık yaptırır, nede böyle bir niyeti vardır bu kanalda olalım da bize yalakalık yapsınlar diye.. biz birçoğunuz burada yokken bi taraflarımızı yırtıp yardım edip birşeyleri kapmış insanlar olarak görüyoruz, buna deneyim diyoruz.. undernette birçok eski ve bilgili insanlar var o zaman herkes herkese yavşasın.. turQuaz 'ın duyulmasında Cavalry nin payı var dersen, bunu kabul ederim.. Onun döneminde adımız duyuldu.. duyurdu. Ama kimse yalakalığa gelmedi, ne biz ne başkası 1 2 çıkan da olduysa onlarda aramızda yok zaten.

O yüzden, öncelikle birbirimizle geçinmeyi öğrenelim.. biz birşey yapıcaksak Türk ler için yapıcaz, helpturk yada turquaz diye ayırmayacağız. Ayırdığımız için hala officiallarımızın sayısı bu denli az, o yüzden daha duyarlı olmalısınız, olmalıyız. Bu tarz ayrımlara lüzum yok, kullanıcılar serbesttir, istediği kanaldan yardım alabilir. Bu sefer helpturk e girer daha sonra turquaz a bunun kanaldaki yetkililerle yada başka birşeyle alakalı görmeyin, kim daha iyi daha yakın davranmışsa bir sonrakinde ona gelir o yüzden herkes kendi kadrosunu kursun ve olabildiğince bilgilendirsin samimi olsun.. yarış yapılıcaksa hizmet yarışı yaparız buda eylenceli ve çekişmeli olur laf salatası ancak burda kalır..

|2oY
Sevgi ve saygýlarýmla.
Roy A.

agreS

Post by agreS »

ya revivaL sana sunu söyLim. sen beni birak diyeLim ben help den cakmiyorum ama kanaldaki arkadaslarin koyusunu kazmayada calismiyorum senin gibi iki yüzlülükte yapmiyorum sen git önce adam oL deLikanLi oL sonra buraya geL biseyLer yaz.. yüzüne gülüp arkadan koyu kazan adam la isim oLmaz..!
[img]http://img527.imageshack.us/img527/945/agresec9.jpg[/img]

einone

Post by einone »

Uzun zamandir Giremiyorum Gene mi Kavga :( Boyle Yaparak bir yere gelemeyiz :oops:
eiNONe ( The Undernet Underworld )

Revival

Post by Revival »

agreS wrote:ya revivaL sana sunu söyLim. sen beni birak diyeLim ben help den cakmiyorum ama kanaldaki arkadaslarin koyusunu kazmayada calismiyorum senin gibi iki yüzlülükte yapmiyorum sen git önce adam oL deLikanLi oL sonra buraya geL biseyLer yaz.. yüzüne gülüp arkadan koyu kazan adam la isim oLmaz..!

Ilk once konusma uslubuna dikkat et sonra elestiri konusu herney ise bunu biraz ispat edercesine acikla en azindan insanlar senin ne sacmaladigini anlasin.. Ben zaten ciddiye almiyordumda her neyse

Sununda altini ciziyorum bak babamin oglu olsun farketmez eger kazilcak bir kuyusu varsa o kuyuyu kazar onuda o kuyunun icine gomerim
Kuyruk acisi cekenler kivranirken sen hala parali askerlik yapmaya devam ediyosun birakda herkez kendi derdinle urassin sende git eglencek biseyler bul kendine gulhane parkina cevirdiniz burayida tebrikler

Ben turquaz takiminda deilim ama o kanalda 1 tane yalaka yok Net`e ilk basladigim zaman tanisdigim |2oy ve Aragoorn var bide Daas otekileri sahsen tanimiyorum ama bizden daha eski ve bilgili olduklarida kesin..
Birileri sizden daha iyi yada daha onde gidince hemen yerdeki camuru alýp yuzunuze bulandirmaya hazirsiniz... he yerde camur ne ariyor diye soran olucak olursa o camur deil kendi pisligi :)

Neyse sen yazip cizmeye devam et belki bi sonuca varirsin

miqrop

Post by miqrop »

Merhaba.

