It is currently Sun Apr 23, 2017 4:50 pm

All times are UTC [ DST ]

Page 1 of 129 [ 1931 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4, 5 ... 129  Next
Author Message
 Post subject: *) ..:: Türkçe Forumlar ::.. (*
PostPosted: Sat Apr 06, 2002 10:38 pm 

Undernet'in Turkce Forumlarina Hosgeldiniz..

Last edited by cavalry on Sun Apr 04, 2004 4:42 am, edited 5 times in total.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Mon Apr 08, 2002 10:24 am 

sebep yukarýda yazýyor.

Post subject:
PostPosted: Tue Apr 09, 2002 6:03 pm 

Tartistigimiz konularla ilgisi olmayan.. Kendi ki$isel problemlerini buraya tasiyan herkesin msgi silinecektir.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Tue Apr 09, 2002 6:06 pm 

lunatic fikirlerine saygiliyim dogrusunu soylemek gerekirse yardima ihtiyaciniz varsa yardimda ederim -fakat- sorum su...
Bir kullanicinin #cservice #zt #help #userguide #irc_help vs.. kanallarinda alamiyacagi hangi cesit yardimi saglamayi dusunuyorsun?

<font size=-1>[ This Message was edited by: cavalry on 2002-04-09 14:21 ]</font>

Profile  

Post subject:
PostPosted: Wed Apr 10, 2002 12:55 pm 

Merhaba,
Ben biþey sormak istiyorum,
þu anda X'in türkçe dil desteði
var acaba bunu web sayfasýnda ve/veya
Help bilgilerindede uygulayacaklarmý?
bilen varsa paylaþabilirmi ?
Teþekkürler
Cti-

Profile  

Post subject:
PostPosted: Wed Apr 10, 2002 1:06 pm 

Tekrar Selam,
Ya ben o muhtelif isimli formu yanlýþlýkla açtým salaklýðýma geldi Post Reply diyeceðime New post demiþim... özür dilerim :smile:

Yardým kanallarýna gelince #yardým, #yardim
vb... gibi birçok kanal var ben bunlarýn birinde 499 eriþime sahibi zaten ama gerçekten X ile ilgili yardým için #CService
Mode'lar için #zt ve #nastrand gibi kanallar varken bu þekilde kanallar açmak sadece verilecek yardýmý bölmüþ oluyor. Bencede gereksiz bir düþünce Lun :smile:
Fakat #yardým kanalýný almak isterseniz bu konuda yardýmcý olabilirim. ChatHasan þahsiyeti zaten deliler gibi üniversite zilletine hazýrlanmakta oldugundan kanalý kendi üstüme geçirtebilirim fakat dediðim gibi gereksiz bir çaba ve uðraþ olur...

Saygýlar
Cti-

Profile  

Post subject:
PostPosted: Wed Apr 10, 2002 1:42 pm 

Önerim hakkýndaki görüþleriniz için teþekkürler.

Post subject:
PostPosted: Thu Apr 11, 2002 6:09 pm 

Quote:
On 2002-04-10 07:55, crazyl0ve wrote:
Merhaba,
Ben biþey sormak istiyorum,
þu anda X'in türkçe dil desteði
var acaba bunu web sayfasýnda ve/veya
Help bilgilerindede uygulayacaklarmý?
bilen varsa paylaþabilirmi ?
Teþekkürler
Cti-

Acikcasi tam olarak sorunu anlamamakla beraber cservice sayfasinin Turkce olma ihtimalini sordugunu varsayarak sorunu cevapliycam Cti-, hayir hic sanmiyorum.
Belki ilerde ama su anda degil. CService`de daha fazla Turk`e ihtiyac var oncelikle ben bunu dusunuyorum.

<font size=-1>[ This Message was edited by: Cavalry on 2002-04-11 13:12 ]</font>

Profile  

Post subject:
PostPosted: Thu Apr 11, 2002 6:15 pm 

Quote:
On 2002-04-10 08:06, crazyl0ve wrote:
Tekrar Selam,
Ya ben o muhtelif isimli formu yanlýþlýkla açtým salaklýðýma geldi Post Reply diyeceðime New post demiþim... özür dilerim :smile:

Yardým kanallarýna gelince #yardým, #yardim
vb... gibi birçok kanal var ben bunlarýn birinde 499 eriþime sahibi zaten ama gerçekten X ile ilgili yardým için #CService
Mode'lar için #zt ve #nastrand gibi kanallar varken bu þekilde kanallar açmak sadece verilecek yardýmý bölmüþ oluyor. Bencede gereksiz bir düþünce Lun :smile:
Fakat #yardým kanalýný almak isterseniz bu konuda yardýmcý olabilirim. ChatHasan þahsiyeti zaten deliler gibi üniversite zilletine hazýrlanmakta oldugundan kanalý kendi üstüme geçirtebilirim fakat dediðim gibi gereksiz bir çaba ve uðraþ olur...

Saygýlar
Cti-

Turkce yardim kanali acma konusunda katiliyorum bence ayni cabayi mevcut kanallarda bir yere gelmek icin kullanirsaniz daha cok yardimci olabilirsiniz Turklere. Actigin forumu kapatiyorum madem yanlislikla actin ne diye dursun :razz:

Profile  

Post subject:
PostPosted: Thu Apr 11, 2002 8:23 pm 

Kapa abi kapa dedigim gibi salak bir tarafima geldi yanlislikla actim...
#CService kanalinda su anda yardim eden
Z, Roy ve kendim disinda kimseyi gormedim.
Arasira bazi tipler giriyor fakat 1-2 gun sonra ya SIKILIP cikiyorlar yada bir soruya yanlis cevap veriyorlar falan.

