Section Românã

here you can make posts that do not belong in other forums
bookmark

Post by bookmark »

Salut ciupercari romani! Hecheri sau cum va mai numiti voi in imbecilitatea voastra.
Am sa incerc sa va explic niste lucruri elementare asa de simplu, incat si niste retardati ca voi vor pricepe...(sper!)
Voi nu va uitati la lumea civilizata din jurul vostru? Chiar aveti impresia ca sunteti emancipati? Ba, credeti ca daca s-a inventat internet cafeul in Romania si daca stati acolo aliniati ca niste paduchi si invatati unul de la altul ''ping -f'' sunteti mari ''computer engineers''?
Am sa va spun eu ca nu e asa. Sunteti doar o ciuma, care ca orice ciuma este tratata cu scarba de lumea civilizata.
Asa cum a zis cineva, limitati-va la acel 'hy, asl pls'. Este replica care reflecta cel mai bine mintea voastra infantila.

liviuc

Post by liviuc »

*GRIN* *GRIN* *GRIN* *GRIN*
bookmark asa , zile pe fata , rupei lasa-i lati pe toti :smile:
Pentru constiinta mea , bookmark : crezi ca va avea vreun efect sau va schimba ceva postul tau ?

<font size=-1>[ This Message was edited by: liviuc on 2002-07-18 11:22 ]</font>

zmeu

Post by zmeu »

va avea efect pentru conoisseurs :smile:

DaNcE

Post by DaNcE »

*Darn* those script kiddies ...

Figurantu

Post by Figurantu »

bookmark care e de fapt concluzia ta?

Philips

Post by Philips »

Da tu ce esti ma ? Ungur ? Bulgar ? Rrom ? Sau te pomenesti ca esti unul din ala plecat cu tarsa-n cur pe vremea lu Ceausescu in strainatate si iti renegi identitatea de roman ca te-au prins vamesii si te-au molestat sexual.

E adevarat ca acum orice aurolac de prin boscheti se duce la un Icafe infect cu 5 000 ora si sta pe net sau joaca Counter-strike in disperare. Si eu joc Counter-strike in ultimul timp dar nu-mi fac veacul pe la icafeuri...

Tu chiar crezi ca numai in Romania sunt icafeuri frecventate de copii care nu au nimic mai bun de facut decat sa zica "asl pls" ? Peste tot exista din astia, nu-mi zi ca pe unde stai tu toti au compuri acasa si fac programare intensiva.

Pe Efnet de exemplu, e plin de canale pt. warez, si sunt unii cu conexiuni gen T3 sau mai mult care nu fac altceva decat sa faca FServere si sa frecventeze Fserverele, e exact acelasi lucru precum "asl pls", doar intr-o alta categorie.

Eu nu zic ca nu-ti dau dreptate, ai dreptate, e jalnic cand vezi ca #romania e plina de asa niste oameni, dar nu mai zi ca noi romanii suntem toti asa pentru ca peste tot in lume exista degenerati ca astia. Freedom of speech.

Amin.
"I am Jack's smirking revenge"

- Fight Club

liviuc

Post by liviuc »

Philips iar te-ai dus la buddha si ai facut un speech de 2 lei? :grin:

bookmark

Post by bookmark »

Draga Philips
Sunt intr-adevar unul din romanii aia plecati pe timpul dictatorului. Nu cunosc insa pe nimeni care sa fi fost molestat sexual la granita. Insa tonul si furia cu care povestesti ma fac sa cred ca tu ai trait o astfel de experienta traumatizanta. Stresul post-traumatic este inca evident.
Si da, cred ca numai in Romania exista internet-cafeuri. Nu am timpul si nici dispozitia necesara sa-ti explic cum sta occidentul la capitolul conexiuni la internet.
Ca degenarati sunt peste tot, e adevarat. Mai trist e insa faptul ca Romania ocupa acolo un loc fruntas.
Conluzia? Va zbateti sa intrati in EU si in rand cu lumea. Eu v-as sfatui sa lasati prostiile si sa faceti lucruri constructive. E doar o idee..
Salutari!

the_clone

Post by the_clone »

you are elite bookmark, man.

mQueen

Post by mQueen »

I LOVE UNDERNET ! For objections mail youre@lamer.org . Thanks Services Admins, CS Admins for all you`re doing for this wonderful place "Undernet". Have a nice day!

