Section Românã

here you can make posts that do not belong in other forums
caesar
Location: Iasi @ .ro Real Location: Behind you! Sexual Orientation: Damn Straight!

Post by caesar »

Se mai dau shi gline-uri cam pe nasol, dar asta este viatza, mai dai da mai si ei. Aia care dau nu prea mai apuca sa o ia, o iau ceilalti mai mici, asta este.. In viatza tre sa stii sa pierzi dar si sa castigi. Se poate sa pierzi un razboi, dar nu si lupta.. asta depinde de fiecare ce a pierdut.. mai stii? :smile: Personal am luat de 2 ori gline pt. ca cica nu am identd pe serveru` pe care imi tin psybnc-ul. Am incercat sa vorbesc cu adminu` sa puna ident da e la furat total si ala, se pare ca pina una alta o sa mai iau in continuare .. sau cine stie. :smile: In fine.. toate cele bune la cei care merita, la restu disparetzi la oi! lasatzi mircu` la aia mari..

`Dj

Post by `Dj »

Speed^ si moshu aveti foarte mare dreptate. Nu stiu de ce ii numiti pe cei de 50 de ani 'bablaci'. Ei au muncit o viata intreaga sa ajunga ce sunt acum . Voi care nu faceti nika si va credeti marii scmecheri ai 'Undernetului' bineanteles ca puteti sa ii catalogati asa cum vreti voi. Dar sunt cativa care chiar au muncit si inca muncesc pe branci. Ati putea sa ii respectati pentru asta. Si vorba aia 'Ati mai vazut pe cineva injurand pe acest forum in afara de noi?' Speed^ nu trebuie sa iti fie rusine ca esti roman trebuie sa fii mandru ca nu esti cum sunt altii (cel putin de pe acest Forum). Zmeu mei tata eu iti zic sa nu iti mai bati capul cu ei ca nu merita. bookmark vruiam sa te injur de mama focului dar nu sunt ca ceilalti si o sa ma limitez a-ti spune sa iti vezi de treaba ta ca se pare ca parintii tai nu ti-au oferit o educatie necesara in timpul celor '7 ani de acasa' numai ca in cazul tau cred ca au fost mai multi. Numai bine :smile:

`Dj

Post by `Dj »

scuzati vruiam sa zic 'babalaci' :smile: cu totii gresim :smile:

bookmark

Post by bookmark »

DJ tu stii ca nu ai nici o coerenta in ce spui? Poate daca ne faci un desen vom intelege si noi aia mai prosti si fara scoala ce vrei tu sa exprimi.:smile:
This is Linux Country. On a quiet night I can hear Windows rebooting...

Figurantu

Post by Figurantu »

Presupun ca se stie de legea 365 / 2002
Pentru cine intereseaza http://tux.gmb.ro/lege.pdf

Delectatzi-va si domniile voastre citind-o.

Cry5ty

Post by Cry5ty »

On 2002-05-31 02:10, Speed wrote:

Mda, am citit comentariile voastre..
unele corecte, altele .. nu..
E si o vorba, smekeria se plateste..
Ice si eX, bai tata, care e problema voasta ma? nu va place ca luati Gline??!! ohoo .. pai atunci stai dreaq potoliti mah, si nu mai fiti cu ciocu mare si periculosi doar atunci cand puneti mana pe un root sau doua .. si eX, omu` ala .. "babalic" asa cum il numesti tu in rasa matii, e de 15.000 de ori mai destept ca tine ma, a muncit ca sa ajunga unde e acum, nu a stat ca un sclav pe net aiurea, si a futut timpu degeaba, intai uitete la tine mah, dute si uitete in oglinda si zi, da coane, ai dreptate, sunt un lamer, nu ma duce capu mai mult, accepta realitatea mah, nu mai trai in iluzii.
Si CuteD3vil cu godka care totodata sunt si prietenii mei si ii cunosc in mare parte au drepate, mie sa mor de nu imi e rusine cand ma intreaba unu strain pe irc de unde sunt si ii zic ca sunt din romania, nu stiu cum sa ma ascund.. cand ala vede cuvantu "roman" acolo se schimba imediat, pentru el un roman nu inseamna decat un hacker, flooder, si lamer, ca romanii nu au facut altceva pe irc decat asta, mereu si mereu, si inca fac.
De aia romania e banata peste tot si vazuta tot mai prost, mai sunt si romani buni, nu dau nume ca nu vreau .. dar asta e, nu ai ce face..
Cam atat am avut de zis, mai vorbim noi, bafta tuturor

mane in mare parte ai dreptate , cu chestia asta cu banatul romanilor, dar pe alta parte sa vede ca romanii sunt cei desteptzi deshi fac ei shi d-alea naspa, dar se descurca mai un site spart, mai un root luat la japca dar nu stau ca zdrentzele ale de straini , da shi mie , hai sa cumparam nu stiu ce sau mai shtiu yo ce vrajeli de alea de 2 lei , asa ca tzine minte mai SPEED , ori fi ei romani cum ori dar sunt cei mai buni din lume la ce fac

DaNuTz

Post by DaNuTz »

Tocmai nu am ce face shi ma uit shi eu pe forumu` asta sa vad ce mai *debiteaza* lumea.
Mai nou s-au dat shi pe la noi legi legate de hacking/cracking/carding/etc shi in timp o sa se schimbe treburile. Legat de ISP-uri mi se pare normal sa nu coopereze cutarescu` din copsa mica sau nu mai shtiu de unde dar nu putetzi sa spunetzi ca ISP-urile adevarate nu coopereaza cu reclamantzii sau ma rog.

Hackeri... va recomand sa cautatzi pe google sau pe un engine "definitzia" cuvantului hacker si sa comparati cu "definitzia" cuvantului h4x0r. In jur de 90+ % dintre ashtia care ii numitzi hackeri nu fac altceva decat sa stea pe nashpa pe la cafe-uri shi nu shtiu decat /hack /dos. Pentru hackerii care ishi codeaza shi ishi fac singuri tools jos palaria dar aia nu se preteaza la /dos. Eu unu ma intreb asha: decat sa sparg servere sa fac carding sau eu mai shtiu ce de ce nu pun frumos mana pe manual shi in 3-4 ani ajung shi eu administrator de retzea sau shi mai sus?

Bai Cry5ty ce strain ai vazut tu sa ceara root-uri shi carduri ma in afara de mexicani sau ashtia care habar nu au cu ce se mananca treburile astea? Daca ai un pic de timp shi chiar vrei sa vezi ce fac strainii intra shi tu intr-o zi pe efnet ( in caz ca shtii ce e aia ) shi ia aminte. In cel mai rau caz TRADING ( un tip care are un box da shell unui alt tip care la randul lui ii da user pe box-ul sau ) dar nici vorba de cerut shi alte alea.

Legat de operi ... nu pot sa spun decat ca sunt shi ei oameni shi fac shi ei gresheli. G-line-uri mi-am luat shi eu nici nu mai tzin minte de cate ori dar stand sa analizez dupa ce am trecut de perioada aia cu /dos de fapt shi de drept nu cred sa fi fost macar o singura data cand sa fi luat g-line aiurea. Shi in plus de asta la cei care se implica cum ar fi DaveB ganditzi-va cate mesaje/mail-uri/etc primeshte omul ala in fiecare ora sau zi. Daca DaveB ala pe care totzi il injura shi il huiduie nu shi-ar fi dedicat o mare parte din timpul lui undernet-ului acum nu era ce e. CLAR! Cam atat ca mi s-a luat. Pana una alta nu pot sa zic decat RTFM.

/me idling :grin: :grin: :grin: :grin: :grin:

<font size=-1>[ This Message was edited by: DaNuTz on 2002-08-24 16:58 ]</font>

Figurantu

Post by Figurantu »

grobmamae

Post by grobmamae »

mai fratilor lasati g-line-ul :smile:

agressor

Post by agressor »

ja .. am vrut eu sa fak bucharest.ro.undernet.org dar mi`au cerut un server dedicat cu bandwith de minim 8 mb (de 8 ori mai mare decat tot providerul meu de net) :smile:

caesar
Location: Iasi @ .ro Real Location: Behind you! Sexual Orientation: Damn Straight!

Post by caesar »

Ce? Hahaha, ma faci sa rad. Poate nu ai citit tu bine la routing la Undernet sa vezi mai bine ca nu se acorda asa ceva, da in fine cum zici tu. :smile: Oricum, multa bafta ca o sa ai nevoie. :smile:

Ghost^dog

Post by Ghost^dog »

agresor..hahah..esti copil....ce ai tu e cablu normal...in undernet trebe t3 baiete....da lasati ca se face si bucuresti da mai asteptati putzintel

Ghost^dog

Post by Ghost^dog »

da pana atunci vizitati si voi http://www.service-undernet.eu.tt sau chiar shi http://www.mIRC-info.eu.tt sunt ele free hosting si sunt la bulan da uitativa poate ajuta pe careva ...
.......regards Ghost^Dog
PS : au dreptate mosh si Dj

septi

Post by septi »

O noua retea de 16 servere sa infiintat *.DelaNET.Ro. Daca doriti si voi sa intrati sunteti bine veniti.
/server irc.deltanet.ro

caesar

Post by caesar »

Cam te balbaii colegu` :smile:
Si oricum poa sa fie shi 100 ca tot nu avetzi nici o shansa sa va legatzi la Undernet, asta nu ca nu ar fi loc de o legatura ci pt. ca unii sunt cum sunt shi chiar ca nu e loc. Bafta shi apa la popushoi! :smile: