*) ..:: Türkçe Forumlar ::.. (*

here you can make posts that do not belong in other forums
OzzY

Post by OzzY »

Revival'a, direk şahsıma yönelik bir mesaj attığı için, kendisine özel mesaj yoluyla cevap verdim.

Boş yere kimseyi rahatsız etmeye gerek yok.
Ozan Güven aka OzzY

Who is a lamer? -> http://www.lamerism.com/

Revival

Post by Revival »

Evet yeni bir sayfaya gecmisiz ne güzel.

bLuE^

Post by bLuE^ »

Cavalry Sen Neden Trabzonlulari Turquaz Kanalina Almazdin ? Onlar Turk Degillermi ? Yardima ihtiyacLari Yok Mu ?

|2oY

Post by |2oY »

KaVaBaNGa wrote:
|2oY wrote:
Kazaam wrote:
|2oY wrote:Undernetin de pek tadı kalmadı, dağıldık zaten.. bilemiyorum.

Undernet'in tadı yaklaşık olarak 2002 yılından bu yana yok. ancak anlamaya başlamanız da bi hoş tabii.

Ben 1 1,5 senedir tad alamıyorum daha öncesinden tad alamıyorduysan bu senin tad alma anlayışından.. biz gayet zevk alarak giriyorduk

hahahahah, Roy sen beni guldurdun allahta seni guldursun .))

komik birşey yok, senin muhabbet ettiğin insanla benimki bir değil herkesin çevresi farklı, ben 1,5 senedir tad alamıyorsam buna gülmek yerine senin görüşÃ¼n demelisin katılmıyorsanda..
Sevgi ve saygýlarýmla.
Roy A.

Revival

Post by Revival »

Iste bende bunu anlatmak istemisdim..

Nasilki turkler lamerdir imajini kirmak istiyorum yada bunu nasil ispatlayabiliriz diye konusan kisi bi kac trabzonlu yuzunden hepsini lamer diye nitelendirerek kanaldan banliyordu..
Ve bu bir celiski deilde nedir.. soledigimin arkasindayim anlatilanlarla yapilanlari karsilastirirsaniz buyuk bi uyumsuzluk var.
Bende bu yuzden bosyere beklemeyin dedim donse bile kimseye bi faydasi olmayacakdir..

Bu arada her hangi bi konuda yardim almak isteyen olursa burdan sorabilir elimizden geldigi kadar yardim etmeye calisiriz..

Tesekkurler arkadaslar gorus ve onerilerinizi burda paylastiginiz icin

Revival

Post by Revival »

Evet arkadaslar biraz bilgi paylasami yapalim

Mesela UNDERNETTE neler yeni,dikkat etmemiz gereken seyler neler

Farzedelimki nete yeni baslayan biri nelere dikkat etmesi gerekiyor:

Oncelikle undernetin kanal servis sitesine girip bir kullanici adi almasi gerekiyor.Bu linke girio http://cservice.undernet.org/live *Register* yazan bolumu secip formu eksiksiz doldurup gonderin,sifreniz e-mail hesabinize gelicekdir eger gelmediyse *Onemsiz postalar* kutusuna bakin oraya takilmis olabilir.(E-mail hesabiniz pop3 destekli olmasi gerekiyor bedava mail domainleri hem guvenilir deil hemde cogu bloke edilmistir undernet tarafindan hotmail,yaho,mynet)

Username\kullanici adi aldikdan 10 gün sonra kanal acmak icin basvuru formu gonderebilirsiniz bunuda su sekilde yapmanizi tavsiye ediyorum http://cservice.undernet.org/live login olun ve *Register a Channel* yazan bolumu secin Karsiniza cikan formda Gercek isminiz,Kanal ismi ve kanali açma gayeniz nedir neden bu ismi secdiniz bunu kisaca *Description* bolumunde belirtin ve 10 tane kanalin guvenilir sürekli kullanicisi olabilcek destekleyici secin ve username\kullanici adlarini formdaki bosluklara teker teker yazin(Ayni IP numarasindan baglanan kisileri kesinlikle eklemeyin yada baska bir username\kullanici adiniz varsa ki: bu yasak anlasilirsa hem basvurunuz iptal olur hemde kullanici adiniz\username iniz iptal edilir. bunu sakin forma eklemeyin) sizi destekleyecek olan bu 10 kisinin siz formu doldururken IRC uzerinde aktif olmasi önemli ve siz formu doldurdukdan sonra onlarin /msg x support #kanal_adi yes yazarak bunu onaylamasi gerekiyor.
Hepsi onayladikdan sonra kanalin durumu *Incoming* den *Pending* e gecicek (Bas vuru teste hazir) ve sonra notification durumuna gecicek(Yani basvurunun basladigini kanaldaki insanlara haberdar ediyor notice atarak bu basvuruya insanlar herhangi bi dogru sebep gözeterek itiraz edebilir)ve bu esnada senin destekleyicilerin sürekli kanala giris cikis yani orda aktif bulunarak *Traffic check* islemine 3-4 gun show yapmak zorunda :} ve kanal *Ready for Review* durumuna gectigi an yani islemlerin hepsi bitti ve bir yetkilinin son kez basvuruyu kontrol edip uygun ve usulune gore olup olmadigina bakarak karar vermesini bekliceksin.Kanalinin basvurusu kabul olupda X size verilirse sakin bunu kendiniz icin bi hak olarak gormeyin eger herhangi kural disi bi islem yaparsaniz kanalinizde X i geri cekerler..(Parayla access yazmak,kanalda bot,drone,spam barindirmak yada kullanmak gibi bi cok ornekler)