Baya bir gelisme olmus, yeniden IRC Ye katilim artmis, bu arada yapilan calismalar kisa sure sonra bos býrakilmaz umarim.. Basarilarinizin devami.
cavalry seni tebrik ederim gzel bir is bulmussun kendine basarili olursun insallah.
Miqrop - ysn @ UnderNet
[url=http://www.dmoz.org]dmoz.org[/url]
(Acik Dizin Projesi Editörü )

agreS

Post by agreS »

revival yine bi seyler yazip kendini hakLi göstermeye calisiyosun. ben biseyler sacmalamiyorum. benim ne demek istedigimi sen anLadin. neyse bu helpturk konusunu uzatmaya gereK. yoK.

Aragorn

Post by Aragorn »

Sanirim bu tartýsmayi sonlandirmak lazim.Size verecegim Kesin ve kati bilgilerle :) Birinci olarak , Undernet'teki yetkili yardým kanallarý : #cservice , #usernames , #coder-com , #userguide dir :) #zt bile yetkili degildir,zaten bu konuyu kendi topiclerinde bile dile getiriyolarlar (unofficial help channel) olarak. #coder-com un konusu biraz profosyonel konularda yardým verdiði için,#userguide 'ýn ise geçerliligini yitirmeye basladigi icin,#cservice ve #usernames kanallarini yetkili yardým alabilegimiz kanallar olarak alabiliriz.Ozzy'nin sorusuna cevap vermem gerekirse: Yardim kanalini yetkili yapan ozellikler : Diyelim 5 sene once purge olan bi kanalin neden purge edildigini öðrenmek istiyorsunuz,yada bi username nin neden suspendlendigini,yada kanalin neden suspendlendigini(liste uzayabilir)..Bu sorulara nasi cevap buluruz? #cservice yada #usernames e girerek,çünkü ancak cservice operatorleri bi kanalin purge gecmisini kontrol edebilir.Bu nedir?Bir yetkidir..Bu yetkiyi veren kimdir?Undernet channel service (undernet kanal servisi),servisin kanalý nedir?#cservice :)#turquaz da yetkili bir yardým kanalý degil:) #helpturk <-- nasý yetkili olabilir? Herhangi bir kullanici oraya girip username'nin neden suspend yediðini yada kanalýnýn niye purge edildigini ogrenebilirmi?Hayir,bu sorunun sorulacagi ve cevap alinacagi kanalda #usernames 'dir :)bunu cservice yetkilileri haric kimse söyleyemez :) undernet/links de helpturkun web sitesi tavsiye edilmis,sitenize bakdim,bitakim guzel bilgiler var..Lakin #helpturk olarak,kanal olarak tavsiye edilmemiþsiniz ama #turquaz server /motd'larýnda ve undernet sitesine tavsiye ediliyor,ayrýca bi turk #help kanalýna girdiði zaman #turquaz a yönlendiriliyor falan,simdi oturup sidik yarýstirmayalim :)
agres,sana gelince,ortada fol yok yumurta yok geliyosun 'helpturk yetkili kanal falan' saçmaliyosun :) ozzy nin account imzasinda bi link var lamerlerle ilgili,o linki oku,her maddede kendini bulacagindan eminim :)
#UserNames Channel Operator & #Cservice Trainee

Aragorn

Post by Aragorn »

Bu arada yetkili yardým kanallarýný yazarken #help i eklemeyi unuttum,pardon.ayrýca hepinizin ramazan ayý mübarek olsun.
#UserNames Channel Operator & #Cservice Trainee

AnaToLian

Post by AnaToLian »

Sevgili arkadaslar,
Undernet/mIRC/IRC dokumanlarini ilk etapta Türkce'lestirmek üzerine bir ek turQuaz projesi olusturmayi planliyoruz. :roll: Daha sonra bu isi globallestirmek de hic olmazsa kulaga hos geliyor. turQuaz resmi sitesinde Türkcelestirmekle ilgili ilk calismalar baslamistir. http://www.turquaz.web.tr Türkçe'den ya da Ýngilizce'den diger dillere tercume yapabilecek gonulluleri bu projeye dahil edebiliriz. En cok gereksinim ingilizce'den Turkce'ye suphesiz.

Saygilar...