Acaba yardim kanallarinda bu tur insanlari egitmek icin bir kanal dusunulemezmi?
#Cserivce kanalini ornek veriyorum yardim etmek icin Lurk&Learn diyorlar bir turk buraya gelse bile kanalda en cok ingilizce konusuldugu icin cogu zaman birsey anlayamiyor eger yabanci dili yoksa...

Saygilar

Cti = $user -> CrazyL0ve;

Profile  

Post subject:
PostPosted: Thu Apr 11, 2002 8:36 pm 

Benim kafamda olan dusunce daha baska oncelikle insanlara nasil helper olunur diye ogretmektense onlara nasil user olunur onu ogretelim diyorum. Ayrica acik soylemek gerekirse bir kisiyle tanistiktan 15 dakika sonra ona guvenipte onu bi kanala davet edip yetistirme fikrini ben kendi deneyimlerime dayanarak pek mantikli ve saglikli bulmuyorum. Guven uzun zaman gerektiren bir sey. Ve su durumda cservice`de yardimci olmak isteyecek kisilerin cogu 1 yada 2 yillik kullanicilar ve eminim ki coguda ingilizce bilmiyor ki bu buyuk bir sorun. CService`de yardimci olmak icin Ingilizce bilmek zorundasiniz. En azindan ne soylenildigini anliyacak kadar. Cunku yanlis cevap verdiginizde sizi uyaracak kisiler sizle ingilizce konusacaklardir ve onlari anlamali ve cevap vermelisiniz. Ingilizce bilen ve yardim etmeyi seven bir kisinin cservicede trainee yada op yada helper olmamasi icin hic birsebep yok tabi yaptiginiz yardimi kesinlikle ve kesinlikle op helper yada trainee olmak icin yapmayin, bu anlasildiginda inaninki basarili olamazsiniz. Benim baska bir dusuncemde Undernette Diger insanlarin gozunde olan Turkler lamer,kotu,aptal.. vs imajini silmek icin ne yapmamiz gerektigi.. Bu konuda fikirleriniz varsa onlari bekliyorum.
Saygilar

Profile  

Post subject:
PostPosted: Fri Apr 12, 2002 2:00 pm 

Evet bu imajdan bende cok SIKILDIM dogruyu soylemek gerekrise. Herhangi bir help kanalina mesela #c,#php vb. giripte takildigim bir konu hakkinda soru sorduktan sonra muhabbet aciliyor TURK oldugumu ogreniyorlar ve " Very interesting, a non-lazy turk is here" gibi sozlerle adami sinir ediyorlar. Herkesin gozunda hazirci,tembel vb. bir imaj edinmisiz. Bu imaji silmek icin dedigin gibi bilincli kullanici olmak gerekli fakat bunuda bizim saglamamiz *bence* mumkun degil. Daha 3-4 gun once GSM denen veledin yaptigini gorduk...
Ve evet haklsiin bu GSM tipi insalar oldukca birakin helper olmayi adam gibi user bile yetistirmemiz imkansiz.

Burda Turkce bir forum acilmis, Undernet uzerinde onlarca Turk var fakat sadece 10 kisi kullaniyor, gercekten uzuntu verici.

Bu arada Cavalry yeni kullanilmaya baslanacak olan +r modu herhangi bir sunucuda devreye girdimi ? girmise gormek istiyorumda :smile:

Herkese Saygilar
Cti = $user -> CrazyL0ve

Profile  

Post subject:
PostPosted: Fri Apr 12, 2002 2:08 pm 

Selam,
Ben Cavalry'in en son bahsettiði konu hakkýnda bir þeyler yazmak istedim. Bana göre Türklerin Romanyalýlardan, amerikanlar veya diðer ülkelerden farký yoktur. Hepsinin içinde bazý sorunlu insanlar vardýr. Bu tür bir düþünceye sahip olanlar olaya ön yargýlý bakýyorlar.
Ben Türklere laf atan herkese lamer deðil mantýksýz diyorum. O kadar...
Bunun dýþýnda tabi, bizim aramýzda da hata yapanlar muhakkak vardýr, bu tip kiþilerin sayýsýný azaltmak için özel yapabileceðimiz bir þey göremiyorum, ancak onlar ile konuþmaya anlaþmaya çalýþmalýyýz. Mesala K-musti, bilirsiniz adý lamera çýkmýþtýr, ben onunla elimden geldiðince muhabbet ettim sanýrým artýk düzeldi...

Profile  

Post subject:
PostPosted: Fri Apr 12, 2002 5:35 pm 

Aslinda bu adi lamer diye cikan kisilere bakarsak hepsi 13-16 yasinda tabir-i caiz ise velet.. ve yaptiklari seyler aslinda yaslari itibari ile pekte onlardan beklenemeyecek seyler degil herneyse... Onlara ben kendi adima konusmak gerekirse guvenmiyorum ve yakin gelecekte guvenecegimide sanmiyorum.. Benim tavsiyem sizde kolay kolay guvenmeyin. Saygilar

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sat Apr 13, 2002 1:16 pm 

Merhaba,
Lamerlýðýn yaþ ile alakasý olmadýðýný düþünüyorum.Lamer diye nitelendirdiðimiz kiþilerin yaptýklarý çocukca þeyler olduðu kesin ancak bunu 20 yaþýndaki bir kiþide yapar 30 yaþýndaki bir kiþide yapar.Bu kiþilerin yaþlarý hakkýnda birisinin kesin olarak fikir belirtmesi mümkün deðildir.
Belirttiðin yaþlar arasýndaki kimseleri çocuk olarak görüp onlara güvenmeyin demen çok yanlýþ, unutma onlar bizim geleceklerimiz... (lamerlar deðil!) :smile:

Page 1 of 129 [ 1931 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4, 5 ... 129  Next

All times are UTC [ DST ]