Eger herhangi bi kanalda bu tarz islemler gorurseniz yani kanal oplari yada kanal sahibi saldiri,bot,drone tarzi islerle urastigini bunu o an loglayin kaydedin nasilmi? /msg x verify nickname , /msg x access #kanal username , /who #kanal ..gibi komutlarla bunu ispat edin ve cservice-abuse@undernet.org ye mail atin bunun karsiliginda bisey beklemeyin adminler kontrol edip gerekli islemleri yapicakdirlar.

Eger bu tarz saldirilara marzu kaliyorsaniz herhangi bi kisi tarafindan ve hangi kanalda oldugunu kim oldugunu bilmiyosaniz yani bu saldirinin bi kanal opu yada sahibi tarafindan gelmedigiðini dusunuyosaniz tekrar bu saldiriyi loglayin kaydedin /whois nickname /msg x verify nickname sekilde ispat edin onun kim oldugunu ve saldiri loglariyle birlikte abuse-exploits@undernet.org ye mail atin o sahislar undernetten yasaklanicakdirlar yada o sahislarin saldiri botlari.

Chanfix yani ''C'' undernetin yeni botu kayýtlý olmayan kanallarda en cok @ bulunan kisiyi lider secerek her kanala giris cikisinda tekrar opluyor bu yuzden kanalda op verdiginiz kisileri dikkatle secin eger herhangi bi sorun cikarsada simdilik #zt #nastrand #operhelp ve #arlington kanallarindan yardim isteyin

Eger bir ircop yanlis yardim verirse sizin kanalinizda yada baska bi kanalda yada bi ircopun siddetine maruz kalirsaniz bunu ispat ederek loglarla e-mail abuse@undernet.org ye atabilirsin.Bu mail adresi ayni zamanda glines,klines islemleri icinde gecerli eger serverden sebepli yada sebepsiz yasaklanirsaniz bu adrese mail atip IP numaranizi ve atilma sebebinizi iletin

Floodprotection yani flood korumasi iptal edildi bu komutu kullanamazsiniz onun yerine floodlimit komutu geldi bu islemleri gerceklestirmek icin siteden bakip aciklamalariyla ogrenebilirsiniz hepsini http://www.cservice.undernet.org/docs/xcmds-tr.txt

Maxlogin komutu zaten kaldirildi bunu biliyosunuzdur cunki cogu saldiri botlari maxlogin komutuyla calisiyordu ve kural ihlalleri yuzunden iptal edildi

Simdilik bu kdr bilgi verebildim bilmeyenler icin zamanla sizden gelen istekler uzerine her konuda yardim etmeye calisicam..

TimSaH

Post by TimSaH »

Revival wrote:
Zurna haday ve yonetimi parali access yazmasi sonucu gorevden alindi
neyin ne oldugunu bilmeden konusuyorsun Timsah yakinda semihin kanallarida gider kaygilanan kanal sahipleri olsun sizler rahat olun :}

Bilmediðimi nerden biliyorsun? Senin bildiðin kadar ben unuttum!.

Ayrýca ben o kanallara sahiplerinden çok emek verdim. Kimse yokken vardým. Bunlarý söylememe bile gerek yok. Sende bilirsin, ki 35+ kanalýnda bir ara operatörlükte yaptýn. Ben sürekli bu olaylarýn içindeydim zaten. Semih in niye kaygýlanýcaðý ortada. Benim kaygý olayým "tamamen duygusal" deðil.

Þu sýralar vatani görevimi yapmaktayým. 6 aya yakýn uzak kaldým. Pek takip edemiyorum ama bazý þeyleri unutmadým. Ýzmir' i sevdim. Kýzlarý harika :) Beyaz pantolon siyah tanga ikilisi burda çok moda. Ama gel gör ki, Ýstanbul' un o dayanýlmaz,çekilmez,berbat trafiðini bile özledim..

