*) ..:: Türkçe Forumlar ::.. (*

here you can make posts that do not belong in other forums
miqrop

Post by miqrop »

turkishcoffe wrote:peki anladým.
Peki kullanýcý adý kaydederken hangi e-posta adreslerini kullanabiliriz? hotmail, e-kolay daki hesaplarým kabul edilmedi. Yardým ederseniz sevinirim.

pop3 e-mail adreslerinin hepsini kabul ediyor. fakat hotmail,mynet, gibi ucretsiz e-posta adreslerini kabul etmiyor. zaten bu userlerin guvenligi acisindan daha iyi.
Miqrop - ysn @ UnderNet
[url=http://www.dmoz.org]dmoz.org[/url]
(Acik Dizin Projesi Editörü )

OzzY

Post by OzzY »

Mutlu Yillar...
Ozan Güven aka OzzY

Who is a lamer? -> http://www.lamerism.com/

[d][n][a]

Post by [d][n][a] »

Arkadaslar bu complaints bolumunun ne zaman geri hizmete gecicegini bilen var mi? Uzun bir suredir devam ediyor boyle. Tesekkurler

miqrop

Post by miqrop »

Kurban bayramýnýz kutlu olsun..
Miqrop - ysn @ UnderNet

gooogle

Post by gooogle »

Uzun zamandýr Undernete girmiyorum ve bu gece eski bi dostumu görmek için girdim ve fakat öðrendim ki bizim ve bir çok türkün ( kimisi sadece küfür etmek içinde olsa :devil: ) çok rahat ulaþabildiði birisi Undernetteki o görevini býrakmýþ ... mýþ diyorum çünkü daha henüz onun aðzýndan duymadan inanamýyorum...

Evet Mehmet ... yýllarýný verdiðin ... uðruna kötü adam olduðun undernette yoksun þimdi ... inan bu sana ne kadar etki etti ama benim açýmdan bi þok ... acaba neden dedim , biraz araþtýrdým ve spalede ki bazý özel sorunlar yüzünden geneva serverýnýn dlink edildiðini öðrendim ... bi soru uyandý aklýmda ... bunca yýl undernette görev yapmýþ bir admin gerçekten kendi mi býraktý yoksa CS bunun olmasýný mý istedi ...

Bilmiyorum belki de artýk bu forumdada göremeyecez seni ama þayet girersen ve bu yazýmý okursan lütfen bi elveda konuþmasý yaz ... belki o zaman türkler aslýnda ne kadar da efendi ve kiþilikli birisini kaybettiklerini anlarlar ...

Güle Güle Mehmet ... Allah Yardýmcýn Olsun ...

Ömrün boyunca en az Undernette olduðun kadar baþarýlý olman dileðiyle ...
Last edited by gooogle on Mon Feb 28, 2005 11:36 pm, edited 1 time in total.

cavalry

Post by cavalry »

Geneva server projesi ile undernet admini oldum, yillarca ugrastiktan sonra..

Oncelikle spale ile hic bir problemim , yok olmadi ve olmayacak, genevanin ayrildigi dogru yani delink oldugu, fakat delink olduktan sonra bana baska serverlardan teklifler geldi, hemde bir cok teklif.. fakat ben kendi serverim olmadigi muddetce artik undernete birsey veremiyecegimi, benden sonra gelnelerin onunu acmak icin terkettim.

Yeter artik, tam 41 ay boyunca adminlik yapmak kolay degil, sonucta bana getiriside yok.. goturusu bile var, romeni suyu buyu gelip durup dururken sana ddos saldirisi yapar.

Irc artik eskisi gibi degil, eski gunlerini kaybetti..

Baska bir nedeni ise zaten zaman azligindan IRC e giremiyor olmamdi... 3 ayda sadece 2 yada 3 defa girebiliyordum son 1 yildir..

Herseyin bir sonu vardir

Ben geldim, yapilamaz denileni zorda olsa yaptim, ve simdi gidiyorum.

Hersey gonlunuzce olsun.

Sorunuza bir cevap, butun undernetten ben istifa ettim, tum gorevlerimden, kendi istegimle.. eger istesem kalir gorevime devam ederdim, baska bir yada birbaska serverda.. Ama zor olani secmek lazim bazen. Gitmek lazim, bir gun insallah Istanbul.TR yada Ankara.TR ile geri donene kadar hoscakalin.

gooogle

Post by gooogle »

Yolun açýk olsun Mehmet , þunu unutmayacam ...

Sorunuza bir cevap, butun undernetten ben istifa ettim, tum gorevlerimden, kendi istegimle.. eger istesem kalir gorevime devam ederdim, baska bir yada birbaska serverda.. Ama zor olani secmek lazim bazen. Gitmek lazim, bir gun insallah Istanbul.TR yada Ankara.TR ile geri donene kadar hoscakalin.

Saðlýcakla Kal ....
Last edited by gooogle on Mon Feb 28, 2005 11:34 pm, edited 1 time in total.

miqrop

Post by miqrop »

Insallah dedigin gibi olur Istanbul.tr ... veya Ankara.tr ile yeniden donersin Bu gercekten gurur verici birsey olur. Zor olani sectin her zaman aynisi yaptin kimse kolayina o mevkiyi býrakmazdi sen gercekten zor olani yaptin.. Ilkler ozeldir sen gercekten Undernette bir Ilktin. Hersey gonlunce olsun!! Cavalry
Miqrop - ysn @ UnderNet

suatalpoglu

Post by suatalpoglu »

Sizi hiç sevmedim , gerektiði kadar adil olamadýðýnýz düþündüm.
Yinede çok emek ve zaman harcadýnýz , gitmenize üzüldüm .
Zaman bazen unutturur bazen özletir .
( http://www.suatiletisim.com.tr )

oliWeR

Post by oliWeR »

Gitmek bukadar basitmi?
sanirim cok zor olmali
neyse bu saatten sonra söylenecek fazla söz kalmadi herhalde
ins. yeni hedeflerine ulasir tekrar undernet' e donersin

Hersey gonlunce olsun

ALLAH a emanet ol
Cavalry

Sevgilerle
oliWeR@Mert

TurQuaZ

Post by TurQuaZ »

Bütün kullanýcýlarýmýza `Tek Türkce Yardým Kanalýmýz Olan -#TurQuaZ-` da seve seve yardýmcý olmak isteriz.

Spia

Post by Spia »

