Bucharest.Ro.eu.undernet.org

here you can make posts that do not belong in other forums
play

Post by play »

Este primul meu mesaj si consider ca mai intai de toate trebuie sa salut pe toti vizitatorii acestui forum.
In momentul in care scriu mesajul asta serverul se afla in testlink si eu unu tare m-as bucura sa fie linkat, prin asta cred ca s-ar face un pic de dreptate fata de userii romani care mereu au fost discriminati in comparatie cu altii. Mi-ar face placere sa discutam pe tema acestui server si sa ne dam seama ca este un lucru bun in favoarea userilor romani. Totusi am o nelamurire legata de engleza care e folosita si in numele serverului si in MOTD, daca serverul este exclusiv destinat userilor din .ro si .hu nu inteleg de ce trebuiesc cele doua specificate mai sus sa fie scrise in engleza, poate ca justificare veni "politica undernetului" dar pana acum nu au mai fost servere destinate exclusiv unei tari, ma rog doua. Cu respect, play

caesar
Location: Iasi @ .ro Real Location: Behind you! Sexual Orientation: Damn Straight!

Post by caesar »

Auzi ma nene, daca serveru` ala e in test link inseamna ca aia shi-ai schimbat opinia fatza de cei din RO, ceea ce pare cam greu de crezut, da in fine.. Dupa parerea mea o sa fie server din RO cand o zbura porku`, cea ce nu e chiar asha imposibil da in fine, pe o durata lunga tare tot e, nu? Shi la o adica.. zic aia ca is cumintzi shi ca nush ce.. da pana mea.. uite ca o sa vezi ca iese nasol, cutare e ircop shi e ciumeg, ca asha e la inceput, nu ca astia care is acuma nu mai fac cate o isprava din asta, sa ishi ia op la un amic pe canal shi alte faze, da in fine.. Bafta shi multa apa la popushoi!

kenv

Post by kenv »

Sunt de acord cu play in totalitate (aproape) :wink:. Adevarat ca MOTD-ul ar putea fii in limba romana, dar nu tre sa facem "taraboi" acum pentru numele serverului ca nici rusii nu zic "Moscow" asa cum este scris in numele server-ului lor.
P.S: Succes in continuare cu serverul :wink:

Guest

Post by Guest »

I'm here.

ShafaGirl

Post by ShafaGirl »

Hiyas, yessssss its Greaaaatt!!! hehehe lets hope test link period will be done fats and susscefull :)
Congrats to timi_ and all others who really did it :P

Shafa
======

caesar
Location: Iasi @ .ro Real Location: Behind you! Sexual Orientation: Damn Straight!

Post by caesar »

Your english sucks. :smile:

Oricum, la partea cu motd-ul, care il citeste ca eu unu` nu il citesc. :smile: Poa sa scrie acolo ce o fi, ca nu ma intereseaza.

caesar

Post by caesar »

a, shi chiar sa nu uit: http://www.irc-junkie.org sa vedetzi shi voi cum este prezentat un articol despre asta.

DaNuTz

Post by DaNuTz »

Cooooooooooooooooooooooooooool :grin: :grin: :grin: :grin:
In sfarshit un server romanesc. Numai bine shi bafta _tim_ :razz:

/me happy

caesar

Post by caesar »

La cum ii stiu pe astia de la RDS + cam ce e pe la noi chiar shi asha nu dau multe shanse, da ma rog sa nu il deoki, shi sa fie shi el un avorton :smile: ii urez multa bafta ca o sa aibe nevoie o caldare, un sac, un camion ceva inm genu` oricum :wink:

DaNuTz

Post by DaNuTz »

rofl :grin:

Insectuta

Post by Insectuta »

Servus tuturor,

Sa fie intr-un ceas bun :smile: Hai sa deschidem o sampanie, sa luam cate un piscot si sa ne tinem flooderii in frau. Sa fim mandri ca exista un server de undernet in Romania si sa avem grija de el!
Felicitari realizatorilor si celor care se ocupa cu intretinerea!
Hâc! :smile:

Insectuta

moshu

Post by moshu »

Pai.. cica hai sa postez si eu acilea. Vreau sa il felicit pe _tim_ & co. pentru ceea ce au facut. Adica.. un server romanesc inseamna, totusi, ceva. Am face bine sa ne aducem aminte ca, totusi, avem cel mai populat canal de pe Undernet, si mi se parea aiurea sa nu avem un server, sau reprezentanti CService (cum se intampla vreo cateva zile mai devreme). Ma rog, sa ma anuntati, totusi, si pe mine cand se termina test linku` . Ok ? Hai .. o zi buna :smile:
Linux is the best, don't die for Windows.

Guest

Post by Guest »

I'm here !

Ghost^dog

Post by Ghost^dog »

mda mei sa traiasca servu....eu de obicei injur .ro ca nu stim sa facem si noi treaba ca aialalti...eh acu se mai vede ca se poate si la noi.....sa tina....atata zic...sa tina...l0l play mane tot nu tia convenit chestia aia si ai pus-o in forum :smile:)hehhe bravo...sa fie linkat si sa fie stabil....ash avea o dorinta de la servu asta daca se uita _tim_ ...sa poata sa sustina mai multe canale pe user ..ca mesa...ca unii dintre noi vor sa faca un shell provider romanesc si near folosi un server care sa lase multe canale....norok

Ghost^dog

Post by Ghost^dog »

de asemenea check this out dragi romanasi : http://www.Service-undernet.eu.tt si http://www.mIRC.us.tt poate va va placea

<font size=-1>[ This Message was edited by: Ghost^dog on 2002-09-29 19:57 ]</font>