Section Românã

here you can make posts that do not belong in other forums
kid

Post by kid »

Dude wrote:Getodacule tu nu stii ca trebuie sa ai telefonul de acasa al unui ircop de pe *.ro ca sa scoti chanul din noreg si / sau sa aduci X pe canal in 4 zile ??
Alt ceva... in topul ala apare Bay sau mi se pare mie ? Este Bay important ? De ce ? Pentru ca scrie cu majuscule sau pentru ca vorbeste respectuos cu oricine? Pentru ca si-a facut astfel o gramada de relatii ?
Mi se pare un fel de pact cu diavolul, sau in cel mai bun caz ceva gay. Sau mai bine o las mai moale cu Bayul pt ca tocmai ne-am certat si as putea sa fiu impartial.
Am vazut LOTR 3 8) yehahaha

Tot respectul pt evi|one care merita sa fie acolo unde este. Cat despre restul... hmm.. arr.. whatever :)

Dude, ti-am mai spus si cu alta ocazie, de te certi cu cineva sau ai sentimente negative fata de o anumita persoana, NU NE INTERESEAZA, domnul meu. De nu-ti place cum se-mbraca, nu-l mentiona in topul tau.

Getodacul, primul loc - pe care tu l-ai vazut gol - era doar pentru ca eticheta quote lasa o anumita distanta intre prima linie (blabla wrote) si citatul propriu-zis.

Nebuna

Post by Nebuna »

kid pe care-l stiu eu cumva ???? :o
Babe In Total Control of Herself ® B.I.T.C.H.

kid

Post by kid »

Foarte probabil, Nebuna =)

Dude

Post by Dude »

Mah, vo 3 ircopi au dat gline-uri o saptamana in continuu si apoi au plecat. Si botii incep sa se adune din nou. Hahahhahaha
Doamne multa minte le mai trebuie la operii ajtia
Dudes & dudettes

Getodacul

Post by Getodacul »

Dar si mai multa minte le trebuie celor care fac botii aia care spui tu ca se aduna!
Pune-te in locul unui admin care constata ca jumatate din conexiuni sunt ocupate cu niste boti tampiti, inutili si care numai rau fac... Ce ai face? Nu ai da g-line pana te-ai plictisi?
Image
Drive defensively; buy a tank.

Dude

Post by Dude »

nu. SIncer sa fiu, as incerca intai sa hexeditez troianul, apoi daca chiar nu merge m-as infecta singur si as citi pachetele care pleaca spre serverul de irc din mine si tot as afla mai multe despre canal. Apoi as incerca sa dezinfectez toate hosturile. Si gata. In nici un caz gline.
Dudes & dudettes

kid

Post by kid »

Dude wrote:nu. SIncer sa fiu, as incerca intai sa hexeditez troianul, apoi daca chiar nu merge m-as infecta singur si as citi pachetele care pleaca spre serverul de irc din mine si tot as afla mai multe despre canal. Apoi as incerca sa dezinfectez toate hosturile. Si gata. In nici un caz gline.

Simplu tare, nu ? Te-ai gandit ca un tr0jan care trimite oricarui user ce intra pe #bucuresti, spre exemplu, un mesaj de genul: 'Britney Sprears sub dus -=> http://www.pagina-infectata.go.ro/poze.zip.exe' se multiplica mai repede decat populatia Chinei pe timp de vara? Orice newbie pune botul. E logic sa faca astfel. Gandeste-te cat de greu este sa cureti un singur client infectat cu un astfel de tr0jan. Imagineaza-ti 5.000 de astfel de cazuri. Cine are rabdarea necesara? Cum? Ce-ai spus? Ah, nimeni? Bine zici. Contactati abuse-exploits@undernet.org, de se-ntampla sa gasiti un client infectat sau rugati-l sa viziteze un canal de specialitate, gen #DMsetup sau #VH. Din gura, toti putem spune ca e simplu, dar de e nevoie sa punem in practica toata predica ce-o dam .. cam greu ..

Getodacul

Post by Getodacul »

Eu propun ca adminul sa afle cine a facut troianul si sa-l roage frumos din toata inima sa nu mai faca! :lol: Sau daca face sa configureze in asa fel incat sa-i lase serverul in pace! :)
Image
Drive defensively; buy a tank.

ditt0

Post by ditt0 »

Dude wrote:nu. SIncer sa fiu, as incerca intai sa hexeditez troianul, apoi daca chiar nu merge m-as infecta singur si as citi pachetele care pleaca spre serverul de irc din mine si tot as afla mai multe despre canal. Apoi as incerca sa dezinfectez toate hosturile. Si gata. In nici un caz gline.