:evil: tur :devil: az :evil:
Peace at home, peace in the world. M.Kemal Atatürk - http://www.ataturk.com

Revival

Post by Revival »

lol

agreS

Post by agreS »

ben yetkiLi biliyodum aragorn. ögrendim ki degiLmis siz beni asalýgyarak degiLde tatLi dille güzel bi sekiLde söyliyebilirdin ragorn. ozzy nin account`unu ben degÝl sen oku ve asil her madde de sen kendini bUlucaksin bunada emin oL..

Fck..!!

Revival

Post by Revival »

agres, Birseyi sormak ögrenmek kadar güzel birsey yoktur,Keske sen konuya su sekilde bi baslik verseydin; Turkce yardim kanallari hakkinda olabilirdi mesela hangi kanal ne sekilde hizmetler veriyor ve bilmedigin ögrenmek istedigin herseyide burdan sordugun surece bu senin yalaka diye tabir ettigin insanlar sana yardim etmekden haz duyacaklardir buna emin ol.

Forumun ilk sayfasindan son sayfasina kadar hepsini okumus olsaydin zaten bunu idrak edicekdin ama sanirim okumamissin
Eger sen kalkipda turquaza yalakalik yapmak icin giriyorlar halbuki Helpturk resmi yardim kanalidir gibi bi polemik cikartirsan Aragoorn un sana herhangi bi link adresine bakipde yapdigin is hakkinda detayli bilgi almani soylemesinde büyük fayda varki senden daha iyi bu ise hakkini veren lamerler var :}

Sonrada helpden fln anlamam ben diyosun zaten cocuk oldugunuda her cumlenden seziyorum madem helpden fln anlamazsin ne isin var bu konularin icinde bak ben sana soliyim daha simdiden kayboldun ve kufurler etmeye basladin her klasik bir lamer ornegi gibi yapdin

Yardim isterler konu illegal yada legal eger yardim alamazsa baslar kufur etmeye camur atmaya fln fln..

Ben simdi senden sunu rica ediyorum,bunu ister cididye al ister alma onemli deil sonucda sanal bir ortam ama realdede bu tarz eksiklere dusmemen icin soluyorum

Eger birileri senden daha iyi ve daha bilgiliyse o insana yaklasmaya calis
O insanin sempatisini kazan ve ondan faydalanmaya calis bilgilerini kap ondan biseyler ogren ve ona saygi göster cunki senin onu karalaman suya yazi yazman kadar manasýz bisey olucakdýr..Bu soyledigimi yapmak yalakalik deildir eger yalakalik diyorsan herseyi kendin ogreniceksin kimseye bisey sormadan

Bak ornek vericem sana tekrar,Biz lamerlik yapip kanallara reklam attigimiz zamanlar onu bunu IRC den tehdit edip kufurler ettigimiz zamanlar |2oy suan bizim bu ilgilendigimiz seylerle ilgileniyordu,Ben X\W hacklendigi zaman Username sistemi geldiginde |2oy a soruyordum nasýl alýnýr username nasýl login olunur diye cunki Zerre kdr ingilizcem yokdu
Saolsun o yardim ediyordu hep bu konularda ve býkmadan usanmadan acýklýyordu hic bir menfeaati olmadan ve |2oy cserviceye girdigi zaman yetkililer ona selam verip halini hatirini soruyor oylede bir iz birakmis Cservicede

Aragoorn a gelince oda realden surekli yuzyuze bakdýgým cok sevdigim bi kardesimdir sevgi ve saygý cercevesi icinde bugune kadar bi problem yasamadýgým gercektende 4\4 lük bir insandýr
Ve ben suanki bildiklerimin hepsini ona borcluyum herseyi ona sorarak ögrendim,yeri geldi lamerlik yapma dedi yeri geldi sunu yap dedi bunu yap dedi, þartlar koþtu ama hep dogru olanlarý soyledý bende bu konularda ona saygý duyuyorum

Digerlerinle sahsen tanismadigim icin bi yorum yapamicam ama soyledigim gibi hepsi bizden daha bilgili

Ilk once lamer olmadigini ispatlicaksin sonra guven vericeksin ve haddin olmayan konular hakkina yorum yapmicaksin,dinlemek den baska suan icin yapabilecegin hic bir sey yok kendi adina

Bide su son attigin msg`i sil,hic yakismamis

King regards
RevivaL