Section Românã

here you can make posts that do not belong in other forums
DumbGirL

Post by DumbGirL »

sirAndrew wrote:Amu niiii Mai posteaza si dumbgirl pe forumul asta :)

Dragii mei nervosi, pardon useri...daca tot postam off topic hai sa totusi sa radem un pic. Si cum in sectiunea asta vi se cam rupe de reguli o sa postez un link zic eu dragut, cu ocazia pastelui la catolici:

http://www.smilesunlimited.net/photo5/bunny.shtml
Amu niii ca mai postez si eu
sirAndrew SHUT DOWN ca UP nu vrei

Dragutz site LoL
That's sooo like you and I :satisfied:
You Only See What Your Eyes Want To See

tommytee

Post by tommytee »

well then, welcome back to the posting section girl :P
Gunned up and clapped quick..

DumbGirL

Post by DumbGirL »

Thank You tommY :D
Din cate vad am pierdut mult pe aici .....
I got a lot of reading to do ....
You Only See What Your Eyes Want To See

Getodacul

Post by Getodacul »

Marturisesc ca am intentionat si eu sa comentez(aprobator) cand am citit postul needitat al lui Irku dar a intervenit judecata... nu-i corect sa judec ce-i in curtea vecinul... mai ales ca sunt aici in calitate de vizitator. Si as fi facut ceea ce nu-mi place sa se faca pe seama mea... sa judec superficial. Acum ca s-a lamurit chestia cu pastrarea sectiunii(trebuia sa o spui clar si la obiect din prima) , as dori sa va spun o idee nastrusnica.... ce spuneti de un joc opusul lui idle rpg ? Si nu pe un canal sa se tina evidenta pt ca daca ar avea succes ar iesi in trafic infernal! Eventual un bot sa faca prezenta! Ceva gen... "Daca nu scrii acum -Sunt on-line!- iti vei adauga la contor 4 ore." Ceea ce cere botul ar putea fi aleator sub diferite forme pentru a evita creerea unor scripturi cu raspuns automat! In rest principiul sa fie asemanator cu ce era pe #idlerpg . Ideea e noua, mai completati-o voi cum credeti.
Nu va chinuiti sa ma luati in bascalie daca credeti ca e o tembelitate! Cum am zis, e o idee nastrusnica!
[img]http://www.geocities.com/yukfoitdfhsedrtewr645756hbfgt765/tancul.jpg[/img]
Drive defensively; buy a tank.

tommytee

Post by tommytee »

Ideea e misto... dar iti dai seama ca ai nevoie de un numar mare de useri, plus ca fiecare tre sa strige 'prezent' la un anumit interval de timp... exact inversul lui Idlerpg, asta inseamna ca toti care nu au chef sa stea sa strige prezent vor da /part, pentru a nu li se adauga 'penalty'... In rest e o idee foarte misto :-)

Sper ca postul meu nu a fost o tembelitate. :lol:

Bafta, tT :D

Getodacul

Post by Getodacul »

Eventual part si quit sa se penalizeze deoarece se considera plecare... deci nu mai esti on-line. Iar part sa se penalizeze mai dur, deoarece e actiune voita... Deconectarea poate fi din cauze independente de user! Pe cand part in mod clar nu!
Iar toata chestia cu prezenta sa se petreaca pe privatul botului... nu pe canal! Si eventual cu timp din ce in ce mai scurt de raspuns.. Prima daca sa trebuiasca ca scrii ce iti cere botul in 2 minute... apoi din ce in ce mai scurt timpul... pana la cateva secunde. Iar daca persoana din lista care e la rand sa-si anunte prezenta nu e pe canal sa o sara automat si sa o penalizeze(fara mesaj pe canal in cazul asta)! Completari ar putea fi multe! Ideea in sine ... cred ca e originala chiar daca e inspirata din idlerpg.

sirAndrew

Post by sirAndrew »

Ideea suna bine, de facut un bot e mai greu dar nu extraordinar de greu. Asa cum ideea a fost modificata din rpg, se poate modifica si scriptul de la rpg sa faca tocmai invers....

Nu e o idee rea....
sirAndrew @ Undernet.org

8 years on this forum and i'm still the #1 poster around.

Irku

Post by Irku »

Sau pot coda eu un bot nou, desi ideea imi pare a irc dus la extreme. Iar extremele nu sunt bune.
Si cum in sectiunea asta vi se cam rupe de reguli
Da, mi personal se rupe :lol: :lol: :lol:
Si da, postul ala trebuia editat de catre un moderator. Chiar si eu recunosc.

LordMike

Post by LordMike »

mie nu-mi place perl (limbaju de programare adoptat de creeatorii idlerpg). Si probabil, are si rpg-ul asta un copyright ceva, trebuie respectate si cateva reguli. Probabil in alte tari, spre deosebire de a noastra, ramura politiei care se ocupa de asa ceva e mult mai dezvoltata si ne trezim cu FBI-ul la usa.
So, daca vreti sa fie modificat trebuie discutat in prealabil cu creatorul renumitului joc ;)
Parerea mea...
Regards,
LordMike
[img]http://www.danasoft.com/sig/NeverM0re.jpg[/img]

tommytee

Post by tommytee »

Nu cred ca exista vre-un 'copyright' asupra botului de pe idlerpg... Daca exista inseamna ca FBI'ul nu isi face treaba, am vazut o groaza de canale cu asemenea boti :-)

Btw, ce sa intamplat cu idlerpg ? Din cate am vazut canalul e +i si e creat pe 23 martie... (channel '/cycle'd' )

Getodacul

Post by Getodacul »

Idlerpg nu intra sub incidenta nici unui copyright... cand am jucat idlerpg era pe site-ul cu topul jucatorilor si un link de unde puteai downloada gratuit sursa. Si din moment ce pui pe net sursa oricarui program pentru a fi descarcata gratuit, orice pretentie asupra oricarui soft derivat se duc pe apa sambetei! Totusi cine se apuca ar trebui sa se intereseze precis. Sa nu apara surprize! :)

sirAndrew

Post by sirAndrew »

Cine se apuca? Pai getodacul...ma gandeam ca te apuci tu din momentul ce tu ai venit cu ideea, si poate o sa sara cineva (inclusiv eu) sa te ajute. Asta e problema romanilor, avem multe idei dar nu le pune in aplicatie....suntem lenesi...nimeni nu incepe un proiect ceva....vine doar cu ideea dar nu se apuca sa o puna si in practica. :oops:
sirAndrew @ Undernet.org

8 years on this forum and i'm still the #1 poster around.

tommytee

Post by tommytee »

If you start something... you can count on my services ;)
:oops:

jasee

Post by jasee »

sunt plictisit. someone entertain me. kthx :classic:
"Gods do not suffer pride in anyone but themselves." - Herodotus

jasee
http://forum.undernet.org/

Irku

Post by Irku »

Hai sa-l facem ca script de mIRC. Asa o sa putem scrie fiecare cate o parte. O sa fim cu adevarat un team, pt ca multi stiu mIRC scripting. Si putini stiu C, perl sau altceva.