Section Românã

here you can make posts that do not belong in other forums
caesar
Location: Iasi @ .ro Real Location: Behind you! Sexual Orientation: Damn Straight!

Post by caesar »

DaNuTz : Insectuta banuiesc ca se referea la celalt canal, asha zis oficial de help pt. aia din RO. hahaha, da orishicum chiar cservice sa fie cam aceiashi mincare de peshte e shi cu ala. Am fost de n ori sa le zic nishte chestii pt. a se face intr-un fel dreptate, da pe ei ca shi pe mine ma doare la basca de acuma, nu mai bag in seama orice sugaci care baga o reklama sau ceva in genu` asta, imi fak singur dreptate cu varf shi indesat. :smile:

Limbajul pe care il foloseste un om nu demonstreaza neaparat limita lui de gandire sau ceva in genul asta, poa e furios, ervos shi nu stie cum sa ishi versfe altfel nervii, se poate shi asha, nu?

Insectuta : mai mama, nu potzi sa faci nimic, adica nimic vizibil prea mult oricum, vrei sa fii cumva buturuga mica care rastoarna caru` mare sau ceva in genul asta, nu te mai obosi, sfatul meu, iti faci prea mult rau mai mult tie decat sa ii ajutzi pe ceilaltzi, cum se zice, facerea de bine e.. aia de mama. asha ca f**k it!

caesar
Location: Iasi @ .ro Real Location: Behind you! Sexual Orientation: Damn Straight!

Post by caesar »

E cumva lasa-ma ca sa te las..

ChipdaIes

Post by ChipdaIes »

ditt0 ... ce sa zic daca asa arati tu ca esti o lady jignind aiurea inseamna ca oile de ep camp sunt regine in fata ta

Insectuta

Post by Insectuta »

Servus,

Este vorba de canalul #roservice. Am intrat acolo si noaptea si nu era nimeni online. Plus ca am fost tratata de cateva ori cu brb in timp ce intrebasem ceva. Nu zic, baietii de acolo se pricep la ajutat lumea, dar...

*** Now talking in #RoService
*** Topic is 'Welcome to #RoService. Oficial Romanian Help Channel ( Wait for your turn, state your question (ENG or RO), else /part ! )'

Problema este alta... ei se autointituleaza canal oficial de help... dar nu au helperi oficiali.

E asta o problema... sau doar o furtuna intr-un pahar cu apa?

Plus ca habar nu au... spun ca un admin cservice are 1200 de puncte... eu stiam ca are doar 1000... unde e adevarul?
Plus ca nu au stiut sa raspunda la intre barea "Ce inseamna L din dreptul access-ului?"

Insectuta

evi|one

Post by evi|one »

accesele pe * merg pana la 1000, dar un CService Admin nu ajunge niciodata sa aiba 1000. atat au coderii (vezi nighty de exemplu). nivelul asta le permite sa dea doua comenzi in plus:

/msg x shutdown [motiv]

ca sa opreasca toata shandramaua (de asta il vezi uneori pe X iesind cu tot felul de mesaje de quit bizare)

/msg x quote <raw P10>

aici nu vreau sa intru in prea multe detalii, este o comanda folosita pentru debugging

cat despre L, inseamna ca inregistrarea este incarcata in memoria X-ului. dupa ce un utilizator se deconecteaza X pastreaza un timp informatia in memorie, pentru a nu fi nevoit sa se uite iar in baza de date in caz ca userul respectiv se intoarce imediat (interogarea unei baze de date atat de mari este un proces care consuma timp si resurse)

<font size=-1>[ This Message was edited by: evilone on 2002-10-02 08:07 ]</font>

bookmark

Post by bookmark »

ba chipândel tu cand ai zis de malibu te refereai la crasma de la tine din sat,nu? am crezut ca au omorat toti sobolanii acolo, tu cum de mai traiesti?
in privinta lui danutz nu trebuie sa va suparati. el este baiat finut si la azil l-au educat frumos. forma asta rara de oligofrenie de care sufera l-a transformat asa. v-ati suparat pe mine cand am zis ca sunteti 'fomishti'. daca va cereti scuze si sunteti cuminti poate va trimit un pachet cu ajutoare de sarbatori:)

caesar

Post by caesar »

E chiar absolut necesar sa ne aducem injurii unul altuia shi invers? eu personal cred ca nu.

ChipdaIes

Post by ChipdaIes »

book cacat cu piele tin sa te anunt oficial ca eu si multi alti romani ne cacam pe fitele tale de pularau infantil si ca asteptam cu mare drag sa ne faci cate un bot combinat cu o limba in partea din dos.
Cat despre cuvintele tale siropoase astept sa-ti trag un storp peste ochi sa te simti mai implinit.

caesar

Post by caesar »

heh. gata ma .. nu te mai atata de pomana ca nu are haz.

ditt0

Post by ditt0 »

Chipdales enough..forumul asta nu e ca sa-tzi descrii tu frustrarile.
Bookmark..whoever you are...let's stop this please. Certatzi-va pe private pe irc...si hai sa revenim aici la discutzii mai normale.

DaNuTz

Post by DaNuTz »

Neah ... doar imi exprimam *ura* pentru unii cu nasul pe sus ... ph34r my manhood you know what i mean? :grin:

DaNuTz

Post by DaNuTz »

oops ... cre'ca am postat aiurea da' nu e problem :grin:

caesar

Post by caesar »

heh, ce dispute interesante aici FIGHT! FIGHT! FIGHT! :grin:

caesar

Post by caesar »

Chiar ma nene, oare unde-s ashtia ciumegi? S-au dat la fund oare? :smile:

ChipdaIes

Post by ChipdaIes »

Bai pe mine pana nu ma linge book keke asta nu ma las capish ... :smile: