Section Românã

here you can make posts that do not belong in other forums
Irku

Post by Irku »

youngun din cate vad m-ai catalogat deja ca wannabe. Ce suport mai vrei de la mine? Urma sa vina daca treceai peste faza cu vorbele goale. Dar asa... rip #dmsetup. Nu o sa va depasiti niciodata conditia. Conditie care de altfel nu se schimba niciodata.

FoXXy

Post by FoXXy »

Antivirusurile bune is in engleza ... soarta ... Dar nu se gasesc romania sa-l traduca nici macar unul ... Romani se ocupa de hackerit si nu de unhackerit ...
De exemplu am primit un mail la panda cu o cerere de traducere ( pe mailul meu ISP deci nu e spam ... iar panda antivirus mi-a pus o fereastra pe care zicea "This email is from a PandaAntiVirus inginer" )
Sau asa ceva ... deci m-am apucat deja de treaba ...
Dupa ce le-am raspuns mi-au trimis un program prin care sa-l traduc si acuma merge de minune

P.S. 1. Apucatzi-va si voi de ceva bun nu numai de dezinfectarea mIRC
P.S. 2. Mi s-a promis 500$ daca reusesc si eu zic ca mi da degeaba :lol:

FoXXy

Post by FoXXy »

Irku wrote:youngun din cate vad m-ai catalogat deja ca wannabe. Ce suport mai vrei de la mine? Urma sa vina daca treceai peste faza cu vorbele goale. Dar asa... rip #dmsetup. Nu o sa va depasiti niciodata conditia. Conditie care de altfel nu se schimba niciodata.

In sfarsit cineva care isi da seama de situatia canalelor #vh , #dmsetup ( care zic eu a acceptat ca helperi toti "fraieri" ) si #nohack ( care contine NUMAI FRAERI ! ) . Asa ca RIP !!! Si faza cu chestia aia ...

sirAndrew

Post by sirAndrew »

FoXXy wrote:Antivirusurile bune is in engleza ... soarta ... Dar nu se gasesc romania sa-l traduca nici macar unul ... Romani se ocupa de hackerit si nu de unhackerit ...
De exemplu am primit un mail la panda cu o cerere de traducere ( pe mailul meu ISP deci nu e spam ... iar panda antivirus mi-a pus o fereastra pe care zicea "This email is from a PandaAntiVirus inginer" )
Sau asa ceva ... deci m-am apucat deja de treaba ...
Dupa ce le-am raspuns mi-au trimis un program prin care sa-l traduc si acuma merge de minune

P.S. 1. Apucatzi-va si voi de ceva bun nu numai de dezinfectarea mIRC
P.S. 2. Mi s-a promis 500$ daca reusesc si eu zic ca mi da degeaba :lol:

Parerea ta moshule... De rav ai auzit? probabil ca nu erai prea ocupat sa faci rau, asa ca taci si nu mai vorbii despre ce nu stii....dute si lasa-ne pe noi sa devirusam si sa ajutam useri ca ne simtim tare bine cand facem bine nu rau!
sirAndrew @ Undernet.org

8 years on this forum and i'm still the #1 poster around.

Irku

Post by Irku »

FoXXy nu poti judeca atatia oameni dintr-o data, asa, pur si simplu, fara sa stii exact despre ce vorbesti. Eu chiar stiu, nu am vorbit doar de dragul de-a-i face suckeri.

roster

Post by roster »

Foxxy, te rog, fa-ne la toti o favoare si pierde-ti parola la userul de pe forum, sau sterge-ti contul, sau fa ceva doar NU MAI POSTA CHESTII AIUREA. Mai bine fa si tu ceva util, si du-te la scoala... de fapt du-te dar si invata, sau daca nu esti la scoala du-te si tu la un serviciu si intretine un pensionar (daca nu ai stiut fiecare persoana lucratoare intretine cel putin un pensionar) pt ca o sa vina si randul tau cand o sa te intretina altii. :D Sincer, fara nici o jignire, m-am saturat pana peste cap de tine si de laudele tale. Numai gura e de tine, ca faci, ca dregi, ca rupi undernetul in doua si de fapt... ma abtin!

