Section Românã

here you can make posts that do not belong in other forums
Omikron

Post by Omikron »

salutari la toata lumea, habar n-aveam ca are si romania o forma de reprezentare pe net... si inca una de 67 de pagini :)
Frumos!
Uhm ce sa zic stiu ca a trecut anul nou de vreo 2 saptamani dar la multi ani tuturor!
A si daca se poate... sa expulzam macar 20% din populatia de "skript-kiddiez" din Romania sau macar sa le schimbam cetatenia!
Numai bine! :)

Irku

Post by Irku »

deci... ajuti baba sa treaca strada in continuu ? nu o iei razna ? sau.. castigi ceva ? :lol: Nu ma intereseaza. Stiu ce castigi, dar NU merita. Ar fi fost interesant doar sa fac vreun helper sa recunoasca.

Getodacul

Post by Getodacul »

IrKu dar crezi ca mai face cineva orice numai pentru imbunatatirea imaginii proprii in sinea lui? Interesul poarta fesul! Deci sunt cateva motive din cauza carora cineva ajuta babele si orbii sa treaca strada: Ori sunt babe de 20 de ani cu picioare pana-n maseaua de minte, ori orbul ala are mostenire, ori se vede vreo amenintare si baba e un scut de moment ...(a se adapta la undernet) :) :D
Image
Drive defensively; buy a tank.

MartYanu.

Post by MartYanu. »

Aruncati o privire.. http://forum.undernet.org/viewtopic.php?t=1735
Imi pare foarte rau ca din cauza unor lameri suntem considerati niste persoane jalnice.. dar.. asta este.

Nu pot sa spun decat ca.. orice am face, nu mai putem reface imaginea Romaniei pe IRC.
The new project will be published, IRC Security.

Irku

Post by Irku »

martiane postezi broken links?
Nu vad de ce tre sa ne obosim sa intretinem o imagine buna :lol:
Avem de castigat si din cea rea. Lumea fuge de noi.

justme

Post by justme »

Salut! Are careva idee de un program pentru Nokia 6260 care sa se poata conecta la MSN Messenger (eventual si alte : Yahoo.. etc.)
Va rog, raspundeti-mi.
Multumesc anticipat. :lol:

roster

Post by roster »

Bingo! 100 de puncte pentru Martyanu. Sa fim seriosi, din 1998 romanii au invadat IRC-ul si din diverse motive, le-a fost mai usor sa inceapa cu floodul/ddos/alte abuzuri decat cu "help-ul". Ce pot sa zic; mintea romanului cea creativa. :-?

roster

Post by roster »

Nu stiu despre tine Irku, dar mie nu-mi place sa fiu dat la o parte doar pt ca sunt roman. Desi, nu pot sa nu recunosc ca in ultimul timp multi din "anturajul" meu si-au dat seama ca nu toti romani sunt lameri, si nu ma refer la alti romani ci la persoane *importante* si nu numai.

Sa inteleaga toti pt totdeauna, NU TOTI ROMANII SUNT LAMERI SI NU TOTI SE OCUPA CU DDOS/FLOOD/etc, DOAR *MAJORITATEA* (95%).

Irku

Post by Irku »

Bine Roster, e bine ca am lamurit si problema asta :lol: :lol:
Pe mine nu ma deranjeaza. Singura data cand m-am simtit dat la o parte de straini nu a fost din cauza ca eram roman, ci prost. Uh, bine ca mi-am dat seama la timp.
By the way, era ceva legat de filosofie, nici hacking, nici nationalitate, nici rasa, NIMIC. Doar o convingere. Deci ar trebui sa nu ne mai plangem.. suntem o tzara de manelisti cocalari si unii (cei 5% ai lui roster) se mai ridica uneori din negura.

Si.. la inceput nu stie nimeni ca esti roman. Bine, poate doar stafful Undernet care vede pe sub adresele virtuale .undernet.org.

Getodacul

Post by Getodacul »

roster de unde ai scos-o pe asta ca 95% din romanii de pe undernet sunt flooderi sau alte specimene IRC rauvoitoare? Sa fim seriosi! O majoritate de 51% din romani... hai mai merge asa.. :) Si daca va ganditi putin, o sa gasiti in realitatea din jur explicatiile.... Iar din cei 51% cam 95% sunt adolescenti... vor sa se simta puternici, rebeli, etc. Si cred ca am mai zis asta intr-un post anterior: JUDECATI PERSOANA NU NATIUNEA! Pe Terra suntem 6 miliarde se specimene unice!(excluzand clonele) :) Sunt o gramada de straini flooderi in nenumaratele retele IRC existente! E normal ca daca undernetul e populat in majoritate de romani, acestia sa creeze problemele cele mai multe!
Image
Drive defensively; buy a tank.

FoXXy

Post by FoXXy »

Si ce daca suntem 99,9% hackeri ? Asta e viatza ... daca mai si ajutzi devi lamer in toata regula :) de ex cand "eram" eu hacker si helper la un loc furam 50chan/an :)) putzin pt RIPPERRI de pe atunci :) dar si pe CC-uri aveam sute de $ :)) Asa iau eu bani din IRC :) Cel putzin luam :classic: :devil:

Irku

Post by Irku »

:lol: ce prost esti hackere! Oamenii k tine ne fac tara de cacat. Dar, dupa cum spuneam.. tot e bine ca iesim in evidenta, ca avem un nume. "Hackerii romani" sunt cunoscuti.. asta e stiut. Nu chiar ca cei rusi, dar asta e alta poveste.

FoXXy

Post by FoXXy »

HAcker a ? Nu mai sunt ba dobitocule ! Vorbeam de cand "eram" hacker !
Si sa stii ca Hackeri Romani sunt foarte cunoscuti in lume ! Asa ca hai fugi ca sa nu se uite pe forum si sa mai si sparga pe aici :P

sirAndrew

Post by sirAndrew »

Frumos, doi lameri se cearta si se injura....irku si te mai intrebai dc sectiunea romana urma sa fie inchisa. Uite de ce. De data asta iti promit ca o sa fie inchisa tocmai pentru a scuti ceilalti useri ai forumului ce circul provocat de coeficientul de inteligentza pe metru patrat al romanilor adica -1 In cazul exceptiilor....asta e o sa ne descurcam si fara o sectiune romana.
sirAndrew @ Undernet.org

8 years on this forum and i'm still the #1 poster around.

tommytee

Post by tommytee »

Foxxy erai, ai fost sau esti e cam acelasi lucru :) :o

Problema este ca românii nu au fost 'educati' cum sunt tzarile din vest :oops: si asa sa ajuns ca un 'cunoscator' al internetluli sa aleaga partea rea, si anume se vede ca e usor sa floodezi, sa platesti diverse servicii cu banii altora ( si tot felul de alte tampenii ) , decat sa stea in banca lui sa reactioneze ca un om civilizat..
Oricum, tot ce se intampla cu romanii de pe internet ( nu neaparat IRC ) e ingrijorator, pe zi ce trece reputatia romanilor si a Romaniei se degradeaza ;)
:roll:

Best regards, tommyTee.
Gunned up and clapped quick..