Section Românã

here you can make posts that do not belong in other forums
\cpt\

Post by \cpt\ »

Ti-ai dat seama pentru ca mereu va fi "cineva" care nu va respecta regulile si va abuza sau ca nu stiai ce vrem sa spunem si te strofocai sa intelegi.. fapt ce l-ai reusit pana la urma... :lol:
captain me.

kid

Post by kid »

Razvanet wrote:In fine ati insistat sa nu imi explicati exact, pana la urma mi-am dat seama. Si de ce ? Pentru ca nu cred ca romani vor opri vreodata abuzul...flood/spam....totdeauna va fi "cineva" care nu va respecta regulile si va abuza !!! :wink:

Printr-o asemanare ciudata aceste idei sunt oarecare apropriata de lasatul de fumat: NOI credem ca suntem o cauza pierduta, dar NICI NU incercam sa ne oprim.

Din nou spun, mentalitatea Romana.

caesar
Location: Iasi @ .ro Real Location: Behind you! Sexual Orientation: Damn Straight!

Post by caesar »

Nu de pomana e vorba aia.. "Regulile sunt facute pentru a fi incalcate.." :lol: Ceea ce se face p`aci e cam frectie la picior de lemn, parerea mea cel putin.
Blame not on stupidity what is best explained by ignorance..

Razvanet

Post by Razvanet »

La care kid o sa raspunda "mentalitatea romana" :lol:
Dream what you want to dream; go where you want to go; be what you want to be because you have only one life and one chance to do all the things you want in life.

caesar
Location: Iasi @ .ro Real Location: Behind you! Sexual Orientation: Damn Straight!

Post by caesar »

Replica "mentalitatii romane" ar suna cam asa: mi se fâlfâie.. :lol:

Ps: Vezi si poza asta.. :P

Razvanet

Post by Razvanet »

Nu stiu cati au observat ca exista si pagina undernet.ro , un lucru ma deranjat de ce canalul constanta are aceasta pagina ? nu e normal ca sa fie pentru totii romanii dupa undernet...si-au luat cam multe drepturi dupa parerea mea...in plus pagina aceea in design e copiata de aici...si nu se merita sa poarte numele de undernet.ro Numai opinia mea ! :(
Dream what you want to dream; go where you want to go; be what you want to be because you have only one life and one chance to do all the things you want in life.

evi|one

Post by evi|one »

Oricine poate sa inregistreze un domeniu .ro atata timp cat nu e luat deja.
I am a signature virus. Copy me into your signature to help me spread.

Boogie

Post by Boogie »

multi romani pe undernet
"E.C.S.T.A.S.Y. Why? Cause I like to get high." (Rob Gee)

caesar

Post by caesar »

Atata timp cat nu e *TradeMark* (adica marca inregistrata mai pe intelesul tuturor) poti sa iti ei undernet.orice mai e liber..

Figurantu

Post by Figurantu »

Razvanet wrote:Nu stiu cati au observat ca exista si pagina undernet.ro , un lucru ma deranjat de ce canalul constanta are aceasta pagina ? nu e normal ca sa fie pentru totii romanii dupa undernet...si-au luat cam multe drepturi dupa parerea mea...in plus pagina aceea in design e copiata de aici...si nu se merita sa poarte numele de undernet.ro Numai opinia mea ! :(

si opinia ta cu tot respectu e cam aiurea. domeniu a fost cumparat acuma catziva ani - spre deosebire de altii - pe bune.

pagina, intotdeauna a fost evident ca a urmarit-o pe cea a undernetului, fapt kiar (re)cunoscut. dar sa luam in considerare ca http://www.undernet.ro a fost copiata de alte tone de siteuri? la multe canale de pe irc, ca buzau, antena1 etc etc.
apropo - nu e copiata nici pe departe - e facuta dupa stilul undernet.org
citez un webmaster http://www.undernet.org "we always said | that you took our style | and made it into your own | and looks nice" vorbind despre http://www.undernet.ro

Aceiasi persoana a incercat si un snapshot, dar cam aiurea realizata -
http://www.undernet.org/constanta.JPG

se pare ca un undernet webmaster considera ca pagina isi merita numele. tu de ce nu?

p.s. gramatica ta e la pamant.
p.s.2 de ce critici si arati cu degetu?
p.s.3 justificarea ta "nu e normal sa fie pentru toti romani de pe undernet" suna stupida. FOARTE kiar.

Cu respect,
Figurantu - Senior #constanta admin.