Regards, Roster 8)

tommytee

Post by tommytee »

Oamenilor, puteti sa terminati si voi o data?
Gata a-ti vorbit, v-ati insultat, vedeti voi vreo alta sectiune in care sa se certe lumea atat ?
:roll:
Gunned up and clapped quick..

sirAndrew

Post by sirAndrew »

Ai vazut tu alta natzie de oameni sa se "omoare" intre ei ca noi tommy? Sigur, se bate o natzie cu alta natzie din motive politice, sociale, religioase, rasism, etc.

Asa ca nu te mira.

Vorba ceea: If you can`t beat them, join them! :devil:

Singurul lucru care ar pune capat scandalului ar fi inchiderea sectiunii, care a fost aproape inchisa acum ceva timp si nu-i mai dau viata lunga! Dar ma rog!
sirAndrew @ Undernet.org

`Dj

Post by `Dj »

Pot sa zic ca in sectiunea asta au fost scrise numai prostii si certuri, nimic legat de undernet, sau intr`o masura prea mica..Numai sa va ceratati stiti..

Getodacul

Post by Getodacul »

1. Noi suntem romani! :)
2. Sunt certuri? Nu va place? Propuneti ceva constructiv.
3. Eu am incercat sa propun altceva dar vad ca repede s-a schimbat subiectul!
4. Propun ca in formularul de creare a unui user pe acest forum sa includeti si un test de inteligenta!
5. Inchiderea sectiunii nu rezolva mare lucru. Oamenii tot o sa existe si o sa aiba acelasi temperament. Si o sa gaseasca pe alte sectiuni "parteneri" de "discutie". E ca si cum ai vrea sa opresti ciuma desfiintand spitalul si dand drumul la ciumati pe strazi! :D
6. Sunt convins ca daca s-ar intalni fata in fata cei ce posteaza aici n-ar iesi nici o cearta. Ar iesi caterinca si glume(proaste sau nu)... Aia mai rigizi s-ar tot schimba la fata precum cameleonii si s-ar infunda intr-o bere. 8)
Image
Drive defensively; buy a tank.

Irku

Post by Irku »

Eu nu vreau sa-l cunosc pe sirAndrew :DDDD

`Dj

Post by `Dj »

Sunt sigur ca el 'vrea' sa te cunoasca pe tine :P

sirAndrew

Post by sirAndrew »

De fapt as vrea sa-l cunosc pe irku dar in calitate de psiholog sa intzeleg de unde atata rea-vointza. Nu, numai pe el ci pe toti care se inscriu in stereotipul "hackerului" roman. Sau poate ca nu imi doresc asta...ma rog...nu e forumul locul unde sa discutam despre asa ceva.
sirAndrew @ Undernet.org

LordMike

Post by LordMike »

Asa cum a spus si tommytee ar trebui sa incercam macar sa facem din subiectul acesta unul mai bun. Si din Undernet o retea mai buna. Este un lucru cunoscut ca cea mai mare parte a utilizatorilor Undernet sunt romani. Coderi au facut si inca fac tot ce le sta in putere pentru a creea, dupa parerea mea, cel mai original Network service (GNUWorld). Am putea sa contribuim sa corectam macar imaginea facuta de anumite persoane acestei retele, care este pe locul 2 sau 3 ca numar de utilizatori (dupa Quakenet si EFnet), dar pe primul loc din punct de vedere al staff-ului.
Regards,
LordMike
Image

Irku

Post by Irku »

Eu nu sunt hacker. Daca cineva credea ca a gasit prototipul hackerului in Irk, s-a inselat amarnic. Eu imi dau doar cu parerea acolo unde cred ca stiu mai mult decat altii. Si cred ca am cam facut-o lata.
Inca o data deci, hackerii adevarati nu dau toata ziulica din gura pe forumuri despre daily troubles pe a 3a retzea de irc din lume. Ei turuie pe forumuri legate de asm sau C. Dar sa nu mai vorbim despre hackeri, ca poate se trezeste vreun moderator (care eventual nu stie romana) sa dea ctrl+f "hack" pe pagina asta, sa intre la banuieli si sa ne inchida bâlciul.