Selam arkadaslar oncelikle ben #turquaz kanalı hakkında birkaç sey yazmak istiyorum. Bunları size loglarlada kanıtlamak istiyorum. Turquaz kanalı cavalry zamanında dorudurki tek turk yardım kanalıdı fakat 500 degistikten sora ne yazıkki bu tek turk yardım kanalı imajı kalmadı su an burada italyada saat 15:28 tr saatile 16:28 kanalda sadece 5 kişi var. Bunun dısında kanalın bozuldugu kanısındayım. Bunun birkaç sebebi var. Birincisi kanal sahibi yani 500e sahip Aragorn ne yazıkki kendini cumhurbaskanı gibi goruyor. Herkese emirler verirken bazı haksız durumlarda oldugundada bunu kabullenmek istemiyor. Ben oradayken bunlardan biri yasandı ve beni bu yuzden ignore etti ve banladı oncelikle bu logu sizle paylasmak istiyorum.
02[22:21] (`Aragorn): Reloading ben senin managerin ým , eðer benim cevabýmý baþkasýndan sorgulucaksan senin turquaz ailesinde yerin yok.
02[22:22] (Reloading): ben acikcasi rutbeye bakmam ben yardim edicegim yerde takim ruhu ararim
02[22:22] (Reloading): sen benim managerimsin die herseyi doru biliceksin anlamina geldiginide dusunmuyorum
02[22:22] (`Aragorn): evet o anlama geliyor
02[22:22] (`Aragorn): sen benden daha iyi bilsen manager þu an sen olurdun
02[22:22] (Reloading): kesinlikle senden daha iyi bildimi solemiorum
02[22:23] (Reloading): yanlis anlama
02[22:23] (`Aragorn): takým ruhunun amýna koyim , takým ruhu axx ýn silinince yardým etmeye baþlamakmý?
02[22:23] (Reloading): ama sende herseyde 100% doru deilsindir
02[22:23] (Reloading): ayrica axxim silinince yardim etmek demedim
02[22:23] (Reloading): loglari lutfen kontrol et
02[22:23] (Reloading): sana acikca soledim
02[22:24] (Reloading): yardim edicem ama cok online olamicam babamla hastanede kaliyorum dedim sana
02[22:24] (Reloading): ve geldigimdede ki bu oglen saat 14:30da milanoya vardim
02[22:24] (Reloading): eve yerlestim falan bnc actim ve yardim etmeye baslicaktim aksam ama sen axximi silmisin
02[22:24] (Reloading): ben axx hastasi bi adam deilimdir ama haksizligada dayanamam
02[22:25] (`Aragorn): hangi haksýzlýk?
02[22:26] (Reloading): sana soledigim seyler yuzunden anlayisla karsilicani dusunmustum axxim yazildiktan sora online oldugum her sure yardim ettim ama babam 2 amelyat gecirdi 2 haftada ve onun yaninda olmalidim kusura bakma normalde daha cok onlineim ve daha cok yardim ediorm insanlara. Anlayisla tekrar karsilarsin umarim bu saatten sora edebilicem artik ama o sirada sorunlarim vardi sana acikcada solemistim
02[22:28] (Reloading): [22:27] (Reloading): 1) for usernames when i will get an answer 2) i was wondering for purging a channel i should add as 499 a PurgeMe username or NOPURGE username which one i confused
02[22:28] (Reloading): [22:28] (Leoo): PurgeMe
02[22:28] (Reloading): bu arada buda sana cevaptir sadece yanlis olani sana soledim benden daha az bildini solemedim
02[22:30] (`Aragorn): sen leoo ya ne sordun?
02[22:30] (Reloading): kanal purge etmek icin 499 olarak hangi user eklenmelidir purgeme mi nopurge mu dedim
02[22:30] (`Aragorn): Reloading ben 21 gün login olmamakdan bahsediyorum
02[22:31] (`Aragorn): manager change request deki formdan bahsetmiyorum
02[22:31] (`Aragorn): ben baþýndan beri 21 gün login olmayarak kanal purge edilmesinden bahsediyorum
02[22:31] (Reloading): [22:16] (`Aragorn): üçüncüsü
02[22:31] (Reloading): [22:16] (`Aragorn): admin topic atip kanali 499 a geçirmez
02[22:31] (Reloading): [22:16] (`Aragorn): Reloading : ben cservicede operatorluk yapdim
02[22:31] (Reloading): burda ondan bahsettin
02[22:31] (`Aragorn): hayýr
02[22:31] (Reloading): [22:18] (`Aragorn): eger sen bana 500 login olmazsa admin topic atip kanali 499 a geçirir dersen ben senle bu konuyu zaten tartismam
02[22:31] (Reloading): [22:19] (`Aragorn): purgeme degil onun ismi , NOPURGE , ve 499 eklemez , onu 500 ekler
02[22:32] (Reloading): ve burada
02[22:32] (Reloading): bunlarin 21 gun login olmamasila alakasi varmi?
02[22:32] (`Aragorn): Reloading : ok haklýsýn
02[22:32] (`Aragorn): -ignored-
Session Close: Sun Feb 13 22:32:40 2005

Kanal ortasındaki loglarda arkadas ne yazıkki 21 gunluk logldan bahsetmiyordu. Yanlısı burdadır bu arada eski nickim Reloading dir.

Birde tabi bu kanalın helperlarının yaptıkları varki ornegin mode ile yardım edilen bir kişiden kanalı takeover eden kişiye vermek uzere olan _SaLuT_ nickli bir arkadas var cvp olarakta yazıktır kırmayalım cok ısrar etti die bir cvp veriyor loglar yok mode konusunda yardım etmeyi bile bilmiyor. Iste size loglar:

[22:33] (Spia): simdik sanirim fb kanalina yardim ediordun
[22:33] (Spia): ama benden sana tavsiye
[22:34] (Spia): daha demin o kanala yardim ettim
[22:34] (Spia): tadesi ben oplattim
[22:34] (Spia): 6 gunluk loglari var
[22:34] (_SaLuT_): iyi güzel arkadaþým ama kanal registerli þu anda
[22:34] (Spia): ve dier kisi senden yardim isteyen kisinin sadece incoming
[22:34] (Spia): incomingle opmode yapilmaz
[22:34] (_SaLuT_): yazýk ama adam iki saat sýzladý bana
[22:34] (Spia): en az 4 gunluk mode
[22:35] (Spia): en az 4 gunluk pending gerekli
[22:35] (Spia): yoksa 6 gunluk log gerekli
[22:35] (Spia): sen simdi enigmaya sorucan mode için
[22:35] (Spia): ama mode yapmicak
[22:35] (Spia): bunlar yok elinde
[22:36] (Spia): onun için bosa urasma ok? bide bir arkadasimdan orendigim birsey vardir
[22:36] (Spia): yanlis yardim etmektense bilmiyorm demek daha dogru olur
[22:37] (Spia): iyi adamsin severim seni basina bisi gelmesin die uyardim
[22:37] (Spia): hade eyw
[22:37] (_SaLuT_): :D
[22:37] (_SaLuT_): ne gibi bir þey?
[22:37] (_SaLuT_): yapacak olan yapar vallaha
[22:37] (_SaLuT_): en kýsa zamandada oplar düþecek hiç merak etme:D
[22:38] (Spia): gorucez :)
[22:39] (_SaLuT_): en kýsa zamanda:)
Session Close: Wed Mar 02 22:39:25 2005

Session Start: Wed Mar 02 23:05:30 2005
Session Ident: _SaLuT_
[23:05] (Spia): mujden ne?
[23:05] (Spia): enigmami oplucak
[23:05] (Spia): ?
[23:05] (_SaLuT_): yok tmm sikime deðil ne sik yaparsanýz yapýn:D
[23:05] (Spia): ama soliim oplamicak
[23:05] (Spia): heh aferen
[23:06] (_SaLuT_): müjde sana Eliko@undernet.org diye bir mail iyi gider dimi:D
[23:06] (Spia): _SaLuT_ insanlara bildikleri seleri oretmeye kalkma orenmeye kalk
[23:06] (Spia): net passporttan aldim ben zaten
[23:06] (Spia): bende var
[23:06] (Spia): takma
[23:06] (Spia): :)
[23:06] (_SaLuT_): a.k sana insanlýk ediyoruz belki bilmiyorsundur diye.
[23:06] (_SaLuT_): tmm siktir et sormadým farzet
[23:06] (_SaLuT_): bye bye
Session Close: Wed Mar 02 23:16:30 2005

Turquaz boyle bir kanalken,

#HelpTurk kanalına tum userların gelmesinin gayet normla oldugunu dusunuyorum. Evet kabul ediyorum cavalry varken Turquaz turquazdı ama o gittikten sorada kanal bozuldu
Helpturke turklerin gelme sebeplerinden birkaç tanesini size saymak istiyorum
1) organize bir gurubuz profesyonelce yardım ediyoruz ısrarlara gore degil kıramamakla alakası yok
2) help kanalı turk userlarını helpturke yolluyor
3) 3 tane ircop tarafından destekleniyoruzki bunlardan 2 si local 1 i global gerektiginde hersey duzgunse turklere mode yardımı yapıyoruz (bunun sebebi ztde ve nastrand kanallarında istenileni cok iyi anlatamamalarıdır)
4) Biz bir takımız hiç birşekilde birbirimize emir vermeyiz amakanal kurallarını asla suistimal etmeyiz.

Bunlardan sora burdaki yazıyı kapıyorum sadece size bir seyden bahsetmek istiyorum Turquaz ne yazıkki oldu HelpTurk yasıyor gelin HelpTurku beraber daha yukseklere cıkartalım. Iyi gunler

Spia
i am a spy do not trust me !

besiktas

Post by besiktas »

Bu adama turquaz kanalý verilirken araþtýrýlma yapýlmamýþ 10 senedir undernetteyim daha yeni gördügüm birisi bir günde nasýl kanal sahibi oldu anlamadým ama kananlýn hali þu an belli herkez kaçtý.... mehmet giderken bu kanalý bence birisine býrakmasý gerekirdi. efendi ve kendini bilen birisi olabilirdi.

[23:36] (`Aragorn): senin *** korum
[23:36] (`Aragorn): elinde ne usernamen kalýr
[23:36] (`Aragorn): ne kanal
[23:36] (`Aragorn): adam ol
[23:36] (Besiktas): eminmisin
[23:37] (Besiktas): senin bu yazdýklarýný cevirir
[23:37] (Besiktas): yollarým
[23:37] (Besiktas): bunuda kanýtlatacak
[23:37] (Besiktas): cok tanýdýgýn var
[23:37] (`Aragorn): bekle ve gör ejdanýný *** senin
[23:37] (Besiktas): fazla
[23:37] (Besiktas): güvenme kendine
[23:37] (Besiktas): !

