It is currently Wed Aug 15, 2018 2:17 am

All times are UTC [ DST ]

Page 4 of 129 [ 1931 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 129  Next
Author Message
 Post subject:
PostPosted: Fri Apr 19, 2002 11:35 pm 

On 2002-04-19 10:43, infern0 wrote:
Ben Birþey Sorcaktým Linux Kullanmak ve O konuda iyi bir þeyler bilmek istiyorum PC ye linux kurdum ne modemi ne ekran kartýný yükleyebildim 1. sorunun bu driverlarý bulabileceðim 1 adres varmý
>
Linux`ta driver diye bir$ey yok.
>
2.si Linux Bilgimi Kendi Kendime Mi Geliþtirebilirim Yoksa Kursu Felan Varmý Kursu Felan varsa Bilgi Verirseniz Sevinirim --- :wink:
>
http://www.google.com
Linux Egitim diye arastir bir suru site var basit egitim veren. Burasi ile basla ingilizce biliyosan hersey dahada kolay HOW-TO lari okusan zaten yeter.
Saygilar.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sat Apr 20, 2002 4:33 am 

aspirinn kimin hacker oldugunu bi allah bide hacker olan kisi bilir inan ki.. Fakat ben bizim tartistigimiz seylerle bu uzun yazinin manasini anlayamadim pek.. Herneyse.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sat Apr 20, 2002 11:36 am 

Öncelikle Selam Forum Kardehsleri :smile:
Aspik Öncelikle Yazdýgýn Yazý Güsel Olmus Yada Copy Paste Yaptýgýn Yazýmý Desem :smile:
Linux Cok Karýþýk Bisehy Ben Hic Kullanmadým Ama Kullan Coq Kiþi Tanýyorum Eger Linux Hemen Gecerseniz Beklemedýk Sorunlarla Karþýlaþabýlýrsýnýz Bence Ya Windows 2000 Tabanlý Nt'den Baslamalýsnýz Yada Biras Daha Sabýr Edin Yakýnda Lindows Net Cýkacak Onunla Linux Gecersiniz..

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sat Apr 20, 2002 12:57 pm 
Tartýþtýgýnýz Konu Lamer Likti Eski Konularýn Hepsini Okudum.Ve Kendimce Bir Açýklama Getirdim.K-musti Mesela Lamer Mi Degilmi Lamer Degilse Hacker mi O Zaman Bu Kendim Ýçin de Geçerli. :roll: Baþka Bir Þey Daha Böyle Bir Formun Açýlmasý Çok Güzel Ama Burayý Bilmeyen Nice Türkler Var Burayý Yaygýnlaþtýrsak Bile Eminim Ki Küfürleþmeler,Hakaretler Olacaktýr.Mesela Cava Sen Seni Tanýdýgým Kiþilerden Bi Çoðu Sevmiyor..Nedeni Gayet Açýk Ýlkleri Bende Sevmiyodum.Çünkü Kendini Beðenmiþ Biri Olarak Görüyodum Sonradan Konuþtukça Nasýl Biri Oldugunu Anladim.Ve Bir Baþka Diycegim De Cservice de Yabancý lar, Ana Dil Orda Ýng Ama Mesela Sadece Türkçe Bilen Bir Ýnsan Orda Yardým Edemez mi ? Diyceklerim Bu Kadar. ;)

Post subject:
PostPosted: Sat Apr 20, 2002 1:00 pm 
Bu arada Þu Gülücükleri Neden Çýkaramýyom :razz:

Post subject:
PostPosted: Sat Apr 20, 2002 5:41 pm 

Selamlar,

Ben girmeyeli ne kadar çok þey konuþmuþsunuz burada :smile:
Cavalry So'deki arkadaþýmm personel müdürü
sen ne tür biri ile görüþmek istediðini söylersen isteðine uygun bir kaç kiþi buldurtup e-posta attýrmaya çalýþýrým sana :smile:
Baþka baþka, evet aslýnda sohbet etmek için yada fikir alýþveriþinde bulunmak için ayrýca bir kanal kurulabilir neden olmasýn, burada herkes diðerlerine iyi bildiði þeyleri öðretirse hepimiz daha çok þey öðrenmeiþ oluruz buda her 1ey için faydalý 1þeydir. Acaba anlatabildimmi :smile:

Saygýlar

Cti-

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sat Apr 20, 2002 11:00 pm 

On 2002-04-20 06:36, Wjhez wrote:
Öncelikle Selam Forum Kardehsleri :smile:
>
selam
>
Aspik Öncelikle Yazdýgýn Yazý Güsel Olmus Yada Copy Paste Yaptýgýn Yazýmý Desem :smile:
>
Kendisinin yazdigini hic bir zaman soylemedi zaten. Bence bu cumleyi yazmana gerek yoktu.
>
Linux Cok Karýþýk Bisehy Ben Hic Kullanmadým
>
Hic kullanmadigin birsey hakkinda yorum yapmamalisin, ben domates corbasi hic icmedim, ama tadi kotu demek gibi birsey olur. Tadina bakmadigin birseyin tadini nasil bilebilirsin ki?
>
Ama Kullan Coq Kiþi Tanýyorum Eger Linux Hemen Gecerseniz Beklemedýk Sorunlarla Karþýlaþabýlýrsýnýz Bence Ya Windows 2000 Tabanlý Nt'den Baslamalýsnýz Yada Biras Daha
>
Windows icinde kaldiginizda NTde 2000de XPde 98de MEde kullansaniz fark etmez, hepsi ayni kernel uzerine yazilan farkli ust kernel cekirdeklerinin birlesmesiyle olusan isletim sistemleri, linux farkli, linux zor, ama linux en iyisi
>
Sabýr Edin Yakýnda Lindows Net Cýkacak Onunla Linux Gecersiniz..
>
HAH. diyorum sadece. Microsoft urunlerini birakin yaw
>
Saygilar
Cavalry
Mail: cavalry@hello.com

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sat Apr 20, 2002 11:09 pm 

Lindows nedir ?

Lindows'u kýsaca özetleyecek olursak Windows ve Linux iþletim sistemlerinin ayný platformda buluþturulmuþ bir versiyonu diyebiliriz. Linux kadar güvenli ama ayný zamanda Windows kadar kullanýcý dostu olan bu iþletim sistemi ayrýca Windows'u býrakýp,
Linux'a geçmek isteyenler içinde aracý bir kapý olabilecek nitelikte...
Projenin yaratýcýsý ayný zamanda Mp3.Com'unda yaratýcýs olan (daha sonra bu firmayý Vivendiye 106 Milyon dolara satmýþtý) Michael Robertson.Þu anda 22 kiþikil bir ekip gece gündüz Lindows için çalýþyýr ilk çýktýðýnda tahmini olarak 100$'dan satýþa sunulacak olan Lindows'un
test sürümüne ise Lindows haber listesine üye olup sahip olabilirsiniz...

Benden bu kadar :smile:

Cti-

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sat Apr 20, 2002 11:12 pm 

On 2002-04-20 07:57, aspirinn wrote:
Tartýþtýgýnýz Konu Lamer Likti Eski Konularýn Hepsini Okudum.Ve Kendimce Bir Açýklama Getirdim.
>
anladim.
>
K-musti Mesela Lamer Mi Degilmi Lamer Degilse Hacker mi O Zaman Bu Kendim Ýçin de Geçerli. :roll:
>
Kmusti ne lamer, nede hacker, sadece ortaokula yada liseye giden bir cocuk, yaptigi seylerde yasina gore normal.
Liseye giden diger kisiler alinmayin eger siz bu davranislari yapmiyorsaniz bu sizin olgunlugunun belgesidir.
>
Baþka Bir Þey Daha Böyle Bir Formun Açýlmasý Çok Güzel Ama Burayý Bilmeyen Nice Türkler Var Burayý Yaygýnlaþtýrsak Bile Eminim Ki Küfürleþmeler,Hakaretler Olacaktýr.
>
Olsun ne yapalim, kufur yiye yiye degistiricez bu milleti. Kufur ederler soverler ama hakli oldugumuzuda bilirler.
>
Mesela Cava Sen Seni Tanýdýgým Kiþilerden Bi Çoðu Sevmiyor..
>
Bende onlara a$ik degilim yani :razz:
>
Nedeni Gayet Açýk Ýlkleri Bende Sevmiyodum.
Çünkü Kendini Beðenmiþ Biri Olarak Görüyodum
>
Kendimi begeniyorum :smile: Bu kadar kotu soze madur kalan bir toplumun icinden cikip o sozleri soyleyen insanlari onlardan sonra gelip gectigim icin, aptal turkler diyenlere email listlerde, kanallarda, back kanallarda agizlarinin payini verdigim icin kendimi seviyorum.
>
Sonradan Konuþtukça Nasýl Biri Oldugunu Anladim.
>
Benim nasil biri oldugumu bilmiyorsun, eger bir kisinin lamer olmadigini anlarsam onun icin herseyi yaparim. Ama benim icin herkes baslangicta lamerdir. Lamer olmadigini ispatlamak zorunda bana bir kisi benim iyi yanimi gormek isterse, buda pek kolay degil. Emin olunki sizin dusunebileceginiz herseyi ben dusunuyorum benimle konusurken, o yuzden durust olursaniz benim herzaman arkadasim olabilirsiniz.
>
Ve Bir Baþka Diycegim De Cservice de Yabancý lar, Ana Dil Orda Ýng Ama Mesela Sadece Türkçe Bilen Bir Ýnsan Orda Yardým Edemez mi ?
>
Edemez.
>
Diyceklerim Bu Kadar. :wink:
>
Saygilar

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sat Apr 20, 2002 11:25 pm 

Cava,

"... Ama benim icin herkes baslangicta lamerdir. Lamer olmadigini ispatlamak zorunda..."

Afedersin ama bu lafý söylemiþsin, peki senin "türkler lamerdir" diyen yabancýlardan farkýn kaldý mý?
Tamam, "kimseye güvenmiyorum" desen anlarým, fakat bu kadar ön yargýlý olmamak lazým...
Tabii "benim için" dediðin gibi, bu senin fikrin saygý duyuyorum :smile:

Ama benim fikrim ise, tanýþtýðým kiþiye güven duymam, ama bu güveni davranýþlarýyla ve kiþilikleriyle onlar kazanýr...

Saygýlar...

Who is a lamer? -> http://www.lamerism.com/
 Profile  

Post subject:
PostPosted: Sat Apr 20, 2002 11:26 pm 

On 2002-04-20 12:41, crazyl0ve wrote:
Selamlar,
>
Selam
>
Ben girmeyeli ne kadar çok þey konuþmuþsunuz burada :smile:
>
Son gunlerde yeni arkadaslarda geldi guzel bir sohbet ortami oldu insallah bozulmaz.
>
Cavalry So'deki arkadaþýmm personel müdürü
sen ne tür biri ile görüþmek istediðini söylersen isteðine uygun bir kaç kiþi buldurtup e-posta attýrmaya çalýþýrým sana :smile:
>
Gerek yok. :smile: Sadece sordum o kadar onemli birsey degil.
>
Baþka baþka, evet aslýnda sohbet etmek için yada fikir alýþveriþinde bulunmak için ayrýca bir kanal kurulabilir neden olmasýn, burada herkes diðerlerine iyi bildiði þeyleri öðretirse hepimiz daha çok þey öðrenmeiþ oluruz buda her 1ey için faydalý 1þeydir. Acaba anlatabildimmi :smile:
>
Umarim forumun aktifligini yitirmesine sebep olmaz. Ama buna sebep olsa bile 3-4 tane yeni Turkle tanisip belkide onlarida iyi bir yerlere getirebiliriz. Hep beraber, ve bunu foruma tercih ederim.
>
Saygýlar
>
Sevgiler
>
Cti-

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sun Apr 21, 2002 4:01 am 

On 2002-04-20 18:09, crazyl0ve wrote:
Lindows nedir ?
>
$ahsen hayatimda duydugum en sacma isimdir.
>
Lindows'u kýsaca özetleyecek olursak Windows ve Linux iþletim sistemlerinin ayný platformda buluþturulmuþ bir versiyonu diyebiliriz.
>
Diyemeyiz. Cunku linux bedavadir, linux baldan tatlidir :smile: Bele$ya o yuzden, ama sen bunu para ile saticaksin..
>
Linux kadar güvenli ama ayný zamanda Windows kadar kullanýcý dostu olan bu iþletim sistemi ayrýca Windows'u býrakýp,
Linux'a geçmek isteyenler içinde aracý bir kapý olabilecek nitelikte...
>
Isletim sisteminin guvenilir olmasi linux yada windows olmasina bagli degil guvenli olmayan cok sayida unix isletim sistemide mevcut. Ama en kotu unix windows tan iyidir :smile:
>
Projenin yaratýcýsý ayný zamanda Mp3.Com'unda yaratýcýs olan (daha sonra bu firmayý Vivendiye 106 Milyon dolara satmýþtý)
>
mp3.com `un yaraticisimi? nesini yaratmiski onu anlamadim. mp3.com iste heh ama iyi paraya satmis 106 milyon dola
>
Michael Robertson.Þu anda 22 kiþikil bir ekip gece gündüz Lindows için çalýþyýr ilk çýktýðýnda tahmini olarak 100$'dan satýþa sunulacak olan Lindows'un
test sürümüne ise Lindows haber listesine üye olup sahip olabilirsiniz...
>
Sadece linux redhat ile ilgili calisan developer sayisi 150binden fazla. bilmiyorum lindows ile yarisabilirmi acaba redhat.
>
Benden bu kadar :smile:

Cti-

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sun Apr 21, 2002 11:36 am 

Bir sorum olcaktý Hackerlik Türkiye'de serbest galiba baþbakanlýðýn bilgisayarlarýna da girsen anayasada böle bir yasa yok.Yani Bir Yerlere Zarar Veren Hackerler Hapise Atýlabilirmi??
*** INFERN0 ***

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sun Apr 21, 2002 11:40 am 
Merhabalar ;
Baþka Bir Tartýþma Konusu.Cservice de Uðraþýp Yardým Edenler Var Ama Hak Yerini Bulmadýgýna Ýnanýyorum.Örneðin bluexpres Arkadaþým Ve Cservice de Elinden Geldigi Kadar Yardým Etti Ama Hakký Yenildigine Ýnanýyorum. :cry: Ve Artýk Pes Etti Ve Kanala Girmez Oldu Bunun Tek Sebebi Bence Türk Olmasýdýr.Ondan Sonra Gelen Yabancý Uyruklu Ýnsanlarýn Hepsi O Kanalda Axx Ve Op Oldu.Cservice de 1 Sene Çalýþýrsýn Ama Seni 2 Saatte Harcanýlýrsýn Bu Benim Görüþümdür.Teþekkürler..

Post subject:
PostPosted: Sun Apr 21, 2002 11:41 am 

Dünyadaki en iyi Hack oyunun full versiyonu çýktý .!Uplink oyunu þimdiye kadar yapýlmýþ en iyi hack oyunu, filmlerde gördüðünüz hack sahnelerine benzeyen güzel arabirimi ve zevkli konusuyla Uplink oyunseverleri monitör basýna kitleyecek. Oyun 2010 yýlýnda geçiyor ve siz Uplink ajanýsýnýz. Para kazanmak için sistemelere saldýrmanýz, bilgisayardan bilgi çalmanýz, para aklamanýz gerekiyor. Kazandýgýnýz bu parayla bilgisayarýnýza yeni parçalar yada yeni hacking programlarý alabiliyorsunuz. Kendi banka hesabýnýza para geçirebilir, insanlarýn sicilleriyle oynayýp onlarý suçlu gösterebilir ve tehlikeli virüs yapýmýnda yer alabilirsiniz.
http://www.cehennem.com dan download edebilirsiniz ... Ve Bir Kaç haber daha veriyim Arjantin de artýk Hackerlik Yasal...2. si israilin domainlerindeki( .il ) hack olaylarýnda %67 bir artýl olmuþ Nedeni Ortadogu da ki savaþ ve bu saldýrýlarýn %15 inin Türklerden Geldiði iddia edilior. ( Bu Yazý Copy Paste Deðil ) :razz:

Profile  

Page 4 of 129 [ 1931 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 129  Next

All times are UTC [ DST ]