Ghost^dog

Post by Ghost^dog »

Asai cum abereaza clona ,dacai asha ashai....ba veniti pa http://www.service.undernet.go.ro
poate se mai lumineaza careva din cauza mea muhahah
dati re ...daca va tine...PS:ce nati da voi sa fiti mr DaveB....lalala
Ghost^Dog
The way of the samuray

evi|one

Post by evi|one »

romanii sunt singurii vinovati pentru ceea ce li se intampla. oficialii undernet nu ar avea absolut nimic cu ei daca ar sta la locul lor. nu stiu daca ati observat dar exista foarte multe canale pe care tld-ul .ro este banat (oficialii undernet nu pot controla asta, este optiunea operatorilor canalului). faptul ca oficialii au avea ceva impotriva noastra este de inteles. inchipuiti-va ca sunteti un oarecare ISP din vest, platiti sute de mii de dolari pe conexiune (cu acea conexiune trebuie sa asigurati accesul la internet al clientilor, webhosting, etc), si se gaseste un tampitzel din Romania care sa floodeze (DoS) serverul Undernet pe care il sponsorizati. culmea, tampitzelul respectiv isi mai spune si "hacker". atunci tu, care iti vezi investitia respectiva compromisa ce poti sa faci? incerci sa restrangi accesul celor care abuzeaza de servicii. este o tactica de bun simt. si ajungi sa faci ce a facut UnderTow dupa evenimentele din iarna 2001: kline pe *.ro. am discutat cu el la vremea respectiva si mi-a spus ca nu face decat sa isi protejeze afacerea (cred ca asa ar face oricare dintre voi). ar fi putut fi mai rau. nu stiu daca va mai aduceti aminte dar *.my a avut kline pe toate serverele undernet destul de mult timp...

<font size=-1>[ This Message was edited by: evilone on 2002-07-26 03:48 ]</font>

moshu

Post by moshu »

Mai oameni buni ..
Voi sunteti intregi la cap? Voi ati observat macar un pic ca numai romanii sunt cei care injura si vorbesc urat pe acest forum? Stati dracului si voi un pic in banca voastra, vorbiti frumos. De ce romanii sunt huliti peste tot? Ca sunt hackeri,nu ? Eu sunt in Belgia acum, si toti se uita urat cand afla ca eu sunt roman. Oare de ce? Si mai e o chestie .. noi suntem rau vazuti si in viata reala. Tiganii romani ce fac ei cand pleaca ilegal in Occident: incet, incet, catre Marea Britanie, se opresc in Austria si mananca o pulpa de lebada, trec prin Franta pe la Turnul Eiffel si fura niste portofele (chiar mie mi s-a intamplat sa fiu furat de un roman acolo) si ajung in Marea Britanie la cersit. Asta e viata, mai oameni buni? La fel se intampla si cu iubitii nostri hackeri, care se plimba de colo colo si fac numai si numai aiureli. Daca e vreun hacker care citeste asta, ii recomand sa se puna in locul unui administrator de server, sa vada cum ar reactiona daca i-ar fi hackuit serverul.

ditt0

Post by ditt0 »

Hello...ca un user de pe undernet ce sint vreau sa zic ca nimic n-o sa schimbe mentalitatea de a fi "hacker" sau "flooder". Asta tzine de capacitatea neuronilor si de cei 7 ani de acasa. Ca de unde nu-i...nici Domnu' nu cere. De 3 saptamini ma chinui cu vreo 500 de spam botzi de pe un alt canal ... si managerul de acolo imi zice relaxat ca ideea era sa faca reclama la canalul lui. Asha ca am ajuns la concluzia ca e degeaba. Nu e vorba doar de Romania. Ca sint pe irc si romani cu bun simtz. E vorba de cit de tare s-au maturizat sau nu. Sincer ma apuca o lehamite...Multzi au uitat ca irc-ul e pentru chat.

moshu

Post by moshu »

Sincer sa fiu, ai perfecta dreptate. Si cred ca nu o sa ma mai apuc sa le mai zic nimic, ii las in plata Domnului, si punct.
Linux is the best, don't die for Windows.