It is currently Mon Feb 24, 2020 1:12 pm

All times are UTC [ DST ]

Page 2 of 129 [ 1931 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 129  Next
Author Message
 Post subject:
PostPosted: Sat Apr 13, 2002 3:04 pm 

Lunatic 15 yasindaki herkes lamer degildir :smile: Ama bu tip davranislar 15-13 yasindaki kisilerden beklenebilir.. Demek istedigim buydu. Bu arada kac yasindasin sen :wink: ??

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sat Apr 13, 2002 7:59 pm 

Davranýþlarý çocukca ama ben,þahsen,bizzat ve kendim o yaþtayken lamer deðildim :smile: uzun zamandýr görmüyorum belkide artýk lamer deðildir?

unutmadan, 1985 doðumluyum :razz:

Post subject:
PostPosted: Sat Apr 13, 2002 8:40 pm 

kimbiliiiir kim biliiir kim bilir :wink: diye bir sarki var di bir zamanlar off off :wink:..
Ya Turkce sarkilari ozledim okulda port bloke etmede bi numara, mp3 download programlarini cekemiyorum aslinda IRCe bile girmek icin atla karayi seciyorum burda forumada kimse birsey yazmiyo ki.. Aslinda bir tartisma konusu acalim, Aranizda Turkiyede bir Internet Servis Saglayicisinda Calisan Var mi?

<font size=-1>[ This Message was edited by: Cavalry on 2002-04-13 15:41 ]</font>

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sat Apr 13, 2002 8:54 pm 

yazýk sana Cavalry :razz:
ben,þahsen,bizzat,kendim bir isp'de çalýþmýyorum.Üniversite denilen -þeye- hazýrlanmaya çalýþýyorum.bu arada kýz arkadaþýmdan ayrýldým.tabi üzülmedim,benim sevgilim IRC :smile:
Birde iyi bir tartýþma konusu bulalým ve üzerine boþ boþ konuþalým :smile:

Saygýlar..

Post subject:
PostPosted: Sat Apr 13, 2002 9:30 pm 

IRC bos dunya.. Sen kiz arkadasinla baris :smile:
Sex at home, Sex at world :wink:

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sat Apr 13, 2002 10:11 pm 

Selamlar,

Eveeet IRC bombos bir dunya olmasina ragmen bazen cok zevkli oluyor... Bu ne bicim is herkes kiz arkadasindan ayriliyor bu ara bende ayrildim... Cavalry senin orda kampta hatunlar bolmus sanirim hayatini yasiyorsun nede olsa Amerikadasin. son olarak SOL'de calisan bir arkadasim var herhangi bir sorunuz olursa iletirim..
Saygilar
Cti-

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sun Apr 14, 2002 11:16 am 

Merhaba,

Öncelikle bu forumu açan herkese teþekkürler. Öncelikle þunu söyleyebilirim eski konularla ilgili

Bir türk yardým kanalýna ihtiyacýmýz yok bence. Kendine güvenen ve ingilizce bilen herkes #cservice 'e takýlsa, hem bize lamer, hazýr a konan Türkler laflarýný diyen kiþiler bizim istediðimizde neler yapabileceðimizi görürler.

Ben yaklaþýk 5 yada 6 aydýr cservice de help yapmaktayým millet önceleri bana access için yapýyorsun diyorlardý, ben bu iþe baþladýktan 1 hafta sonra amacýn sadece help olmadýðýný insanlarýn orada yardým ederek birçok þeyi geliþtirdiðini anladým, ben ingilizcemi undernet #cservice de 1 ay help yaparak inanýlmaz derecede kendime göre geliþtirdim, birçok faydalarýný gördüm.

#Yardým #Yardim gibi kanallar sadece sembol bence, yardým yapmak isteyen ingilizce bilmese bile #cservice de yapabilir kendine güveniyorsa çünkü günde birçok Türk gelip yardým istiyor ben online olduðumda elimden geldiði kadar hepsine yetiþip yardým etmeye çalýþýyorum.