Sevgiler..

Revival

Post by Revival »

Madem benim bildigim kadar unuttun..! ve madem askerdesin..

Bilmedigin konular hakkinda neden sacma sapan yorumlar yapip, gorevini eksiksiz yerine getiren insanlari zan altinda birakiyorsun?

Bu isi sen onlardan daha iyi bilebilirsin ama bu is onlarin isi ve cok da guzel yapiyorlar :}

35+ istanbul vs. chat kanallari hakkinda ne duygusal nede baska kisisel bi huznum yada kaygim yok banane un kiminse o kavga etsin fareler de beraat etsin :}

Hayirli teskereler sana

Revival

Post by Revival »

TimSaH wrote:#zurna kanalýnýn çok saçma bir biçimde 500 deðiþimi, istanbul, 35+, cadde, ayna ve daha bir çok türk kanalýnýn ara sýra suspendlenmesi hemde elle tutulur bi sebeb olmaksýzýn bunlarýn yapýlmasý. Biz diyorduk ki Leo türk düþmaný herhalde.. Ama #Zurna ya bulaþan Bobskc. Kanala suspend atýyor. Sonra kanala gelip yeni 500 için oylama yapýcam diyor. Böyle bir uygulama ben hiç görmedim duymadým. Hadi oylamayý yaptýn, o sýrada kanalýn 4 tane admini var. Onlardan birine verirsin. Bob naptý, 1 ay önce 100 access alan birine devretti :)

Undernet te Ne oluyor Allah aþkýna..!

Zurna kanalinin 500 unu neden degistirdiler? neden oteki 400 lerden birine vermediler ve neden bunlari sana rapor halinde vermediler diyemi kiziyosun bak simdi http://cservice.undernet.org/live/regproc/aup.php bu Kanal kayýt prosudurunu oku ogren ve kurallari gor X hic bir kanal icin bi hak deil eðer kotuye kullanilirsa kanalin purge edilecegini butun basvuru kabul aciklamalarinda okuyosundur demekki bilmedigin biseyler var ve bu yuzden boyle radikal bi karar alinmis en azindan purge olmasindan daha iyidir ki boyle bi durumda purge olmasi kacinilmazdi. bu yuzden saygi göstermen gerekiyor.

Cadde istanbul 35+ kanallari neden suspend ediliyor ve Leo turk dusmanimi?

Bak guzel kardesim hic yasina basina yakismayan yorumlar yapiyosun insanlari zan altinda birakiyorsun.. 35+ istanbul ve Cadde kanallarindaki drone ve exe ler hic bi kanalda yok eger LEO turk dusmani olsaydi cadde kanalindaki drone exeler ve eggdrop icin register edilen username ler kanalin purge edilmesi icin gecerli bi sebepdi ama sadece bi uyari yapti leoo ve kanal manager i mail yoluyla irtibat kurup bunun sebebini ogrendi sanirim sana anlatmamis yada senin alakan bile yok haybeye yaziyosun

35+ ve istanbul kanali zaten ayni kisiye ait bunu undernetteki bütün turkler biliyor eger LEO turk dusmani olsaydi bu kanallari purge ederdi cunki yuzlerce mail atildi bu konuda coguda kanal oplarindandi ve bu kanaldaki drone ve exe ler de buna yardimci olurdu ama olmadi

Demekki o sacma yorumlarin insanlari zan altinda birakicak kadar gercek yada saglam deildi..

Umarim anlamissindir cok unuttugun belli :}

miqrop

Post by miqrop »

Merhaba.
Uzun bir zamandir formu takip ediyorum fakat formda login olmuyordum nedenide Ankarada vatani gorevimi yapiyorum zaman bulamiyorum.

Bu gereksiz tartismalar herzaman soylendigi gibi yine bir basari getir meyecek demeyi uygun goruyorum. bLuE^ arkadasimiz demiski Cavalry Trabzonlulari #Turquaz kanalina almazmis ben turquaz projesinde vardim ve Tarbzonluyum :) Insanlari elestiriken dikkatlice inceleyin yok oyle bos yere elestirmeyin gereksiz formda sayfa tuketiyorsunuz basari elde edin sonra birseyleri tartisin bu sözlerimi üstüne alma sen bLuE^ arkadasim cok kisi bu hatayi yapmis sadece sen degil biraz daha yapici olun 12 tane yunanlý IRCop olabilir bu onlarin basarisi. Demekki onlar bizim gibi gereksiz tartismalardan kacipmislar ve birbirlerine destek olmuslar bizim gibi kostek degil..

