Section Românã

here you can make posts that do not belong in other forums
kid

Post by kid »

As propune ..
Care ar fi clasamentul celor mai importante persoane - de cetatenie Romana - de pe UnderNet? Analizati nu doar dupa rangul ce-l ocupa, ci si dupa cat de deschisi sunt la discutii. Spre exemplu, majoritatea persoanelor importante ale retelei refuza relativ des discutii cu userii normali, altii insa n-o fac. Cum ar fi clasamentul? Propuneri: evi|one (prea multe grade pentru a fi insirate) TheBeast, Adela, Chance, Laccc (membri ai comitetului CService), Bay, Windu, Speed^, tc (membri ai UserGuide - subcomitet al User-com). Nu am mentionat membri ai unor canale de ajutor ce nu sunt/considerate oficiale din motive evidente. Justificati-va alegerile.

evi|one

Post by evi|one »

Eu nu am chiar asa de multe "grade". Si de fapt nu sunt atat "grade" cat "responsabilitati" sau "locuri de munca".
I am a signature virus. Copy me into your signature to help me spread.

kenv

Post by kenv »

Cei mai deschisi la discutii vor fi intodeauna cei care fac parte din User-Com (pot sa si demonstrez acest lucru).
Iar dupa rang cred ca cei mai importanti ar fii TheBeast si _tim_ (pe care ai omis sa-l mentionezi/propui).
Image

#UserGuide Trainee
kenv@kenv.net

kid

Post by kid »

Evil, sunt destule si personal, le apreciez imens, poate mai mult decat orice alt Roman de pe retea. Kenv, nu l-am mentionat pe _tim_ pentru ca, dupa cum spuneam mai spre tinerete, IRCoperator poti ajunge peste noapte si fara prea multe eforturi. Exista N exemple. Membru al unui comitet oficial, in ani buni de munca. Asadar, astept clasamentul.

evi|one

Post by evi|one »

Heh. A aduce un server nou pe Undernet nu este chiar ceea ce as numi eu "fara eforturi". Incearca tu sa faci asta ;)
I am a signature virus. Copy me into your signature to help me spread.

kenv

Post by kenv »

kid wrote:IRCoperator poti ajunge peste noapte si fara prea multe eforturi... Membru al unui comitet oficial, in ani buni de munca.

kid wrote:a ajunge membru userguide este destul de simplu

Ajungand membru #userguide, ajungi si un membru user-com (comitet oficial).
Deci e alba sau neagra?

kid wrote:nu l-am mentionat pe _tim_ pentru ca, dupa cum spuneam mai spre tinerete, IRCoperator poti ajunge peste noapte si fara prea multe eforturi.

La fel sta treaba si cu un Administrator de server? :wink:
Image

#UserGuide Trainee
kenv@kenv.net

kid

Post by kid »

evi|one wrote:Heh. A aduce un server nou pe Undernet nu este chiar ceea ce as numi eu "fara eforturi". Incearca tu sa faci asta ;)

N-am facut referire la administratori de server. Pur si simplu, NU il consider pe _tim_ ca un posibil membru al clasamentului dorit. De voi il considerati, includeti-l, nu obiectez.

kenv, din propria vina, nu stiam ca fiind /helper/ pe #userguide, automat esti si membru user-com. De asa este, cu atat mai mult. Totusi, focus a bit, clasamentul unde-i?

Ts

Post by Ts »

Kenv, pentru a-ti linka un server trebuie sa dai vreun test? Chiar daca ar fi cum ai spus tu nu e usor sa ajungi membru #UserGuide!
Made in future...

YounGun

Post by YounGun »

Image

kenv

Post by kenv »

kid wrote:kenv, din propria vina, nu stiam ca fiind /helper/ pe #userguide, automat esti si membru user-com. De asa este, cu atat mai mult.

A fi helper pe #UserGuide nu e cam acelasi lucru cu a fii membru. Helper poate sa fie si un trainee (care nu este inca membru).
Si ca sa te convingi du-te aici.

kid wrote:Totusi, focus a bit, clasamentul unde-i?