Razvanet

Post by Razvanet »

Dupa cum am mentionat mai sus eu nu cred ca aceasta pagina trebuia sa poarte numel undernet.ro ,atat timp cat este numai pentru canalul #constanta ! Sunt convins ca puteati gasi un nume care sa descrie canalul ! Ce ar fi ca pe undernet.org sa fie o pagina de filme sau a canalului #blv453fg ??? Cand alegi un nume pentru o pagina acel nume trebuie sa descrie ce gasesti acolo. undernet.ro ,astepti sa fie ceva similar ca aici numai ca tradus in romana nici decum descrierea unui canal dupa retea. Ce probabil a-ti gandit voi a fost ca mai multa lume o sa intre intamplator pe site decat daca ar fi avut alt nume...si de ce sa nu profitati si voi nu ??? e democratie? 8)

Noroc,

Razvanet

evi|one

Post by evi|one »

$ whois -h whois.rotld.ro undernet.org.ro

% whois.rotld.ro :
%
% Rights restricted by copyright.
%
% Specifically, this data MAY ONLY be used for Internet operational
% purposes. It may not be used for targeted advertising or any
% other purpose.
%
% Este INTERZISA folosirea datelor de pe acest server in oricare
% alt scop decat operarea retelei. In special este INTERZISA
% folosirea lor in scopuri publicitare.
%

% No entries found for the selected source(s).

$

Traducere: undernet.org.ro este liber, deci poti sa-ti faci pagina http://www.undernet.org.ro daca tii neaparat. Domeniul costa doar $61, iar hostingul ... cam $60 pe an sa zicem. Good luck.

evi|one

Post by evi|one »

/me asteapta ca toata lumea sa se inghesuie pe domeniul respectiv ;)

angelro

Post by angelro »

Well guys today i checked this topic.. gush u wrote a lot :P au stai ca era rom am si uitat.. pai ce sa zik lume... cei care au zis ca multi rom care intra pe irc sunt kkti au avut dreptate... cei care au zis ca toti sunt sa le amintesc ca mai sunt si unii care incearca sa salte imaginea Romaniei...dar prea putini pt restu lamerilor... ce sa va zik ca de ex nu poti intra pe #help daca ai nevoie de ajutor ca e banat *ro de ex ? ca la fel era si arlington ? ca am vazut batai cu rootele de parca era viata lor in jok .. sau macar de ar fii fost modemu ca erau la sali ... in rest ce sa va mai zik e de kkt atitudinea pe care o au multi dintre romanii de pe irc.. si multi asa sunt si in real life... despre cei care au pelkat din RO si am vazut ca multi au ideile schimbate akum si vad exact ce poate in romania nu vedeau foarte bine... voi vedeti lume pt ca a-ti avut sansa sa traiti in tari mai civilizate.... unde probabail au si irc mai civilizat..adik nu probabil sigur :) cu unele exceptii care exista oriunde in lume (aici excludem poate unele tari din africa :0 dar dc nu si akolo exista net pe ici pe kolo ) cam asta am avut de zis poate cred ca deja au zis-o multi inaintea mea ca eu sincer nu am avut rabdarea sa citesc decat primele 3 pagini si ultima dar mi-a plakut raspunsul si am vrut sa spun si eu ceva...
si ca sa va convingeti pe canal de help la autojoin
<curiosity> AngelROaw, we know you're a romanian, please don't act like a fool, speak english and be polite. .. deci avea auto msg la joinurile *ro uita-ti si voi in ce ne-ati bagat kkti de lameri.. scuzati acest limbaj dar a trebuit sa il folosesc... si stiti ceva baieti? daca a-ti fii buni a-ti ajunge ceva.. eu am un prieten care e un hacker adevarat nu ca voi nu insir ce stie si ce a fakut... cert este ca a ajuns angajat la 16 ani de firma antihack si castiga super bine akum baiatu.. ala hacker nu ca voi ca aveti un root si voi cumparat cu un cc fals luat de pe la vreo firma de shelluri si gata sunteti cei mai tari... dar daka vreti sa traiti ca niste kkti ca niste kkti veti muri...

God bless us all !!!

PS : puteti zice ce vreti de mesaju meu e dreptu vostru dar orikum mesajele lamerilor nu ma vor interesa cya si ne auzim pe alt topik ca aici cred ca am scris deja prea mult pt un subiect pt care ne zbatem degeaba
cya
I am the angel that watches and takes care of you !!!

kid

Post by kid »

angelro wrote:cei care au zis ca multi rom care intra pe irc sunt kkti au avut dreptate... in rest ce sa va mai zik e de kkt atitudinea pe care o au multi dintre romanii de pe irc.. deci avea auto msg la joinurile *ro uita-ti si voi in ce ne-ati bagat kkti de lameri.. daca a-ti fii buni a-ti ajunge ceva.. eu am un prieten care e un hacker adevarat nu ca voi nu insir ce stie si ce a fakut... cert este ca a ajuns angajat la 16 ani de firma antihack si castiga super bine akum baiatu.. ala hacker nu ca voi ca aveti un root si voi cumparat cu un cc fals luat de pe la vreo firma de shelluri si gata sunteti cei mai tari... dar daka vreti sa traiti ca niste kkti ca niste kkti veti muri...

- Sa intelegem ca atat ai invatat la scoala ? In semn de respect pentru utilizatorii acestui forum, evita astfel de expresii ce nu-si au rostul. Apropo, chiar crezi ca acei haceri si lameri de nationalitate Romana la care ai facut referire folosesc acest forum? Eu unul nu cred, atunci de ce sa depui astfel de comentarii daca stii ca nu le va vedea nici o persoana vizata?
- Foarte bine pentru prietenul tau, dar as fi preferat sa te lauzi singur de o fapta adevarata, decat sa-i lauzi pe altii.