*) ..:: Türkçe Forumlar ::.. (*

here you can make posts that do not belong in other forums
miqrop

Merhaba..

Post by miqrop »

Merhaba, arkadaslar

Hekim userli arkadasim sana katiliyorum ve eklemek istedigim bir kac sey var.

#turQuaz Kanalinin yonetiminden bende hic memnun degilim.
Yeterince bilincli yetkili olmadigi dusuncesindeyim.
Kanalla yeterince ilgilenilmedigini ve kullanicilara saygi gosterilmedigi kanaatindeyim, kanalin eski halinden eser yok , kanalda erisimi olan arkadaslar kendilerini Official Helper olarak gormeye basladilar, ve boburleniyorlar.
Bu anlayisla kanal gitdikce kotuye gidecegine inaniyorum, buna birilerinin dur demesi gerekli!!!

Kullanicilardan biri kanalda soru sordugu zaman ona yeterince cevap veremediklerini goruyorum ve cevap veremediklerinde de zorda kaldiklarinda uyarilincada , bizleri dusman sayarak banlamaya, kicklemey ayni seyleri cevap veremedikleri kullanicilara da yapiyorlar.

Yanlis anlasilmak istemiyorum, ben herzaman kostek degil destek olma anlayisindayim fakat bu icler acisi durumun nedenlerini ve kurtulma yollarini bende dahil birilerinin dusunmeye baslamasi gerektigi kanaatindeyim. Kanalda daha bilincli ve yetenekli arkadaslara erisim verilmesi gerektigini dusunuyorum.

Burda yazdiklarim tamamen kendi dusuncelerimdir ve kimsenin sahsina elestiri yapmiyorum...
Miqrop - ysn @ UnderNet
[url=http://www.dmoz.org]dmoz.org[/url]
(Acik Dizin Projesi Editörü )

SaLuT

Post by SaLuT »

Merhaba Arkadaþlar.Öncelikle Tüm Ýslam Aleminin Mübarek Kandilini Kutlarým...

Öcelikle Þunu Belirtmek Ýstiyorum;Bu Forma Geliþ Amacým Saðdece Ve Saðdece TurQuaz Kanalý Ýçindir.Mantýklý Olarak Düþünürsek Cavalry(Mehmet AKCIN)Arkadaþýmýz Aramýza Olmasa Bile Böylesine Büyük Bir Serverde Bizede Bir Yer Açtý.Türklere Dair Resmi Bir Yardým Kanalý.Ben Undernete Yaklaþým 10 Seneyi Aþkýn Bir Süreden Beri Takýlýyor Ve Yaklaþýk 7-8 Seneden Beri User Kullanýyorum.Öcelikle Þunu Dile Getireyim Gelmiþ Bilmiyor Bir Þey Konuþuyor Denmesini Ýstemem Þahsým Adýna.Emin Olabilirsinizki Undernet Hakkýnda Pek Çok Konuyu Bilirim.
---Konumuza Dönelim;Dedimya Sadece TurQuaz Kanalý Ýçin Geldim Ve Umarým Bundan Sonrada Bu Bölümü Paylaþabiliriz Hep Beraber.Bencede Arkadaþlarýmýn Fikir Ve Düþüncelerine Katýlýyorum.Çünkü.#TurQuaz Kanalý Olmasý Gereken Yerde Deðil.Ýyi Hoþ ragorn Bizede Bir Ýmkan Sunmuyor.Bilmiyorum Operator Seçimlerini Nasýl Yapýyor Ama Deðerlendirmesi Yok Bence(Kararýna Saygý Duyuyorum ragorn'nunda)Çünkü TurQuaz Kanalýndaki Operatorlerin Büyük Bir Çouðunluðu Bir Çok Konuda Bilgisiz...Bir Çok Kere Kanalda Operator Olmak Ýstememe Raðmen ragorn'nun Olumsuzluðu Ýle Karþýlaþtým.Ve Kiþi Yargýsý Çok Ama Gerçekten Çok Saçma...Çünkü Daha Server Hakkýnda Pek Fazla Bilgisi Yok.
---Baþýmdan Geçen Bir Olayý Anlatmak Ýstiyorum.
Birisi Gelip Bir Konu Hakkýnda Yardým Ýstedi.Sorun Nedir Diyen ragorn.Bireyin Sorusunu Duyunca Cevap Vermedi.Ancak Benim CService Official Operatorünü Kanala Davet Edip Yardým Vermesini Ýstememde Onun Garibine Gelmiþ...Ama Bence Doðrusu Bu Kendi Kaðýnla Kavrulmasýný Bilmiyorsan Ya Elindeki Maþayý Býrakacaksýn Yada Tavayý Kapatacaksýn...

ÖzDeðerlendirme;
Þu An Ýçin #TurQuaz Kanalýnýn Yönetim Anlayýþýndan Hiç Bir Kullanýcý Memnun Deðildir...Haksýz Olduðumu Düþünen Varsa Kanal Operatorleri Dýþýnda Beni Eleþtirebilir.(Kanal Operatorleri Dýþýnda Diyorum.Çünkü,Kanal Operatorude Kendisini Savunur.)

Eski Dönem Daha Güzeldi.Çünkü Hiç Yoktan Cavalry Kiþilere Bir Çok Þans Tanýyordu.

Saygýlarýmla;
Last edited by SaLuT on Mon Jun 18, 2007 2:04 pm, edited 1 time in total.

Totrakan

Post by Totrakan »

anlaşıldı...

Turquaz böyle gitmeyecek.......................................................................

ilk önce öğrenmemiz gereken şeyler ben roy,z ve ozzy ile görüşmeden bir yorum yapmak istemiyorum fakat bu işler böyle kanal erişim ile falan gitmez bunları nick'ini yazdığım kişiler gayet iyi bilirler..
bu yazıyı şunun için yazıyorum ki birçok Türk kullanıcımız gerçek bir yardım kanalının olmadığından/olanında yararlı olmadığından ve sistemin doğru ve istedikleri gibi ilermediğinden şikayetçi..

şimdi olay şu..(şu an aragorn mudur nedir (Aragorn msj yazacaksan yaz yoksa sus) kanalı istila etmiş durumda Cavalry nasıl bir hata yapmış demiyeceğim çünkü kim bilir nasıl bıraktı emeğini..)
kanalın yeniden tekrar kurulması ve düzgün bir şekilde kullanıcılar tarafından yardım edilebilme kanalı haline getirilmesi.
Bunun için:(bakın bu işler için radikal kararlar gerekmektedir)
Bir zamanlar #zt & #nastrand tipi kanalalr gibi olmaya çalışann #turquaz'ı bu stilden kurtarmamız gerekir çünkü artık bir Cavalry yok..

Kanalın yeniden düzenlenmesi ve gerekli işlemlerin yapılabilmesi için benim kanaldan " OzzY artık bu kanala bağlı değil mesajnı ALMAMAM GEREKİR! VE ALMAK İSTEMİYORUMDA!"

aman cav! demiyeceğim..çünkü öncelikle ben ozzy,z,roy şu konuyu bi konuşalım ben olmasamda olur..bi karara varmamız gerekir..

ozzy pm den attığım mesajı oku..başka türlü Z ve Roy'a ulaşamayacağım..

Gözün arkada kalmasın Cavalry(burda senin emeğini karşılıksız bırakmayacak çoğu insan var merak etme..)

eğer bu ortaklığı kurarsak ben 2 sene sonra IRC'e döneceğim..
yeterki bu insanlar çaresiz kalmasın..

önce senden roy ve z ile ilgili ve senle mesaj bekliyorum ki PM'i oku :)

Sevgi & Saygı

Totrakan
to beer or not to beer shakesbeer..

Totrakan

Post by Totrakan »

SaLut' dan quote:

Birisi Gelip Bir Konu Hakkýnda Yardým Ýstedi.Sorun Nedir Diyen ragorn.Bireyin Sorusunu Duyunca Cevap Vermedi.Ancak Benim CService Official Operatorünü Kanala Davet Edip Yardým Vermesini Ýstememde Onun Garibine Gelmiþ...Ama Bence Doðrusu Bu Kendi Kaðýnla Kavrulmasýný Bilmiyorsan Ya Elindeki Maþayý Býrakacaksýn Yada Tavayý Kapatacaksýn...

bakın arkadaşlar bu olay Kanal Operator'ü veya erişimlerle ilgili değildir.Bu tip faaliyetler tamamiyle bir işbirliği içerisinde yürütülmelidir,kanal sahibi olan bir kişi herkese sahip çıkmalıdır,belli kişilere değil(cavalry'nin yaptığı gibi).

bu tip yardım kanallarında yardımcı olmak erişim sahibi olma hakkı GETİRMEZ!

eğer kişi içinden geliyorsa ve yardım ihtiyacı duyan insanlara yardım etmek istiyorsa bu kanal yöneticlerinin değerine kalır 100 erişim olsa bile.
Bakın anlıyor musunuz? 100 erişim olan kanal yöneticisi.

Bu tip kaliteli(ve bir kitleye hitap eden) işler web sayfası(webmaster),belki bir güvenlik scripti(o var zaten)belki değil aslında..gerektiren işler bunlar..
bakın arkadaşlar eğer turquaz kanalına destekte bulunmak istiyorsanız bu yazdıklarımı gözden geçirerek yazınız.
alt satırlarda büyük harfle yazdıklarımı lütfen dikkate alınız.

Şimdi önemli olan olay şu.
Burda bir anket düzenleyelim topic içinde,eğer mümkünse?
ama biraz sabır siz Türk kullanıcılarımız hepimiz dahil biraz sabır AMA LÃœTFEN FORUMA ŞİKAYET VE ÖNERİLERİNİZİ YAZMAKTAN ÇEKİNMEYİN.
ASKİ TAKTİRDE İSTEKLERİNİZİN YERİNE GELMESİ MÃœMKÃœN OLMAYACAKTIR.
Çünkü;bu sanal alemden ve hala kopmakta olan insanlar artık bıkmış durumdadır mesela ben,mesela cavalry,mesela,ozzy,mesela roy,mesela Z,mesela Anatolian,mesela Timur,mesela mesela mesela...
HEPİMİZ mesela belkide..

Desteğinizi esirgemezseniz biz bu kanal için,yani sizin için yapamayacağımız hiçbir aktivite yoktur!

Senden Mesaj bekliyoruz Cavalry

DüşÃ¼nün,taşının

Sevgi & Saygı

Totrakan
to beer or not to beer shakesbeer..

Hekim

Post by Hekim »

cavalry wrote:Aragorn a guvenip bir amanet biraktim, ama amnete hiyanet ederse, 10 saniye surer onu ordan indirmek.

cavalry sinirden olsa gerek emanet bile yazamassin.bence biran once gelip olaya mudahele etmen lazim.
kanala gel izle hersey ortada tek kelimeyle rezillik!

SaLuT

Post by SaLuT »

Totrakan,

Dusuncelerini elbetteki katiliyorum.soyle bir diyalogumuda sizlerle paylasmak isterim...
-ragorn kanalda yardim vermek serbestmi?
-Hayir

yani bazi kisilere oncelik taniyor.yani bu zurna kanalinin operatoru gibi.yaa zurna kanalinin operatorleri ne kadar bu isi bilebilir ki?benim icimden geldigi icin yardim konularinla ugrasiyorum.iddaaliyimda cok iyide biliyorum...ama kanaldada yardim vermeme izin verilmöiyor.ne yapim ben simdi?apuk supukl bir kanal mi acayim?

NOT: Yonetim degissin.turquaz kanalinin yoneticisinin zurna klavye ayna v.b... kanallarla isi olmamasi lazim.zurnanin sahibi gelipde access eklerse reddetmen lazim.ayni muhabbetide onun seninle yapmamasi lazim...

SaLuT

Post by SaLuT »

Hekim wrote:
cavalry wrote:Aragorn a guvenip bir amanet biraktim, ama amnete hiyanet ederse, 10 saniye surer onu ordan indirmek.

cavalry sinirden olsa gerek emanet bile yazamassin.bence biran once gelip olaya mudahele etmen lazim.
kanala gel izle hersey ortada tek kelimeyle rezillik!

