Section Românã

here you can make posts that do not belong in other forums
Razvanet

Post by Razvanet »

Nu m-am prins !!!
Care e ideea ? :confused:
Dream what you want to dream; go where you want to go; be what you want to be because you have only one life and one chance to do all the things you want in life.

kenv

Post by kenv »

Dupa locatie se pare ca e din Toronto, Canada... asa ca nu prea cred ca stie care e treaba cu Pruteanu... (nu cred ca ar avea de unde sa stie).
Nu poate sa fie alta explicatie... doar sa fii ":classic:" sa nu-ti dai seama..
No Offence!

Razvanet

Post by Razvanet »

Cine e si pruteanu asta ?
Ce intentii are.. ? :confused:
Dream what you want to dream; go where you want to go; be what you want to be because you have only one life and one chance to do all the things you want in life.

caesar
Location: Iasi @ .ro Real Location: Behind you! Sexual Orientation: Damn Straight!

Post by caesar »

Nu stiu daca m-ai luat la mishto puterfixer sau ai vorbit chiar serios dar sa stii ca se rezolva cu un e-mail cu dovada de atac asupra ta la ISP-ul atacatorului. Poate o sa fii mirat, poate nu.. se mai intampla si din astea. Inafara de aia de pe modem-uri, gen Xnet carora teoretic si cel putin si practic nu au ce le face pentru ca asa e serviciul oferit de ei, de 3 lei si 25 bani.. Teoretic, daca nu si practic, un proxy ar trebui sa logheze toate conexiunile facute spre el.. repet, teoretic. :)

A si acuma pe bune, cati ai auzit tu sa foloseasca proxy inafara de pentru explorer-ul pe care il foloseste (I.E. Opera, Netscape.. etc) aaa? ;)
Blame not on stupidity what is best explained by ignorance..

Razvanet

Post by Razvanet »

Despre ce e vorba aici ? :confused: :confused: :confused:

evi|one

Post by evi|one »

Incercati sa nu mai postati mesaje duplicate, e plictisitor sa le tot stergi. Razvanet, ultimul tau mesaj a intrat de 3 ori. Nu mai dati refresh dupa ce ati postat un mesaj.
I am a signature virus. Copy me into your signature to help me spread.

kid

Post by kid »

evilone, fii rau :)

evi|one

Post by evi|one »

/me growls

Razvanet

Post by Razvanet »

Imi pare rau, nu a fost intentia mea...dar cate odata se blocheaza si nu stiu daca la trimis sau nu..si atunci fac refresh...o sa incerc sa nu mai repet!

puterfixer

Post by puterfixer »

N-a fost misto, caesar, stiu foarte bine cum se face fiindca e o chestie care o practic suficient de frecvent. Am reusit sa formez niste relatii constructive si eficiente cu adminii catorva furnizori de servicii internet romani, dar nici cu cei straini nu mi-e rusine. E mai greu cu asiaticii, unde pur ?i simplu nu exista un admin care sa intretina un server, si atunci normal ca ala va fi spart urgent si folosit ca proxy, dar de obicei merge daca ridic problema la un provider de nivel superior. Am scris un articol despre hackereala, a fost publicat, va dau linkul daca sunteti cuminti ;)

Razvanet

Post by Razvanet »

Se schimba subiectul asa repede can nici nu mai stiu despre ce e vorba... :confused:

evi|one

Post by evi|one »

heh. you're funny... de parca ar sti cineva. raspunzi si tu la ultimul post.

Razvanet

Post by Razvanet »

lol....apropo am auzit ca multe domenii .ro au fost blocate si mai multi dau ban la cei cu .ro nu sunt asa placuti....aveti in plan sa faceti ceva ca sa schimbati acest lucru !

P.S. nu imi spuneti de mode +x ,vreau un raspuns serios...

evi|one

Post by evi|one »

Da... o sa angajam niste majorete, le ducem in toate marile orase din Europa si SUA si le punem sa imparta fluturasi despre cat de adevarati sunt romanii de pe Undernet. Daca ai ceva idei posteaza-le. Perceptia despre romani n-o sa se schimbe decat in momentul in care noi vom intelege sa ne comportam civilizat. Nu vreau sa-mi dedic viata educarii romanilor de pe undernet. De altfel ar fi putin ridicol sa incerc asa ceva, pentru ca sansele de reusita ar fi probabil 0.00

kenv

Post by kenv »

evilone wrote:Nu vreau sa-mi dedic viata educarii romanilor de pe undernet. De altfel ar fi putin ridicol sa incerc asa ceva, pentru ca sansele de reusita ar fi probabil 0.00

/me is 100% with evilone