Section Românã

here you can make posts that do not belong in other forums
sirAndrew

Post by sirAndrew »

da dar nu a durat mult
sirAndrew @ Undernet.org

8 years on this forum and i'm still the #1 poster around.

Spidel

Post by Spidel »

pai daca nu sunt nici un subiect de discutii, probabil de asta e mort :-?
"A wise man writes down what he thinks, a stupid man forgets what he thinks, a complete idiot punishes himself for what he thinks."

Getodacul

Post by Getodacul »

sirAndrew daca tot faci parte din staff-ul retelei undernet propune tu sa se introduca noi modurile ca pe quakenet:
Channel modes:
+C = no channel ctcp
+c = no channel colors
+N = no channel notices (include onotices)
+u = hide quit/part messages
+D = delayed join
Users mode:
+R = private messages only from logged users
Este o idee buna si asta va infrana atacurile cu boti si va spori controlul asupra canalelor! +D este deja implementat pe cateva servere undernet dar nu pe toate.
[img]http://www.geocities.com/yukfoitdfhsedrtewr645756hbfgt765/tancul.jpg[/img]
Drive defensively; buy a tank.

Spidel

Post by Spidel »

parca era un thread care a fost discutat :) dar nu sunt sigur.
"A wise man writes down what he thinks, a stupid man forgets what he thinks, a complete idiot punishes himself for what he thinks."

sirAndrew

Post by sirAndrew »

Spidel wrote:parca era un thread care a fost discutat :) dar nu sunt sigur.

Este dar mi-e lene sa-l caut.

Later edit: L-am gasit http://forum.undernet.org/viewtopic.php?t=3071

Modurile respective nu o sa fie incluse pe ircu cel putin pentru moment.

In alta ordine de idei depinde ce intelegi prin staff. Fac parte din staff pe forum si cam aici se opres "puterile" mele. Nu pot sa ma duc la isomer sau gte in privat sa le zic: "Dude how about implementinh this, i`m a forum moderator. " Cu alte cuvinte, outside the forum i`m a nobody!! :)
sirAndrew @ Undernet.org

8 years on this forum and i'm still the #1 poster around.

Sebi

Post by Sebi »

+D = delayed join - din cate stiu aceasta comanda exista :-?
With respect, Sebastian

mwx

Post by mwx »

Si probabil ca ar urma sa se redenumeasca si reteaua din Undernet in Quakenet2. Cand esti plictisit, iti vin tot felu de idei, dar la urma urmei .. e uman .
Regards, Lomax.

VisPufos

Post by VisPufos »

Imi este afisat cand vreau sa intru pe un server de undernet "G-lined (AUTO [1] Misconfigured Proxy Server. Please visit http://www.undernet.org/proxyscan.php".
Eu am netul de la UPC si nu am folosit vreodata proxy sau proxyserver.
Am dat un netstat -a si imi afiseaza urmatoarele: Image.
Ce tb sa fac sa nu mai imi iau din nou g-line?
Pls help me :-(

Spidel

Post by Spidel »

scaneaza-ti pc-ul, si dupa care trimite un e-mail la abuse@undernet.org incluzand ip si motivul pentru care ai luat gline.. dar inainte de asta iti recomand sa iti scanezi pc-ul de virusi/malwares/spywares si asa mai departe :)

VisPufos

Post by VisPufos »

Facut deja. Acum nu mai pot decat sa astept,nu? Cam in cate zile raspund?

LE: Solved :D

Spidel

Post by Spidel »

sincer n-am idee, depinde cate e-mailuri trebuie verificate si dupa care sa fie raspunse, in cel mai scurt timp cand cineva va ajunge si la e-mailul tau. 3-5 zile cred :)

Etherfast

Post by Etherfast »

De obicei o zi sau cel mult doua; asta daca ai inclus toate informatiile, sa nu adune ei. Rabdare :)
Etherfast

VisPufos

Post by VisPufos »

Mi-am rezolvat problema activand windows firewall. Oricum apreciez faptul ca am primit raspunsuri atat de rapid aici pe forum :)

Spidel

Post by Spidel »

Bravo :) ma bucur sa aud asta si n-ai pentru ce

Cristi

Post by Cristi »