Hekim,Aslinda Bir anlamda Kanalin Su Anki Durumu Rezillik Olarak Nitelendirmeyelim.Çunku Orasi Turklerin Yani Dindaslarimizin Yardim Ve Emek Verdigi Bir Yer.Kanalin Su Durumunu,Olmasi Geren Yerden Binlerce Kat Yerin Dibinde Olarak Nitelendirmek istiyorum.Cunku,Gercek Anlamda Bu Serverde Bizler Kalici Bir Seyler Yapmak istiyorsak Diger Arkamizdan Gelecek Ardaslara,Daha Detayli Bir Seyler Yapmamiz Lazim.

Not: Ben Bu Olayi Beldiyenin Yuzlerce Senede Bitirdigi Bir 0nsaat Alanina Benzetiyorum.Temel Var Ama 0lerisi Yok...

Arkadaslar Normal Ve Resmi Olmasakda Bazilarimiz Aramizda Cok Detayli Bir Cmaster(X) Modlarini Biliyor.Bunlar Yerine Neden Zurna Opertorleri V.b... Degisik Ve Bilincsiz Operatorler Aliniyor Sormak iStiyorum?

Antidate

Post by Antidate »

Merhaba Totrakan , Roy ve Salut ...

Tanýyanlar eski nickimden beni az çok bilirler . Ben Aqua ...

Turquaz konusunda yorum yapmak istemiyorum . Hem son admin olarak hemde Aragorn u tanýyan birisi olarak burda yakýþtýrma yapmak bana yakýþmaz. Ama emin olduðum bir konu var ki ; kanal yönetimleri Undernet AUP yönetmeliðindeki ABUSE ler hariç sadece kanal menajerlerine býrakýlmýþtýr. Hiçbir þekilde Undernet ve ya yetkilisi kanallara müdahele edemez.

Fakat kanal üzerindeki sorunlar ve ya kanalýn sorumluluklarýnýn yerine getirilip getirilmediði tartýþýlýr.

Fakat eklemek istediðim birþeyde burda bunlarýn tartýþmasýnýn yapýlmasý. Mehmet'inde söylediði gibi biz birbirimizi tutmadýðýmýzdan henüz kayda deðer bir geliþme yapamadýk. Ne bir serverýmýz var ne de Operatörümüz.

Ozan Roy ve diðer arkadaþlarým ve diðer tanýmadýðým türklerin burda konuþmasý gerekenin Türk olarak neyi baþarabileceðimiz olduðuna inanýyorum.

Bence BÝRLÝKTE ne yapabiliriz onu tartýþalým ? Çýkarlar , kavgalar ve diðer þevk bozucu konuþmalar haricinde birþeyler paylaþalým ?

Eðer bize Mehmet te katýlmak isterse buyursun herþeyden önce onu dinlemek isterim.

Geçmiþte yaþananlarýn geçmiþte kalmasý gerektiðine inanýyorum .

Hem bir arkadaþýnýz olarak hemde bir Türk olarak burda sizden ricam BÝRLÝKTE NELER YAPABÝLECEÐÝMÝZÝN TARTIÞMASIDIR ... 8)

Doðrular , yanlýþlar , geçmiþ ve gelecek ... Haydi konuþalým ? Tartýþalým ? Birlikte ne yapabiliriz...
Saygýlarýmla...

Antidate
Enjoy Help ;)

ragorn

Post by ragorn »

Selam,Ben turquaz da herkeze sans verdim,Kanalda yardim etmek serbest dedim,Herkeze elimden geldigince yardým ettim.Ama ne zamanki bu adamlar ozelime gelip benden access isteyince bu isde samimi olmadiklarini anladim,insanlara yardým etmek icin erisime ihtiyaciniz yok.Ama bu demek degilki turquaz dan erisim alamazsiniz.Tabii'ki alabilirsiniz.Ama bu sizin isteginiz ile olmaz,sizin kanalda ne kadar emek verdiginize baglidir bu.Buraya beni sikayet eden adamlarýn kanalda hic bir aktivitesi yokdur.Salut denen adam ben kanalda birine yardým ederken gidiyor cservice operatorunu kanala cagirip bize yardim et diyor.Bu nasýl bir saçmalikdir böyle ? Biz yardým kanalý degilmiyizde onu kanala cagiriyosun?Ayrýca en buyuk sacmalikda kanala cagirdigi adam turkce bilmiyor!Miqrop dedigimiz adam 5 tane username ile undernet de fink atan adam,hekimoglu kanal take etmekden baska bisey bilmeyen bir sahis,hayir arkadaslar bana bu insanlara tahammul gostermemi beklemeyin.. Sikayet eden adamlarin hicbiri cavalry kanaldayken erisimli degildi.Benim sucum onlara bi sans verip yardým etmelerini saðlamamdý heralde.Simdilerde Mehmet abi'nin bulundugu durumu daha iyi anliyorum,sizinle ugrasmak gerçekden de zormus,ama sanmayýnki ben cabuk pes ederim..Hayir,it urur kervan yurur beyler...Bu emanet bende oldugu surece bu emaneti en iyi yerlere getirmek icin elimden geleni yapacgimm ve sirasi geldigi zaman da emaneti sahibine teslim edicem... Ve bunun ne zaman olacagýný da siz degil Cavalry karar verir.O istedigi an ben bu emaneti vermeye hazýrým...Ben ekibimden memnunum kimse vaktimi bu sacmalýklarla almasin....Bu formda beni ve turquazi sikayet eden herkez EMANETE hiyanet etmisdir ve turquaz kanalýna kesinlikle alinmayacakdir.Kisisel sorunlarýnizi buraya yazip kendinizi rezil ediyorsunuz.Bu form birileri birilerini sikayet etsin diye acilmadi.Ozzy , roy sizleri de turquaz da görmek isterim,bunun icin benden davetiye beklemiyosunuzdur heralde? ve ozzy bu form da bu tur tartismalara neden izin verdigini de hala anlamis degilim.Beni dokunulur kilip bana cevap hakký doguruyosun..Biraz daha dikkat..
Aragorn

miqrop

Post by miqrop »

ragorn : kardesim yazmissin ki , Miqrop 5 tane username kullaniyor diye :)
ben bunu Senin kanalindaki Revial nickli kisi ile soyle bir diyalokta bulunmustum.
benim eskiden beri ilk usernamem yasin useri ile login oldum ve #turQuaz kanalina girdim revial bana kactane usernamen var diye sormustu bende lafin gelisi 5 tane usernamem var diye cevap lamistim malesef 5 tane usernamem yok sadece 2 tane usernamem var onlari kullaniyorum, yasin usernamesi cok eski oldugu icin silinmesini istemedigim icin sakliyorum.
Unutmaki seninde eskiden usernamen Okul du,
ben Cavalry zamaninda o kanalda erisimliydim.
ve sen #zt kanalinda erisimliyken ben sana #turQuaz kanalina da takilsana demistim, sen bana ne isim var Cavalry nin oldugu kanalda demistin, Simdi Gelmis neyi savunuyorsun sen ilk once TUKURDUGUNU yalama. hangi emanetten bahsediyorsun, ben senin sahsina bir elestiri yapmadim. ben senin ozeline gelipde, bana erisim yazarmisin diye bir diyalogda bulunmadim. Basvuru formu yapmistin onu doldurmustum.
Ben senin sahsina bir elestiri yapmadim kanalin genel gidisini behenmedigimden elestiri yaptim ama sen sahislara bu isi mal etmeye basladin. Lütfen DURUST ol..

Krallar gidince Cakallasir itler, Krallar gidince kudurur kopekler, ama her gidisin bir donusu vardir, Krallar geri donunce ayaga KALKAR itler.
Miqrop - ysn @ UnderNet

Revival

Post by Revival »

Selam sevgili Yurtdaslarim...
Bu formda cok degerli insanlar vardirki Sizlerin sorun ve sikayetlerinize katilmamakla beraber onemsemiyorlar.Bunu farketmeden camurun icinde cirpinmaya calisan 3,5 kisiyi siddetle kiniyorum.

Madem o kadar durust ve milliyetcisiniz; Neden kanal menageri veyahutda kanal oplarina hic bir talep ve istekde bulunmadan hatalari arayip bulduklarinizla sikayet komposizyonu hazirliyorsunuz bunu bi düsünün.