De ce nu incepi prin a ne spune tu, care e ordinea membrilor dupa tine, ca doar tu ai "scornit" ideea asta.
Image

#UserGuide Trainee
kenv@kenv.net

Getodacul

Post by Getodacul »

A face un top... pentru asta trebuie sa cunosti toate persoanele din top.. altfel cum sa-i judeci? Cum il pot clasa pe X in fata lui Y in top fara sa-l cunosc pe Y? Ca idee, personal mi se par mai deschisi la discutie membrii user-com. Membrii romani ai comitetului CService sunt mai mereu inaccesibili unei discutii.. Poate au multa treaba de facut dar... cum se face oare ca imi raspund la intrebari membrii cservice de alte nationalitati iar cei romani, desi au idle o sec maxim doua tac cu incapatanare? Personal incep sa cred ca am ajuns sa ne desconsideram unul pe altul ca natie pentru simplul fapt ca avem mentalitatea ca romanii sunt intr-un fel sau altul!
Image
Drive defensively; buy a tank.

kid

Post by kid »

Ordinea - dupa parerea mea wrote:evi|one
Chance
Laccc
Bay
Windu
tc
Adela
TheBeast

Getodacul, clasamentul urma a fi facut dupa anumite criterii personale, deci dupa propriile considerente. Personal, îi cunosc pe majoritatea, in seama posibilitatilor si am putut a ma exprima in aceasta privinta. De nu-i cunoasteti, de ce sa nu o faceti acum?

Getodacul

Post by Getodacul »

<object@undernet.org>:
host undernet.sbg.org[66.218.53.89] said: 550 5.0.0 Mail
originating from that IP address is not welcome here. (in reply
to MAIL
FROM command)

--------------------------------------------------------------------------------

Reporting-MTA: dns; spf13.us4.outblaze.com
Arrival-Date: Sat, 10 Jan 2004 20:57:57 +0000 (GMT)

Final-Recipient: rfc822; object@undernet.org

Action: failed
Status: 5.0.0
Diagnostic-Code: X-Postfix; host undernet.sbg.org[66.218.53.89] said:
550 5.0.0
Mail originating from that IP address is not welcome here. (in
reply to
MAIL FROM command)

--------------------------------------------------------------------------------
Date: Sat, 10 Jan 2004 22:57:56 +0200
From: "Light Mind in the Dark World" <dc_land@hackermail.com>
Subject: I`m owner of a noreg channel (#dc).
To: object@undernet.org

P.S. Nu ma criticati degeaba pentru ca am postat aici si poate nu era locul.... Am postat si unde trebuie exact acelasi mesaj exceptand prezentul comentariu! Dar am vrut in acelasi timp sa arat ca e foarte greu de ajuns la cei cu putere de decizie de pe undernet. Doi la mana am vrut sa demonstrez ca e multa birocratie.... Am scris pe forum despre un canal in noreg mi sa spus: "Scrie la object@undernet.org" Am intrebat pe cateva canale de help si exact acelasi raspuns! Am scris complaint si degeaba! Si uite demonstratia ca si emailul ala e tot degeaba!
Image

Getodacul

Post by Getodacul »

Acum ma leg putin de clasament. Scriu un nou mesaj ca sa nu se incurce borcanele... kid ai lasat acolo un mic spatiu gol in dreptul locului 1 :) Ala e locul lui Speed^ nu? :lol: Nu am vorbit decat cu 3 persoane din clasament asa ca inca nu am un top! :)
Image

Dude

Post by Dude »

Getodacule tu nu stii ca trebuie sa ai telefonul de acasa al unui ircop de pe *.ro ca sa scoti chanul din noreg si / sau sa aduci X pe canal in 4 zile ??
Alt ceva... in topul ala apare Bay sau mi se pare mie ? Este Bay important ? De ce ? Pentru ca scrie cu majuscule sau pentru ca vorbeste respectuos cu oricine? Pentru ca si-a facut astfel o gramada de relatii ?
Mi se pare un fel de pact cu diavolul, sau in cel mai bun caz ceva gay. Sau mai bine o las mai moale cu Bayul pt ca tocmai ne-am certat si as putea sa fiu impartial.
Am vazut LOTR 3 8) yehahaha

Tot respectul pt evi|one care merita sa fie acolo unde este. Cat despre restul... hmm.. arr.. whatever :)
Dudes & dudettes