Revival : Sanada öneri yapiyorum yanlis anlama senin atistigýn kisilerin bir cogu sen yokken burda neler yapabilirz diye proje uretmis ve basari elde etmis kisiler lütfen atistigin kisilere dikkat et.
Saygi gostermeniz gereken emek harcayan kisiler var lutfen herkesi ayni keseye koymayýn.

Ben tartismalara alet olmak istemiyorum sadece goruslerimi bildirdim.
Hebinize basarilar diliyorum.
Miqrop - ysn @ UnderNet
[url=http://www.dmoz.org]dmoz.org[/url]
(Acik Dizin Projesi Editörü )

TimSaH

Post by TimSaH »

1- O söylediðin prosedürleri bende biliyorum arkadaþým..
2- 35+ ve istanbul ayný kiþiye ait deðildir. Yönetimi ayný kiþidedir.
3- Leo nun ne yapmak istediðini bende bilmiyorum. O sýra aklýma "Turk Düþmaný" lafý geldi ve yazdým. Kanallarda drone ve botlarla nasýl savaþýldýðýný kendisine anlattýktan sonra hiç tereddütsüz açtý kanallarý. Hemde hepsini. Biz onunla konuþurken istanbul adýna konuþmuþtuk. Cümlelerimizde ne bir 35+ ne bir cadde nede baþka bir kanal ismi telaffuz etmedik. Turk düþmaný lafý buradaki olayýn bende yarattýðý etkidir.
"Message target chance too fast" topiðinin ne anlama geldiðini, bu açýðýn bulunmasý sýrasýnda microsoft antispyware ve vh kanalý ekibinin çalýþmalarý anlatýldýðýnda, ve drone runner larýn ev adreslerinden banka hesap numaralarýna kadar kanalýmýz tarafýndan bilindiðini ayrýca bu konuda istanbul emniyet müdürlüðü ile birlikte çalýþtýðýmýzý söyledikten ve ýspatladýktan sonra tereddütsuz açtý.

Biz istanbul dedik..

Sevgiler..

bLuE^

Post by bLuE^ »

Arkadaslar Neden Tartismak Yerine Hep Beraber Birlik Olup Undernette Turklerin ismini Daha iyi Duyurmaya Calismiyoruz ?

bLuE^

Post by bLuE^ »

Arkadaþlar Burayý Dikkatli Okursanýz Sevinirim..
Biz Turkler Neden Undernette Iyý Bir Yerde Degiliz ? Bilgisizliktenmi ? Hayir.. Dil Bilmedigimiz icinmi ? O Da Degil.. Tek Sebep Birbirimizi Cekememezlik Yapmamiz.. Aslinda Cok iyi Yerlere Gelebiliriz. örnegin AteS in CServicede Yetkili Olmasi , daaS ve guven Nicklerinin Usernames Zt Gibi kanallarda Helperlik Yapmasi Bizim icin Büyük Avantaj. Fakat Biz Neden Birlik Olamiyoruz ? Aslinda Hep Beraber Birlik Olsak Buyuk isler Yapabiliriz.. Mesela Bir Kanalimiz Olsa ? Turk Operler Orada Birlesse , Fikirlerini Paylassa.. Aslinda Cok Guzel Olur. Boylece Undernette Turkler istedikleri Yere Daha Cabuk Gelebilirler.. Bunun icin Elimizde Cok iyi kullanicilar var.. örnegin " cavalry , |2oy , Kazaam , guven , daaS , DA2TANYAN , miqrop , Revival , Spia , OzzY " Ve Daha Bircok Userimiz Var.. Buraya Kendimide Yazmak isterdim ama benim daha zamana ihtiyacim var.henuz sizler kadar olmasamda yasima gore bende biryerlere geldim ve dahada gelecegim..! Simdi Sizden Tek Ricam Birlik Olmak.. Umarim Beni Anlarsiniz Ve Birazcik Olumlu Dusunursunuz.. Saygilar . - Onur

TeoDoRÝs

Post by TeoDoRÝs »

bLuE^ ya katiliyorum. boyle bir kanalimiz olsa ve bilgilerimizi paylassak cok guzel olur. undernetteki turkler hakettikleri yere gelirler. umarim diger userlerde olumlu dusunurler. ve eminim ki userler arasinda hicbir kavga olmayacak. |2oy , OzzY ve cavalry ninde basa gecmesiyle guzel bir ekibimiz olcak..
Just be lieve in the One Allah

bLuE^

Post by bLuE^ »

Tesekkur Ederim Teodoris.. Umarim istediklerimiz Olur..