Sint sute de irc trojans si apar din ce in ce mai multi..eshti sigur ca ai vrea sa-i testezi pe toti pe compul tau?:)Sa stai sa hexeditezi atita amar de trojans, ti-ar mai trebui o viatza. Iar sa reusheshti sa dezinfectezi toate hosturile...that is utopia:) Folosirea unei retele de chat nu e un drept, dupa cum shtii, ci un privilegiu. Asha ca daca nu corespunzi cu standardele de securitate impuse de canale si de serverele de chat ai toate shansele sa fii banat pe acele canale/servere. Nimeni nu e obligat sa stea sa iti dezinfecteze pc-ul, doar pentru ca tu nu ai fost atent sau nu cunoshti masurile minime de securitate pe internet. Sigur ca helperii si operatorii pot si trebuie sa incerce sa ajute userii in acest sens, dar asta nu inseamna ca nu trebuie sa ia masuri mai "drastice" in anumite cazuri. Picture this: un canal de 1000 de useri, intra 70 de drone ce fac spam/flood ...si tu nu le banezi doar pentru ca ai vrea sa ajuti utilizatorii pc-urilor? It's all about making choices: ce preferi sa protejezi mai intii - 1000 de useri neinfectati inca sau 70 de pc-uri infectate? After keeping those 1000 users somehow safe, u can start being the good samaritan and worry about the 70 infected pc's.

---Dreams are the only reality---

kid

Post by kid »

Urata combinatie de limbi, ditt0. Apropo ..
ditt0's location wrote:Neverland
Ai avut vreo relatie cu hypermediatizatul MJ ? =)

evi|one

Post by evi|one »

Nu e intotdeauna asa de usor sa faci rost de program ca sa-l "hexeditezi". Cei mai multi troiani nu se raspandesc facandu-si reclama (de altfel intra doar pe un singur canal, stiut doar de "owner") ci se raspandesc folosind vulnerabilitati gen open shares sau DCOM/RPC.
I am a signature virus. Copy me into your signature to help me spread.

Ts

Post by Ts »

Adio
De-acuma nu te-oi mai vedea,
Ramai, ramai cu bine!
Ma voi feri în calea mea
De tine.

De astazi dar tu fa ce vrei,
De astazi nu-mi mai pasa
Ca cea mai dulce-ntre femei
Ma lasa.

Caci nu mai am de obicei
Ca-n zilele acele,
Sa ma imbat si de scantei
Din stele,

Cand degerind atitea dati,
Eu ma uitam prin ramuri
si asteptam sa te arati
La geamuri.

O, cat eram de fericit
Sa mergem impreuna,
Sub acel farmec linistit
De luna!

si cand in taina ma rugam
Ca noaptea-n loc sa steie,
In veci alaturi sa te am,
Femeie!

Din a lor treacat sa apuc
Acele dulci cuvinte,
De care azi abia mi-aduc
Aminte.

Caci astazi daca mai ascult
Nimicurile-aceste,
Imi pare-o veche, de demult
Poveste.

Si daca luna bate-n lunci
Si tremura pe lacuri,
Totusi imi pare ca de-atunci
Sunt veacuri.

Cu ochii serei cei dintii
Eu n-o voi mai privi-o...
De-aceea-mi urma mea ramii-
Adio!

Am depus aceasta poezie in memoria celui mai mare poet al Romaniei: Mihai Eminescu 1850 - 1889 [/i]
Made in future...

Nebuna

Post by Nebuna »

Getodacul wrote:Eu propun ca adminul sa afle cine a facut troianul si sa-l roage frumos din toata inima sa nu mai faca! :lol: Sau daca face sa configureze in asa fel incat sa-i lase serverul in pace! :)

LOL ma!

Si tu chiar crezi ca adminul o sa se roage de ala sa nu mai faca? 8)

Sau ca ala o sa-l asculte pe admin ? :roll:
Babe In Total Control of Herself ® B.I.T.C.H.

Dude

Post by Dude »

Mai, voi va numiti helperi ? hmm...
Daca as fi ircop pentru o zi as scapa lumea de mii de drone, asta e clar. Si nu as da gline decat la masterii lor. Si ei ar ajunge mai apoi la inchisoare pentru 2 ani. Nu zic ca asta merita, dar daca as ajunge eu ircop multi ar cadea. Sunt constient ca nu sunt eu primul care zice asta (sau, mai stii ?) dar nu stiu cati ircopi merita sa aiba puterea pe care o au.
Multe 'si'-uri, nu ?
Multe nu stiti voi despre 'arta' de a face si de a raspandi troieni. Sincer sa fiu, stiu toti drone masterii din romania de la ora actuala. Daca apare unul nou pe undernet, eu sunt printre primii care afla. Si parca nu i-as da chiar pe toti in gat doar de dorul de a fi lins in fund de oficiali.
ditto.. stiu mai, stiu ca sunt multi troieni de irc.. dar numai cu cativa are de-a face undernetul. Si nu sunt asa de multi. Este NUMAI vina ircopilor ca inca exista drone in partea asta a ircului.
Recunosc. Am testat ani intregi tot felul de troieni si nu pe calcul meu, ditto ;) I-am testat in nori. Luam norul si il infectam cu subseven la inceput, apoi am ajuns treptat la spybot si alti troieni care se imprastie singuri. Si htmlinfector este printre cei mai efemeri troieni, kid! Deci daca vezi userul ca iti zice sa intri pe o pagina colorata sa stii ca el a vizitat deja pagina si a luat un script 'parazit' de mirc. Sau poate stii asta deja... Sper ca stii.

Ok.

Sa nu ma citati.

Pa.

Keep in touch.

:devious:
Dudes & dudettes

evi|one

Post by evi|one »

Tot nu ne-ai lamurit in legatura cu felul in care faci rost de executabil. Si un alt lucru. Daca esti asa de bun la ce-ti mai trebuie sa fii ircop?
I am a signature virus. Copy me into your signature to help me spread.