<font size=-1>[ This Message was edited by: Cavalry on 2002-04-14 10:30 ]</font>

<font size=-1>[ This Message was edited by: |2oY on 2002-04-14 10:37 ]</font>

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sun Apr 14, 2002 3:39 pm 

haklisin ingilizcenin temelini bilen bir insan ingilizcesini gelistirebilir cservicede help yaparak, yada farkli insanlarla tanisip baska alanlarda ilgi sahibi olabilir. ve bu alanlarda daha sonra kendisini gelistirir. Iyi is yapiyorsunuz Z ve BoY , devam edin :wink: Sizle gurur duyuyorum :wink:

<font size=-1>[ This Message was edited by: Cavalry on 2002-04-14 10:48 ]</font>

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sun Apr 14, 2002 4:39 pm 

Ingilizcenin geliþmesinde yardýmcý olduðunun yanýsýra þahsen yeni diller'de öðrendim :smile:

Post subject:
PostPosted: Sun Apr 14, 2002 6:15 pm 

Heh, teknolojinin yararlarý iþte :razz:

Ayriyetten bu "lamer" olayýnda ise konuþtuðum yabancý kiþilerde kalýplaþmýþ bi düþünce var, "Romanyalýlar ve Türkler LAMER"

Zamanýnda bir yabancý herifin tek bir web sayfasý açmýþtý, Türklerle ilgili, kendisine ICQ 'dan yollanan mesajlarý yazmýþtý...
Adamýn infosunda "kýz" ismi yazdýðý için sürüyle mesaj gelmiþ, adam derdini anlatmaya çalýþmýþ ama sonunda patlamýþ...
Açtýðý sayfada bunlarý ayrýntýlarýyla anlatýyordu ve adama hak vermiþtim fakat açtýðý sayfa çok abartýlmýþtý...
(Türk bayraðý ateþler içerisinde dalgalanýyordu vs..)
Yani, biz interneti kullanmayý bilmiyoruz...
Aslýna þu aralar iyicene azaldý, bir ara herkese bedava internet baðlantý paketi daðýtýyorlardý, saðda solda her yerde promosyondu... Þimdi böyle deðil iþte... Benim görüþüm bu...
Herneyse, zamanla herþey düzelicektir diye umuyorum...

Bu arada aramýzda RedHat Linux kullanmayý -iyi derecede- bilen var mý? Birkaç problemim varda :smile:

<font size=-1>[ This Message was edited by: OzzY on 2002-04-14 13:17 ]</font>

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sun Apr 14, 2002 10:43 pm 

Herkese Selam !!!

CService bencede dil ogrenmek icin ve/veya dil gelistirmek icin cok yararli bende ufak ufak fransizce ogrenmeye basladim... Tabii bu konusacak kadar iyi deil ama en azindan belirli 15-20 phrase ogrendim. Guzel yani...

Ozzy RedHat ile ilgili ne sorcaksýn? Sor belki yardim edebilirim :smile:

Cav Roy ile Z ile gurur duydugunu soylemissin, bizde IRC ve Undernet ile ciddi olarak ilgilenen turkler olarak bir cok ilki gerceklestirdigin ve bir Turk'u kabul ettirdigin icin seninle gurur duyuyoruz :wink:
Varmi buna karsi cikan ??? :razz:

Hepinize sevgiler.
Cti-

Profile  

Post subject:
PostPosted: Mon Apr 15, 2002 12:34 am 

Selam
RedHAT konusunda sor bakalim biliyorsam cevaplarim, bilmiyorsamda bir bilene danisir arastirmaya bulmaya calisiriz..

Profile  

Post subject:
PostPosted: Mon Apr 15, 2002 2:53 pm 

Merhabalar...

Bu konuda cti- ye katýlýyorum. Bizle gurur duyduðun için teþekkürler cav, fakat asýl biz sana teþekkür etmeliyizki sen türklerin undernette gelebileceði yerleri, isteyince neler yapabileceklerini gösteren ilk kiþilerdensin. Bizde senle gurur duyuyoruz :smile:

Ýlerde inþallah bizde senin yolunda ilerleriz.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Wed Apr 17, 2002 9:18 pm 

daha oncede soyledigim gibi, tartisilan konu ile ilgisiz tum postlar silinicek, simdi redhat ile ilgili sorusu olan arkadas sorunu bekliyoruz..

Profile  

Post subject:
PostPosted: Thu Apr 18, 2002 10:27 am 

Evet REDHAT hakkinda konusuyorduk ondan oncede Turkiyede herhangi bir ISP'de calisan biri varmi demistik ama araya GSM girdi konu dagildi tabiiki...

Cti-

Profile  

Page 2 of 129 [ 1931 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 129  Next

All times are UTC [ DST ]