Section Românã

here you can make posts that do not belong in other forums
Dude

Post by Dude »

Pai tu vii cu lista TUTUROR comenzilor accesibile numai ircopilor pe Undernet si eu iti zic ce pot face cu fiecare in parte. Bine? 8)
Si nu am zis ca sunt tare. Am zis doar ca stiu cum sta treaba.
As putea folosi in special vhosturi... ar fi super daca ircopii astia pot sa seteze vhosturi.
Dudes & dudettes

kid

Post by kid »

Dude wrote:Daca as fi ircop pentru o zi as scapa lumea de mii de drone

Parazitii wrote:Daca as fi pentr-o zi presedinte, v-as amaneta pe toti si nu m-ati prinde ..

Parazitii wrote:Daca as fi fost politist, nu-mi asumam nici un risc,
Infractorii cotizau la mine ca la fisc ..

De ai fi fost IRCop pentru o zi, 90% din ea ai petrece-o invatand ce inseamna sa administrezi un server, 5% sa prinzi comenzile de baza, 4,9% sa te lauzi ca esti IRCop, 0,1% sa te minunezi ca esti IRCop.
------
Chiar crezi ca actualii IRCoperatori stau cu mana-n pantaloni si se uita la pagini p0rno toata ziua? Nu, dragule. Fac ceea trebuie sa faca pentru server, se ocupa de moduri (facand referire la ajutorul oferit in caz de flood, pierdere de op pe canale neinregistrate etc.) si - de au o farama de timp - discuta cu cine si ce pot, pentru ca de-asta sunt pe IRC, sa se distreze.

[8]Mile

Post by [8]Mile »

Eh, si nu uita ca IRCopii mai au si viatza. 8)
[8]Mile

Getodacul

Post by Getodacul »

Dude cel care dezinfecteaza mii de calculatoare de troieni... Vindecatorul
Dude cel care care baga la puscarie hackerii(2 ani de caciula)... Justitiarul
Dude cel pentru o zi ircop ... Visatorul
Dude cel invatat in stiinta troienilor... Atotstiutorul
Propozitii preluate din "Encyclopedia Britannica" & "Academy of Sciences Book"
:)
Image
Drive defensively; buy a tank.

puterfixer

Post by puterfixer »

Getodacul wrote:"Encyclopedia Britannica" & "Academy of Sciences Book"

... Funny Editions? Ca pe mine m-a pufnit rasul.

Dude

Post by Dude »

Nu ma mai zbat de azi pentru nimeni, ca unii m-au inteles gresit. Si intr-adevar, getodacule, pot sa fac din calcul tau ce tu nici nu credeai ca e posibil. Alte intrebari ?
Dudes & dudettes

evi|one

Post by evi|one »

Okay. Pe langa faptul ca nu am inteles cum faci rost de executabil, acum am si alta nelamurire: ce ai vrut sa zici cu vhost-urile?
I am a signature virus. Copy me into your signature to help me spread.

Getodacul

Post by Getodacul »

Bine mai Dude fii tu ala genial ... eu o sa raman spectator si o sa ma minunez de cate spui ca faci. Numai spui si atat. Ca de facut..... Stii tu vorba aia.. Decat o vorba mare mai bine o fapta mica!
P.S. Dude asculta la mine ai mai mari sanse sa castigi la loto decat sa intrii la mine in calculator! :)
Last edited by Getodacul on Mon Jan 19, 2004 9:38 pm, edited 1 time in total.
Image

kid

Post by kid »

Dude wrote:Nu ma mai zbat de azi pentru nimeni, ca unii m-au inteles gresit. Si intr-adevar, getodacule, pot sa fac din calcul tau ce tu nici nu credeai ca e posibil. Alte intrebari ?

Bun, Dude. Uite, am si eu o nelamurire, de cand ma stiu. Cum intri matale-n calculatorul meu si faci ce eu nici nu credeam ca este posibil? Trebuie un anumit certificat de h4x0r1ng pentru a cunoaste metodele mult-ravnite? Intr-adevar, m-am v1rusat de cateva ori sa aflu cateva canale un'e se strangeau robotzi, sau din curiozitate sa vad cum functioneaza. Dar nimeni nu s-o jucat cu computeru' pana acum. Ma poti ajuta?

Dude

Post by Dude »

Getodacule daca intru in calcul tau fac damage :) Nici nu ma mai obosesc sa caut parole. Iti umplu hardul de baduri. Dar nu se va intampla asta, nuuu ? hihihi :P
Je suis lame. V-am lasat. Criticile sunt prea dure pe forumul asta. Si vin de la persoane care ar trebui sa taca si sa se uite.
bye

evi|one daca stii vreun link catre vun site unde sunt inshiruite toate puterile ircopilor (nu atributii si alte chestii) de pe ircdul ircu, pls mail la irku@go.ro sau pune-l aici pe forum.
Dudes & dudettes

evi|one

Post by evi|one »

kill, opmode (fortare mode-uri chiar daca nu esti op), wallops (trimite wallops la ircopi +w), wallusers (trimite wallops la useri +w), connect (conectare server la hub), squit (deconectare de la hub), stats (diverse informatii despre server), map/links (topologie retea), gline (local), services (uworld/euworld) whois (iti da IP-ul real, serverul la care este conectat userul, id P10, etc), services gline (global), services chaninfo (poti sa afli mode-urile, inclusiv cheia), services invite, parametrul x la /who (poti sa gasesti clienti care sunt +i sau sa vezi in canale +s/+p), usermode +s (server notices), "/msg x status #canal" functioneaza chiar daca nu ai acces

E posibil sa fi sarit cateva :)

evi|one

Post by evi|one »

Btw, alea sunt pentru undernet. Unele dintre ele nu au legatura cu ircu, ci cu serviciile (uworld, euworld, x)

evi|one

Post by evi|one »

Mi-am mai adus aminte cateva: asll (masurare lag asincron), jupe (interzice unui server sa se conecteze la retea), trace (afla prin ce servere merge un mesaj catre un anumit user)...

Getodacul

Post by Getodacul »

Parca ti-am mai zis odata Dude... din gura(in cazul de fata din tastat) faci multe... De ce nu incerci sa intrii pe laptopul lui George W. Bush si sa-l convingi sa isi dea "format c:" singur? Poate nu stie ce-i aia si il prostesti!
Hai gata Dude ai visat destul... Revino la realitate! Tu esti cel mult un hacker de buzunar care intra in calculatoarele altora numai si numai cu ajutorul prostiei posesorului!
Image

Dude

Post by Dude »

evil detaliaza pls stats (diverse informatii despre server), map/links (topologie retea), services (uworld/euworld)
Zi-mi mai multe in special despre servicii (uworld/euworld)
Pot seta vhosturi ? (numaistiucelitera-line) Dar comanda /sethost [ident] <address> ?
Apropo, mersi pt postul ala ;)

Getodacule, sper ca nu te-ai suparat pe mine de esti asa acid acolo mai sus... Nu am vrut sa te supar. Nu te-ai suparat, nu ? nu ? nu ?
mwuhahahaha
Ia mai da un netstat -an poate am plecat din calcul tau :P

Kidu, mai incet cu Parazitzii. Esti helper sau ce dreq ?
Dudes & dudettes