Salut. Daca ma poate ajuta cineva .. am trimis mail la x@undernet.org in leg cu useru meu, cineva a fost ajutat de un admin de pe Undernet si a aflat pe ce domeniu am mailul de la useru Cristi. Nu mai exista acel mail pt ca domeniul era inchis, am zis ca o sa-l cumpar eu si am amanat pana s-a intamplat asta. Ieri 27 Ian .. toate bune .. useru normal la mine si azi cand intrai am gasit Cristi is ~Cristi@Cristi.users.undernet.org * Cristi nick-ul meu pe undernet e cR|sT|_18 , se poate verifica in logurile de la X .. ca tot timpu useru Cristi avea nick cR|sT|_18 . In ultimul an , chiar 2 ani sunt logat pe acelasi ip, de 2 saptamani nu am am access la acel ip si nu mai pot intra cu el si intru de la altu, stiu toate datele .. tot tot, de cate ori a fost suspendat si pe ca canale am avut si remusere .. tot tot. Tot timpu useru Cristi a stat cu invisible , X- Informatii despre: Cristi (630576) asta era numarul.
[11:18] -X- Informatii despre: Cristi (630576)
[11:18] -X- Currently logged on via:
[11:18] -X- cR|sT|_18!~Cristi@Cristi.users.undernet.org
[11:18] -X- Limba: 8
[11:18] -X- INVISIBLE is On
[11:18] -X- NOADDUSER is Off
[11:18] -X- VAZUT: in urma cu 0 days, 00:00:10
[11:18] -X- EMail: cristi@blackps.info
[11:18] -X- Last Hostmask: cR|sT|_18!~Cristi@69.55.239.27
[11:18] -X- Max Logins: 1
[11:18] -X- Canale: #Manuela (499), #HelpWorld (499), #VL (499), #coldasice (499), #Corabia (499), #balcesti (499), #Cristian (499), #Govora (400)
acesta era info-ul meu inainte sa-l pierd,
verificati si voi cand a fost inregistrat domeniul blackps.info , chiar azi si mi-l fura ala.

Domain ID:D16263246-LRMS
Domain Name:BLACKPS.INFO
Created On:28-Jan-2007 07:58:52 UTC
Last Updated On:28-Jan-2007 07:58:54 UTC
Expiration Date:28-Jan-2012 07:58:52 UTC
Sponsoring Registrar:Register.com (R140-LRMS)
Status:CLIENT TRANSFER PROHIBITED
Status:TRANSFER PROHIBITED
Registrant ID:9831776b6b0d8648
Registrant Name:Jennifer Williams
Registrant Organization:
Registrant Street1:590 Augusta Road
Registrant Street2:
Registrant Street3:
Registrant City:Belgrade
Registrant State/Province:ME
Registrant Postal Code:04917
Registrant Country:US
Registrant Phone:+1.20524445789
Registrant Phone Ext.:
Registrant FAX:
Registrant FAX Ext.:
Registrant Email:robilove21@ravefan.com
Admin ID:7368767b6abf1652
Admin Name:Jennifer Williams
Admin Organization:
Admin Street1:590 Augusta Road
Admin Street2:
Admin Street3:
Admin City:Belgrade
Admin State/Province:ME
Admin Postal Code:04917
Admin Country:US
Admin Phone:+1.20524445789
Admin Phone Ext.:
Admin FAX:
Admin FAX Ext.:
Admin Email:robilove21@ravefan.com
Billing ID:1003762b6ace4277
Billing Name:Domain Registrar
Billing Organization:Registercom
Billing Street1:575 8th Avenue
Billing Street2:
Billing Street3:
Billing City:New York
Billing State/Province:NY
Billing Postal Code:10018
Billing Country:US
Billing Phone:+1.9027492701
Billing Phone Ext.:
Billing FAX:+1.9027492701
Billing FAX Ext.:
Billing Email:domainregistrar@register.com

Nu stiu ce sa fac mai mult.Se vede pe fata ca e furat userul.Sunt curios cum a aflat ala zburchi ca el e sigur de mailul meu?A fost ajutat de un helper , admin ceva 100% .Nu am zis la nimeni pe ce am mailul, niciodata, cum de a aflat?

Am trimis mail si la cservice@undernet.org sper sa primesc un raspuns ceva, am loguri destule care dovedesc ca al meu e useru Cristi. Am facut useru pe forum aici din ianuarie 2006. Nu-l faceam de prost daca nu aveam eu useru Cristi .

Pot sa dau date destule in legatura cu useru, cel care il are acuma nu stie mare lucru.Nu stie pe ce canale am avut eu access . De o luna m-am cam lasat de mirc si mi-am dat remuser pe multe canale, care le mai stiu numele , am ramas doar pe cateva. Sa intre un admin ceva sa intrebe pe acele canale daca e userul meu , intru si eu si raspund la intrebarile care vor ei sa le demonstrez ca eu sunt cel care avea useru Cristi .
Zburchi e un lamer , are 1000 de boti care-i pune sa ia nikul Cristi mereu, cred ca e obsedat de nick-ul asta. A incercat sa-mi cumpere userul da nu l-am dat si acuma l-a furat.
ma poate invata cineva ce sa fac?
Cristi.users.undernet.org