Turquaz kanali hic bir sahisa ait deildir. Forma orda isteyen alir giyer, sozüyle sevgili cavalry e tesekkurler borcluyuz.

Herkez yaptiklariyla ve yapabildikleriyle tartilirsa sorun kalmaz.

Hepinize BÝRAKÝN BU ÝSLERÝ cagrisinda bulunmakdan baska bisi diyemicem. Umarim once en buyuk dusmaniniz olan o kafanizi deistirrisiniz.

Saygi ve sevgilerimle ozzy,roy,cavalry e tesekkurler

OzzY

Post by OzzY »

hmm, kirli camasirlar ortaya dökülmeye baslamis, fakat bunlarin kimseye bir yarari olmadigini söyliyeyim...
biz de zamaninda cok yasadik bunlari, ama kisisel ego tatminlerinden baska bir ise yaramiyor.

benimde bulundugum kanallar ikiye bölündü, karsi iki taraf olustu, sürekli laf dalasi yaptik, tartistik, sonuc bir HIC.

bize de zamaninda cok söylemislerdi bunlarin bi yarar saglamayacagini, sürekli tartismalar sonucunda kendi kendimize zarar verdik.

siz de öyle yapiyorsunuz, amac Türklere yardim etmek ve yabancilarin düsünceleri önemsiz olabilir ama sunu bilinki suanda yardim eden her iki Türkce yardim kanali hakkinda da yabancilar pek iyi düsünmüyor.
Sonucta uluslararasi bir IRC aginda onlarin düsünceleri bence önemli.

Yikici elestiri yapanlar ve bu elestirilere maruz kalanlar arasinda bir 'kazanan' olmayacak. Ama yapici elestiri yaparsaniz ve bu elestirilere kulak verirseniz belki birseyler olabilir.
Ozan Güven aka OzzY

Who is a lamer? -> http://www.lamerism.com/

miqrop

Post by miqrop »

Sana katiliyorum OzzY
Bende onu demeye calisiyorum fakat insanlari assalamaya basladiklari zaman , ister istemez karsiliksiz birseyler yaptigimizi ispat etmek zorunda birakiliyoruz.
Ne halleri varsa gorsunler demekten baska birsey birakmadilar bize.
insallah istekdikleri duzene ulasirlar.
Artik bu konu hakkinda yapabilecegim birsey kalmadi.
Miqrop - ysn @ UnderNet

Hekim

Post by Hekim »

:bandit: :bandit: :bandit:
Last edited by Hekim on Wed May 04, 2005 12:29 am, edited 1 time in total.

|2oY

Post by |2oY »

Herkese merhaba,

Açýkçasý ne yazacaðýmý bilemedim sadece son 1 haftadýr forumlarý okuyarak takip ediyorum. Ama bu kavgalar boþa, birþeyler düzelmesini istiyorsanýz sadece görüþerek konuþarak halledebiliriz, herkesin yanlýþlarý vardýr elbet, biz de çok yanlýþlar yaptýk ama kavga ederek çözemedik hepten daðýldýk. Madem þikayetçiler çok fazla herkes ortak kararýný burada yazsýn, nelerin düzeltilmesi gerektiðini, cavalry nin güvenipte #TurQuaZ 'ý býraktýðý kiþi, demekki gerçekten birþeyleri biliyordur ki bu görev ona verilmiþ, elbet bu ortak düþüncelerinizle de ilgilenecektir diye düþünüyorum, bilmiyorum pek takip etmiyorum kanalý son 1 haftadýr birkaç kere giriyorum ama bana gözle görülür pek birþey denk gelmedi, mirce çok fazla zaman ayýrmamaya çalýþýyorum. Ama bakýn tek bildiðim, burda kavga ederek bu sorun çözülemeyecek. Hep beraber konuþarak tartýþarak eleþtirilerimizi düzgün yaparak bu konularý düzeltebileceðiz, bunu düþünerek ve binlerce yabancýnýn arasýnda azýnlýk sayýldýðýmýz bir serverda nasýl bütün olmamýz gerekiyorsa öyle olmaya çalýþýn bunu bu seferde baþaramazsak yine yapýcý bir geliþme ortaya koyamayacaðýz. Þimdilik bu kadar,

Sevgiler.
Roy