[23:42] -London2.UK.EU.Undernet.Org- *** Looking up your hostname
[23:42] -London2.UK.EU.Undernet.Org- *** Checking Ident
[23:42] -London2.UK.EU.Undernet.Org- *** Found your hostname
[23:42] -London2.UK.EU.Undernet.Org- *** Got ident response
[23:42] -London2.UK.EU.Undernet.Org- on 1 ca 1(4) ft 10(10) tr
-
[23:42] *** Besiktas sets mode: +i
-
[23:43] -London2.UK.EU.Undernet.Org- *** Looking up your hostname
[23:43] -London2.UK.EU.Undernet.Org- *** Checking Ident
[23:43] -London2.UK.EU.Undernet.Org- *** Found your hostname
[23:43] -London2.UK.EU.Undernet.Org- *** Got ident response
[23:43] *** Register first.
[23:43] *** Your nick is now _Besiktas
-
[23:43] *** ········································
[23:43] *** Welcome to the UnderNet IRC Network via Kewlio.net, _Besiktas

[23:44] *** _Besiktas sets mode: +i
[23:44] *** _Besiktas sets mode: +x
_Besiktas is actually mixer@cable.net.pl [195.205.242.150]
[23:51] *** ········································
[23:51] *** KoTuCoCuK is ~Heacker@KewinMitnick.users.undernet.org
[23:51] *** KoTuCoCuK is « ©ø¤°`'«¤¤H@¢KèD ßy KoTuCoCuK™¤¤»'`°¤ø»
[23:51] *** KoTuCoCuK on *.undernet.org
[23:51] *** KoTuCoCuK KewinMitnick is logged in as
[23:51] *** KoTuCoCuK on #cservice, #turquaz, +#yeditepe, @#mynet
[23:51] *** ········································
-
[23:51] *** You were kicked from #turquaz by X ((ragorn) be gone)

*** hekimoglu is ~just@67.71.158.172
*** hekimoglu is «an airbag saved my life»
*** hekimoglu on *.undernet.org
*** hekimoglu on #fanatik, #mynet
*** hekimoglu away «aragorn-isterde-ben-yapmam-mý»

[23:55] *** besiktas is ~steel@Toronto-HSE-ppp3769727.sympatico.ca
[23:55] *** besiktas is «i against i»
[23:55] *** besiktas on *.undernet.org
[23:55] *** besiktas on #mynet, #fanatik
[23:55] *** besiktas away «aragorn-isterde-ben-yapmam-mý»
[23:55] *** ········································

mod notu: kufurler kaldirilmistir ve logda fazlaliklar silindi

daS

Post by daS »

Geçmiþinizi arkanýza alýn, lafýnýzý bilin de öyle konuþun..
Bazýlarýnýn bizim aðacýmýzda dal olabilmeleri için, önce kendi bahçelerinde aðaç olmalarý lazým..

Spia

Post by Spia »

bazýlarýnýn aðaçlarýna dal almalarý için once yeþermeleri gerek bunuda unutma daS geçmiþ demiþken kanalýnýzda bulunan ve 4000 drone a sahip olan KotuCocuk gibi geçmiþi olanlarý alýyorsanýz siz kostek bir aðaçsýnýz kim sizin agacýnýza dal olmak isterki onun dýsýnda? Geçmiþ demiþken cservice opuyum diyip daha purgeme ile nopurge arasýndaki farký bilmeyen birinin kanalýnda kim yardým etmek ister? geçmiþ demiþken insanlarý dýsarýya haksýz olmasýna ragmen ben senin managerýným die susturan birinin kanalýnda kim yardým etmek ister? Eger geçmiþten bahsediyosan iþte sana geçmiþ. daS gerçekleri bil be :) bu kadar yýllýk arkadasýz kanallar yuzunden aramýz asla bozulmaz ama gerçekleri bil. Gerçekleri kabul et.
Saygýlarýmla,
Spia
i am a spy do not trust me !